Ugoden nakup šolskih potrebščin

Petya  

član od: 8.1.2006

sporočila: 591

28. jun 2009 10:52

Pri Kopiji smo tudi mi kupovali zadeve. In je zelo fino, ker lahko plačaš v obrokih. Se da vse lepo dogovorit z njimi. Petya

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. jun 2009 11:13

Ko vas berem, vidim, da imamo v našem kraju pravzaprav veliko srečo, ker ima naša šola že vsa leta (vsaj odkar sta moja otroka v OŠ) sklenjene pogodbe z dvema knjigarnama, ki pošljeta ponudbe za nakup delovnih zvezkov. Ne glede na to, katero izbereš, za  oddajo naročilnic poskrbi šola, ti pa se samo odločiš v koliko obrokih boš naročeno plačal. Ena založba pošlje naročeno po pošti na domači naslov, druga pa v šolo in tako vsi otroci dobijo vse potrebne delovne zvezke (in tudi učbenike iz učbeniškega sklada) najkasneje prvi dan novega šolskega leta.

Glede na to, da moja dva nista več tako majhna in jima posebni motivi na zvezkih niso pomembni (itak si jih potem po svoje porišeta oz. oblepita s posterji bendov itd.), kupimo zvezke in ostale pisarniške potrebščine kar v eni od veleblagovnic (lani sem na primer opazila, da so bili tam zvezki istega proizvajalca kar 1/3 cenejši kot v naši domači papirnici).

Tudi za likovni pouk je od 5. razreda naprej na naši šoli urejeno tako, da vplačamo vsako leto določen znesek (mislim, da je šlo lani za 15 €) v likovni sklad, iz katerega potem učiteljica nabavi vse potrebno za likovni pouk, tako da našim otrokom sploh ni potrebno vsako leto kupovati vseh teh potrebščin.

Me pa vsako leto znova kar zvija v želodcu, ko spravljam na kup vse tiste položnice ... uf, kako so dragi ti delovni zvezki...

Mojca

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

28. jun 2009 17:43

ja delovni zvezki so res dragi, na koncu leta pa nekateri skoraj nepopisani... Drugače sem pa slišala da bo DZS podaljšal akcijo do 15.07., anitram1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

28. jun 2009 18:58

Jaz letos vstopam v svet staršev šolarjev, delovne zvezke sem naročila pri Mladinski knjigi - www.emka.si

Atina

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. jun 2009 20:10

Ali katera lahko priporoči kakšne barvice? Rada bi mehke, da se malčku ni treba preveč mučiti, preden 'oddajo' kaj barve. Izvrstno so se nam obnesle Koh-i-noor barvice, vendar jih nikjer več ne najdem. Ali kdo ve, kje bi jih bilo še mogoče kupiti?

Jade, bi bile Schiller barvice primerne za dveletnico?

tulka

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

28. jun 2009 20:12

Najboljše barvice so nam Jolli in pa Giotto. Te so super za risat. Mi smo letos našemu fantu kupili Jolli barvice, ko jih je 12 v kovinski škatlici in so sicer za tri prstni prijem, da bo lažje risal. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

rjavolaska  

član od: 28.6.2009

sporočila: 3

28. jun 2009 21:54

Ga. Jade Jaz sem kupila šablono - takšno vpogljivo in nelomljivo pri Kopija nova d.o.o. Drugače pa je znamke "Maped" Flex. Do sedaj sem vse šolske potrepščine naročevala preko Kopija nova. Ampak se mi je vse zdelo veliko dražje kot v DZS. Pa še nobeden popust ti ne dajo. Najbolj pa sem bila razočarana, ko sem potrepščine dobila šele nekaj dni pred pričetkom šole in sem bila na trnjih, da nisem kaj bistvenega pozabila in še pogledati ne moreš ničesar, kar naročiš. Velikokrat se stvari razlikujejo od prikazanih na katalogu. Tako da sem letošnje leto že kupila delovne zvezke in ostale stvari kar v DZS in z sinom sva oba zadovoljna. Zvezke in ostale stvari si je vneto izbiral sam, in verjemite da sem za 4. razred plačala manj, kot leto prej za 3. razred pri Kopija nova. rjavolaska

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. jun 2009 22:49

tulka je napisal/a:

Ali katera lahko priporoči kakšne barvice? Rada bi mehke, da se malčku ni treba preveč mučiti, preden 'oddajo' kaj barve. Izvrstno so se nam obnesle Koh-i-noor barvice, vendar jih nikjer več ne najdem. Ali kdo ve, kje bi jih bilo še mogoče kupiti?

Jade, bi bile Schiller barvice primerne za dveletnico?

tulka

Tulka, jaz ti zelo priporočam "Faber-Castell" barvice. Za malega mulčka vzami tiste debele "jumbo", ki imajo trikoten prerez. Lepo se jih drži v roki, mince so mehke, barve intenzivne, pa še "akvarelne" so (to pomeni, da lahko z njimi nekaj narišeš, potem pa še z mokrim čopičem malo "popacaš" in se barve razlijejo - malim otrokom je to ponavadi zelo všeč). Tudi sama jih uporabljam (sem jih v bistvu kar sinu zaplenila).

Druga znamka, ki je meni ljuba pa je Staedtler - tudi te dobiš v "jumbo" obliki, trirobe in še posamezne lahko kupuješ v papirnicah.

Seveda pa imam še vedno zelo rada Jolly barvice - spomin na otroštvo, ko je bil izlet v Avstrijo nekaj zelo posebnega, barvice Jolly pa največji zaklad, ki sem ga imela!

Mojca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

28. jun 2009 22:50

anitram1 je napisal/a:
ja delovni zvezki so res dragi, na koncu leta pa nekateri skoraj nepopisani... anitram1

Delovni zvezki v osnovni šoli niso več obvezni. Če so nepopisani oz. zelo malo rešeni, na roditeljskem sestanku vprašajte, zakaj jih morate drago plačevati, če jih pri pouku ne uporabljajo.

lp

cervus

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

28. jun 2009 23:20

KatarinaK in MamaF, hvala!

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti