Položnice...

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

29. okt 2009 10:58

Haha Miro, sem iz Celja, tako ,da so redno plačane.Pri tem mi pomaga inšpektor(beri mož),ki to prečikira.Ker ga včasih prime kakšna nora ideja ,da bi pa le mal pogledal ,kolk česa se kdaj plača.Ponavadi takrat,ko spet jamram ,da je kera položnica višja ,kot bi pa lahko bila. Sem pa včeraj prebrala na straneh Zps ,da je odrezke dobro hranjevati pet let,tako,da grem zdaj v akcijo ter odvržem vse starejše. Sicer pa so naši dragi poslanci pri teh stvareh kar malomarni.Pa naj bodo z dežele al pa mesta.Ampak njim je očitno to dovoljeno.Če pa mi ne bi plačali enih položnic tri leta,bi že zdavnaj imeli tožbo na sodišču.Pol bi pa mel celga hudiča,ko bi blo za plačat kar krepko več. kriznana

neznan uporabnik

29. okt 2009 11:02

Pomaga pa, če sami v arhivu elektronskega bančništva najdemo plačilo, sprintamo in nesemo na banko v potrditev. Oni samo preverijo verodostojnost potrdila in potrdijo. Je veliko hitreje, pa meni to storitev niti niso zaračunali. ajda66

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

29. okt 2009 11:30

Frina in Vendelina, hvala za nasvete.

Tudi jaz plačane račune hranim v fasciklu, nanje pa napišem datum plačila in banko preko katere so bili poravnani.

Za potrdila o elektronskem plačevanju pa nisem vedela. Za vsak slučaj sicer hranim mesečne bančne izpiske, ampak ne vem ali veljajo za dokazilo.

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2009 14:21

Bančni izpiski veljajo kot dokazilo. Vendelina jr.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. okt 2009 18:40

Pri nas hranimo takole : tekoče leto v predalniku, po dobavitelj, specilana plačila so skupaj. Posebne stvari so v mati v fasciklu ( v Muelerju imajo lušne plastične mapice z zadrgo, ki se vpnejo v fascikel).

Lansko leto je v kuvertah: namen, leto nastanka, datum uničenja. Po namenih so spete skupaj. To so potrdila, ki zastarajo v enem letu.

Tista, ki zastarajo v 3 letih, so v posebni  kuverti, enako označene.

Tiste za trajno hranjenje so v mapi v fasciklu in označene, da so večne.

Potem hranim še račune za čevlje ipd,, vse kar je mogoče reklamirati. NA račun napišem z roko: črni čevlji z gubami ( ker potem pozabim, na katere se nanaša), dodam datum, ko lahko gre v peč. Občano pogledam tisti razdelek z mapami in kar v koš vržem tiste, ki nimajo več vloge.

Še nekaj o hranjenju in zastaranju. Če je neka obveznost zastarana, pa vas upnik terja, ni samo po sebi umevno, da se upošteva zastaranje. Če vloži izvršbo, je potrebno VEDNO odgovoriti, da je plačano in to dokazati, ali pa uveljavljati zastaranje. Sodišče ne upošteva zastaranja po uradni dolžnosti.

Še stotič: če niste dolžni, vseeno ukrepajte.

Merkur prodaja lušne lesene škate, kamor grejo tiste kuverte. 

 

F r i n a

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

29. okt 2009 18:41

BAnčni izpiski veljajo kot dokazilo. Ampak - če ste pomotoma nakazali na drug račun in to ni razvidno v izpisku, ste še vedno dolžnik. PA še do obresti od obdarjenca niste upravičenu do dne, ko peneze terjate nazaj.

F r i n a

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

29. okt 2009 19:22

tudi sama že nekaj let na dan x, razvrstim, vpišem na list (vsak mesec posebej) lepo po vrsti kaj in koliko plačujem,(uporabljam teledom) potem pa vložim v fascikel. Sem pa si tudi na računalniku naredila excelovo tablelo in tako prav lepo vidim, koliko po posameznih mesecih zapravim, prav tako pa tudi koliko stroškov imam na leto. Najbolj opazen je dvig cene elektrike in komunale. Dokler nisem imela te tabele se sploh nisem zavedala, koliko gre resnično samo za položnice. anitram1

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

30. okt 2009 14:29

Anitaram1, poskušaj enoleto voditi stroške po kao kontih: npr. za darila, za toletne potrebščine, za za čistila. Ampak na svojo odgovornost.

F r i n a

Gigi_84  

član od: 26.8.2008

sporočila: 331

30. okt 2009 14:53

Anitaram1, tudi jaz vodim mesečno evidenco stroškov, tako za položnice, kot za hrano oz. nakupe. Čeprav je bilo na začetku kar malo smešno shranjevati vsak račun za par evrov, sem dosledna in imam res pregled kam gre denar. V enem letu, odkar sva na svojem, so se položnice povišale skupno za ca. 50 EUR. Od tega najbolj elektrika, komunala in stroški bloka. Gigi_84

kriznana  

član od: 14.10.2006

sporočila: 602

30. okt 2009 15:00

Anitram1 A mi lahko prosim poveš kako si naredim to excelovo tabelo.Oziroma od kod jo lahko potegnem. Hvala za informacijo kriznana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti