Trgovske akcije in prihajajoče razprodaje

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 16. jun 2009 10:40 | ogledi: 5.006 | odgovori: 16

Junij je čas, ko trgovci začenjajo z akcijami popustov, ki se potem razvijejo v velike tedne razprodaj. Zlasti na področju oblačil, ampak kakšni so časi, se v vseh panogah pojavljajo različne akcije in ugodnosti. Pri teh stvareh je primerno ohraniti trezno glavo. Nekaj namigov za pametno nakupovanje oblačil.

Namreč: tisto, kar nosimo maja in v deževnih dneh, to bomo zanesljivo nosili spet po prvem močnejšem avgustovskem dežju in naslednja leta tudi. Oziroma, oblačila za september so tudi oblačila za april - ozrioma, vse, kar ni mornarsko modre in pastelno sladoledne barve, se lahko nosi tudi v septembru. Zato je pametno, da se zdaj pogleda (in markira) in potem v naslednjih tednih, ko bodo začeli s popusti nakupi nekaj od tistega, kar manjka v oblačilni bazi (naštevam možnosti): trenčkot drap barve (gre na vse), temen kostim iz tanjšega materiala (moja mati pravi "če je kak pogreb poleti, da lahko oblečem"), temneješe oblekice s kratkimi rokavi ali brez rokavov, moška obleka v sivoantracit-sreberni izvedbi, kežual usnjene jakne (za kateregakoli člana plemena), blazerji za juniorke, bele bluze (to se kupuje na zalogo, ker belih bluz ni nikoli preveč) in svetloplave srajce (ki jih tudi ni nikoli preveč), pa kvalitetno moško perilo in nogavice (moja mati pravi, da bi moški nosili spodnjice tudi po tem, ko bi bile že tako scufane, da se ne bi iz njih dala narediti niti krpa za poliranje avtomobilskega laka.....in da ni druge, kot da te artikle ves čas čekiramo in jih po razmisleku mečemo proč in menjamo z novimi....in mama ima vedno prav....samo, punce, pazite, da boste zamenjale s ta pravi brendi, ker če ne bo ta pravo, bodo pa takoj protestirali)

Pri osnovnošolskih juniorjih je pametno zdaj kupiti nekaj, kar je morda še ohlapno, ampak septembra, ko bo juniorju to prav. TRR bo avgusta itak napaden zaradi nakupov šolskih potrebščin in kakšno oblačilo, ki bo prav prišlo čez dva meseca in nekaj in je sedaj cenejše, kot bo septembra...izvolite, pa tehtajte.

Ne vidim pa dobrega smisla na razprodajah v domicilu kupovati razne cunjiš zadevice tipo: tenka poletna majčka, kakšne zbledele kratke hlačice, pareoti, poletne oblekice in ultratenkih materialov....te stvari bodo v resortih, kamor boste šli v poletju, zanesljivo cenejše. Če vas bo še imelo, jih kupite tam. Pa še razprodaje bodo imeli. Tudi razni natikači z bleščicami in ostala svetleča do krečava zadeva, ki je noslijva samo od 20. julija do prvega avgustovskega dežja...to je v resortih obupno ceneje in še ponudba je večja. Enako velja tudi za torbe za plažo in podobno galanterijo.

Skratka, če imate kak evro za te namene, ga pametno kanalizirajte.

Vendelina jr.

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

16. jun 2009 11:06

Kdaj se pa začnejo razprodaje?

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

16. jun 2009 11:39

Vendelina jr. je napisal/a:
(moja mati pravi, da bi moški nosili spodnjice tudi po tem, ko bi bile že tako scufane, da se ne bi iz njih dala narediti niti krpa za poliranje avtomobilskega laka.....in da ni druge, kot da te artikle ves čas čekiramo in jih po razmisleku mečemo proč

Vendelina jr.
Niti pomislit ne smem na kaj takega, kajti take so menda najboljše za tekaški maraton K

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

16. jun 2009 11:45

Prave razprodaje se začnejo letos 13. julija. Ampak mislim, da bo povsod (oz. je že) znižanje prej...

jasna

ewschy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 21

16. jun 2009 22:38

Mogoče kdo ve, če optike tudi spadajo pod razprodaje? Mislim, če imajo tudi sončna očala bolj ugodna (pred kratkim so mi namreč ukradli nova očala in bi rada malo bolj ugodne okvirje) ewschy

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. jun 2009 23:33

Vendy... ztgornje tvoje nasvete, predvsem prvi del, bi jaz sicer z veseljem upoštevala, če bi šlo. A po mojih razprodajno nakupovalnih izkušnjah tisto, kar je najbolj uporabno, vsaj v moji številki in v štacunah v mojem kraju (kjer lahko pogosteje čekiram zalogo) poide pred razprodajo oz, ni znižano. Žal. Me je pa tema zaintrigirala zato, ker sem pred dnevi domov spet dobila Quelle katalog in me je, kot že nekajkrat, spet prijelo, da bi poklicala tržno - namreč se vsakič, ko oglašujejo do -50% cenejše artikle, sprašujem, kje za vraga in kdaj so taisti komplet ali oblekico, ali navsezadnje kavč... ponujali po tisti redni ceni... Meni se zdi vse skupaj eno velik nateg. Pa vam? Irena

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

16. jun 2009 23:49

Se strinjam, piškotek. Se je že zgodilo, da sem si ogledovala par škornjev pred znižanjem in med znižanjem. Cena je bila popolnoma enaka. Le da so v času znižanja na artikel dali višjo ceno in zraven napisali 50% popust, končna cena pa je bila enaka kot pred znižanjem.... Margot

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. jun 2009 5:55

Spodnjice so dobre dokler elastika drži ( če ima kaj držat )!

ežoj

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

17. jun 2009 12:21

Piškotek,o Quelle pa jaz rajši nebi zgubljala besed,sem jim pred kratkim vse naročeno poslala nazaj.Zdi se mi, da je vse te "cote" pred mano nekdo že nosil(bile se obupno raztegnjene in tisto kar naj bi bilo belo je bilo sivo).Tako,da rajši pot pod noge in na razprodaje,na slikah so namreč vsa oblačila na brezhibnih manekenkah brezhibna,v resnici pa..... kalcicl

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

17. jun 2009 13:12

piškotek je napisal/a:
Vendy... ztgornje tvoje nasvete, predvsem prvi del, bi jaz sicer z veseljem upoštevala, če bi šlo. A po mojih razprodajno nakupovalnih izkušnjah tisto, kar je najbolj uporabno, vsaj v moji številki in v štacunah v mojem kraju (kjer lahko pogosteje čekiram zalogo) poide pred razprodajo oz, ni znižano. Žal. Me je pa tema zaintrigirala zato, ker sem pred dnevi domov spet dobila Quelle katalog in me je, kot že nekajkrat, spet prijelo, da bi poklicala tržno - namreč se vsakič, ko oglašujejo do -50% cenejše artikle, sprašujem, kje za vraga in kdaj so taisti komplet ali oblekico, ali navsezadnje kavč... ponujali po tisti redni ceni... Meni se zdi vse skupaj eno velik nateg. Pa vam? Irena

 

Pa zakaj, hudiča, ne pokličeš???

jasna

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

17. jun 2009 13:23

ewschy je napisal/a:
Mogoče kdo ve, če optike tudi spadajo pod razprodaje? Mislim, če imajo tudi sončna očala bolj ugodna (pred kratkim so mi namreč ukradli nova očala in bi rada malo bolj ugodne okvirje) ewschy
Tudi te imajo znižanja, ampak mislim, da bolj proti koncu poletja ali celo jeseni. Lani so v naši lokalni optiki imeli popust šele v mesecu oktobru. tigris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti