Vaflji

neznan uporabnik

tema odprta - 28. jun 2003 18:47 | ogledi: 4.773 | odgovori: 6

živjo! mene zanima na kakšen način lahko pripraviš vaflje, kaj lahko daš nanje itd.... ali se jih da "uporabiti" še kako drugače kot samo za v torte?! dobrodošli so vsi nasveti ki jih imate

hvala že vnaprej

matejchi

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

1. jul 2003 18:37

Vaflji so peceni v posebnem strojcku. Testo pride malo gostejse kot za palacinke, obicajno je dodan tudi pecilni prasek, lahko pa so tudi kvaseni. Dobri so sami, posuti samo s sladkorjem v prahu, lahko pa jih oblozis s sadjem in smetano. Podobno kot palacinke in muffine, jih lahko pripravis sladke lahko so pa tudi slani. Upam da ti je odgovor v pomoc. Za zacetek pa recept za hitre in enostavne vaflje: 200 g moke 3 jajca scep soli 1 zlica olja 1 zlica ruma 40 g sladkorja ¼ l mleka Rumenjake zmesaj s sladkorjem, dodaj olje in rum, nato se moko. Postopoma vmesaj mleko tako da ni nobenih grudic, nato vmesaj stepen sneg. Segrej vaflomat, zlij vanj testo, pokrij in peci 2-3 min, tako da postanejo svetlorjavi in hrustljavi. Na resetki jih malo ohladi. Okrasi jih s stepeno sladko smetano in posuj z malo cimeta. Ce modela nimas, jih lahko speces tudi kot malo debeljese palacinke. LP, R.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jul 2003 13:42

Tukaj pa imaš spletno stran, s katero sem si jaz kar precej pomagala, pri nas gredo najbolj v promet tisti z jogurtom in pa z jabolki ter orehi. Če pa delam navadne vaflje, jih včasih namažem s čokolado in prilepim po dva skupaj. So prav dobri. http://www.virtualcities.com/ons/0rec/06waffle.htm Lp Loni

Cokolada  

član od: 22.4.2003

sporočila: 22

3. jul 2003 10:30

Vaflji zanimajo tudi mene, pa me zanima, kje je mogoče kupiti aparat za peko vafljev. Hvala!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

3. jul 2003 14:37

Jih prodajajo skoraj v vsaki trgovini z gospodinjskimi aparati. Jaz imam čisto navadnega od Tefala, ki sem ga kupila v Big Bangovi akciji. Cene pa se gibljejo tako nekako od 5000,00 SIT dalje. Čau, Loni

neznan uporabnik

5. jul 2003 12:34

hvala za vse odgovore so mi zelo v pomoč:) zadnjič sem v trgovini kupila vafelj liste za torte pa me zanima če so to podobni kot tisti ki jih pripraviš v vafjomatu? hvala!! matejchi

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

7. jul 2003 8:31

Še zdaleč ne - glede na to, da daš v maso za vaflje tudi pecilni prašek oziroma sodo bikarbono, je logično, da so tile iz strojčka precej bolj rahli in seveda vzdignjeni - kot omlete. Čau, Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti