Gmail

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

tema odprta - 2. jun 2009 8:48 | ogledi: 1.882 | odgovori: 12

Pozdravljeni

Mene pa zanima ali je možno ugotoviti, kdo se "skriva" za gmailovim naslovom. Dobivam namreč neke fore na moj mejl. Naslov je ustvarjen preko gmaila in sicer iz črk in številk. Vem, da bi bilo najbolj enostavno napisati nazaj: Kdo za vraga si....ampak rajši bi ga odkrila po ovinkih. Zakaj se pa on/a skriva za temi črkami? Zato nočem direktno vprašati kdo je. Pošilja pa samo meni, kot naslovniku.

Po mojem se ne da odkriti kdo se skriva, kajne?

Hvala vseeno

bisagolf

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

2. jun 2009 9:29

pozdravljena... po mojem je najbolje,da ignoriraš-enostavno zbrišeš preden sploh odpreš. no,to je moj nasvet,ki pa ni nujno,da ga upoštevaš. pozdravček... cheleste

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. jun 2009 9:43

to po mojem kr en računalnik pošilja, ne pa fizična oseba.. bannanna_v_slo ;)

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

2. jun 2009 9:58

bannnanna kako to misliš računalnik pošilja. A sam od sebe? bisagolf

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

2. jun 2009 10:06

Moj nasvet je, da prijaviš kot vsiljeno pošto (označiš s kljukico in klikneš gomb prijavi vsiljeno pošto) in ne boš več dobivala med prejeto ampak bo šlo kar med vsiljeno. Da pa bi ugotovila lastnika, to pa ne bo mogoče. Bannanna najbrž misli na avtomatsko pošiljanje spama, ne da ti tvoj lastni računalnik to dela lep dan, mateja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

2. jun 2009 11:31

In ni mus, da dobivaš samo ti, ti pač vidiš samo svoj naslov, ostali so lahko skriti. Pri meni vse to leti v spam. Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

2. jun 2009 11:57

ja, misla sem na avtomatsko pošiljanje spama. čudno je sicer da ti sam ne meče v koš avtomatsko tega,.. ampak vedno lahko klikneš prijavi kot vsiljeno pošto in potem leti direktno tja.. bannanna_v_slo ;)

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

2. jun 2009 13:28

Ne dobivam pošto na svoj gmail temveč na službeni naslov. Hecni mejli oz. naslovi mejli, katere mi nekdo pošilja so v slovenščini. A je možno, da so ostali naslovi skriti in se vidijo samo moji? Na enem mejlu pa mi še napiše kot zadeva hallo in priloga hecen mejl. bisagolf

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

2. jun 2009 13:42

Tudi v outlooku in najbrž na vseh ponudnikih e pošte je možno blokirati pošiljatelja. Seveda je možno, da se vidi samo tvoj naslov. in velikokrat se ta spam zadeva razširja tudi preko outlooka. pač blokirat, druge ni Mateja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

2. jun 2009 13:45

Bisagolf, e-mail odpri in sporoči pošiljatelju, da ga lepo prosiš, da ti več ne pošilja pošte. Če ne bo zaleglo, avtomatsko briši vsako tako prispelo pošto.

Pri nas v službi, kljub zelo močni požarni oviri, vseeno pride razno-razna pošta; so nas podučili, da to takoj brišemo, nič odpirat take pošte.

Doma sem pa bila prisiljena zamenjat e- naslov, ker sem furt na furt dobivala "brezvezno" pošto.

Pozdravček!

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

2. jun 2009 13:46

Bisagolf, če boš odgovorila, boš verjetno še več pošte dobivala. Ignoriraj in vrzi v smeti. JE pa zorno, se strinjam.

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti