Hren

McNena  

član od: 15.9.2005

sporočila: 166

24. feb 2010 16:44

Se oglašam na neko starejšo temo, vendar imam (zelo pomembno - vsaj zame) vprašanje, ki se mi venomer zastavlja pri pripravi hrena - in to bo kmalu spet aktualno. Kako pripravite hren, da ne izgubi na moči. Namreč jaz ga takoj po ribanju zalijem z malce hladne vode, da ne potemni. A glej ga zlomka, nikakor noče biti hud. Včasih, se spomnim, smo ga pri odprtem oknu še malo zračili, da je izgubil na ostrini. Jaz pa sedaj hitim, da vsaj še malce ostane v njem. Pa se izkaže, da je na koncu za dojenčke. Res imam smolo. Lahko pa povem, da pri ribanju (ribam ga na multipraktik) močno pečejo oči, vendar resnično pohitim pri prevračanju posode multipraktika v običajo skledo, koder ga pripravim. Hvala za odgovore in lepo pozdravljene. McNena

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

24. feb 2010 16:58

Na to, da je kriva voda še nisi pomislila? Meni ne potemni, pa ga zračim na oknu tudi dlje časa, če je zelo hud. Tako ali tako pa ga ne ribam na zalogo, saj za sproti tisto korenino tudi hitro vzameš iz hladilnika. Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti