Evropski matematični kenguru

Nessie  

član od: 11.8.2006

sporočila: 19

13. mar 2009 18:54

No, da odgovorim na začetno vprašaje: Nalog iz prejšnjih let naj učitelji ne bi posredovali dijakom naprej. V bistvu bi morali vse odvečne pole (če kdo ne bi prišel na tekmovanje) po tekmovanju celo uničiti. Tako je vsaj v srednji šoli in mislim, da so za OŠ pravila enaka. Nessie

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

14. mar 2009 12:36

Te dni se malo bolj zanimam za to tekmovanje. Nasa ta mala je bila zelo prizadeta, ker ne sme sodelovati, zato sem po spletu malo brskala in izbrskala vaje v nemscini in v italijanscini. Ne boste verjeli: v Nemciji pisejo ucenci 3. in 4 razreda tisto nalogo, ki je v Italiji predvidena za 4. in 5. razred, torej so eno leto starejsi. V Italiji otroci, ki obiskujejo nizje razrede od 4., sploh ne tekmujejo, medtem ko v Nemciji zacnejo s tekmovanjem ze eno leto prej. Ravno tako sem ugotovila, da nalogi nista popolnoma enaki. V italijanski verziji manjka nekaj vaj, ki v nemski so. Vaj v slovenscini nisem nasla. Ce ima kdo vaje v slovenscini, bi ga prosila, da mi jih poslje, da bom nasi ta mali puncki dokazala, da je tudi "ona za matematiko". ribica

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

14. mar 2009 13:52

No ja, mogoče imajo v Nemčiji sistem osemletke, v Italiji pa sistem devetletke. Margot

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

14. mar 2009 16:52

Ne, v Italiji imamo sistem 5 (osnovna sola) + 3 (nizja srednja sola). Otroci gredo v solo s 6 letom starosti, oz. letos so v 1. razredu tisti, ki so se rodili v letu 2002 (ne glede na mesec rojstva). ribica

rdeca jagoda  

član od: 5.3.2009

sporočila: 39

14. mar 2009 17:02

Ja naloge se da naročiti po internetu, vendar so plačljive. Naši jih vsako leto dobijo v šoli, seveda samo za svojo generacijo. Šolsko tekmovanje je v četrtek, ura pa je odvisna od šole same. Naši pišejo po pouku. Se pa strinjam, ker moja hčerka tekmuje vsako leto, da naloge niso čisti nič vezane na snov, ampak so logične in se mi zdi, da tudi nekdo, ki mu matematika ne gre, če je dober v logiki, lahko naloge odlično reši. No pri nas nam je šlo vsa leta kar dobro. Je pa vseeno potrebno nekaj vaje, če ne za drugega, že zato, da otrok ni potem preveč presenečen, da vsaj približno ve kaj ga čaka. Pa tudi vaja dela mojstra, kar velja tudi za logično mišljenje. rdeca jagoda

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

15. mar 2009 11:34

Tudi pri nas imamo s Kengurujčkom podobne izkušnje kot mamaF. Mislim, da samo tekmovanje ni tako zelo pomembno, kot se zdi nekaterim staršem (sploh staršem tistih otrok, ki ne sodelujejo), saj se otrok lahko dokaže na veliko načinov... In morda si otrok sam sploh ne želi na Kengurujčka? Mogoče si to želijo starši? Ker po mojih izkušnjah učitelji takšnih tekmovanj in učencev, ki so uspešni, ne kujejo v ne vem kake zvezde, tako da bi se lahko drugi počutili prikrajšane ali manj vredne... Nekdo je dober na enem, nekdo drug pa na kakšnem drugem področju. Naloga nas staršev pa je, da ne rinemo naše in otrokove glave skozi zid... In če vpričo otrok udrihamo čez šolski sistem, s tem ne naredimo prav nič dobrega. Raje mu pomagajmo, da bo v obstoječem sistemu kar najbolje plaval! jasna [sreca]

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

23. mar 2009 18:13

oj, pa še glede nalog letos (za lansko leto ne vem) je na netu objavljen bilten, na katerem so na koncu tudi objavljene naloge na državnem tekmovanju http://www.dmfa.si/mat_OS/DrzavnoMaOS_Bilten2008 pozdravček Mateja tejča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

23. mar 2009 18:46

tejča, matematični kenguru ni isto kot tekmovanje za vegova priznanja. Letos smo del mednarodnega projekta in naloge, ki so jih reševali v četrtek, niso javne.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti