Evropski matematični kenguru

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 11:54

Lej, sprašuješ zakaj bi mogu mlajši vložit več truda. Ne govorim o kenguruju. Torej, mlajši mora več truda, po mojem mnenju vložit zato, ker četudi je enako rečmo brihten je mlajši in tudi brihtnost z izkušnjami raste in ta mlajši ima eno leto manj izkušenj in ker mora zato izkušnje nadoknaditi z delom, z trudom. Ponavdi je pa tako,da se jezimo, ko malo bolj naglas govorimo. In besedo " brihtnost" si zakričala. Brihta

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

12. mar 2009 11:56

Ne, jst odgovarjam Brihti, ki trdi, da mora otrok rojen decembra vložit več truda, kot otrok rojen januarja..kar sem tud jasno napisala (sem napisala razliko par mesecev). In ne vem zakaj takoj tak napad? Nikjer nisem omenjala tako velike razlike kot jo ti tu navajaš oprosti... sa_ sha

Somaya  

član od: 17.1.2008

sporočila: 57

12. mar 2009 12:28

Ubistvu smo začele s kengurujem, sedaj pa je tema popolnoma zašla. Verjetno je res razlika med januarjem in decembrom, a zato obstajajo testi za vse tiste mlajše predšolske otroke, ki pokažejo, ali je otrok sposoben za osnovno šolo. Če torej njegovi starši mislijo ter hkrati ti testi pokažejo da je, ne bi smel imeti nobenih problemov z dohajanjem ostalih starejših otrok, ki so teden, mesece ali celo leto starejši. Tu je pomembna brihtnost. Sepravi so tudi pri tekmovanju zanemarljive razlike. Somaya

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

12. mar 2009 12:44

Brihta je napisal/a:
Primer : Janezek rojen 20.dec.1997= 6. razred Lojzek rojen 6. jan 1998 = 5 razred Razlika med njima po starosti je zgolj 16 dni Razlika po razredih pa en razred. Ali ni logično, če predpostavimo, da sta oba enako sposobna, da bo imel Lojzek gladko petico, Janezek pa prigarano petico ? Mar res ni pomembna razlika v letih ? Ali celo v dnevih ? Brihta

 

Seveda ni pomembna. No, vidim, da mi ne verjameš. Ne govorim na pamet, govorim iz dolgoletne prakse.

Ti bi imela (morda) prav, če bi bil  edini razlog uspešnosti starost, povezava med starostjo in uspešnostjo pa premosorazmerna. Niti v sanjah ni tako.

n

Na tebi pa je, če verjameš ali ne. Jaz vem, da imam prav, ker mi tako kaže dolgoletna praksa s stotinami primerov.

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

12. mar 2009 13:21

Verjetno si pedagoška delavka, in verjamem ti Rimljanka. Ampak jaz sem pa mama in tudi moj otrok sodi v tvojo skupino, kjer trdiš, da ni pomembna starost in dosega svoje cilje ( uspešno ) Samo pedagoški delavci vidite otroke v šoli, njihovo pripravljenost, prizadevnost, brihtnost, sposobnost,..včasih malo drugače kot mi starši. Zdi se mi, da je dostikrat potrebno več vspodbude z naše strani in več dela z otrokove strani, kot če bi otrok obiskoval en razred nižje in bi določene stvari kjer danes rabi eno dodatno razlago z moje strani obvladal brez te razlage. No to so res moje osebne izkušnje, in moram poudariti, da nisem noben pedagog. Mislim pa še vedno, če je le mogoče naj gre otrok v šolo kasneje. Brihta

Klepica  

član od: 26.10.2005

sporočila: 4

12. mar 2009 13:21

Pozdravljene, vse naloge za matematicno tekomovanje kenguru so v nemskem jeziku objavljane tukaj: http://www.mathe-kaenguru.de/chronik/aufgaben/ Veliko zabave pri resevanju in prijeten pozdrav v Slovenijo. Klepica Klepica

sladkosnedko  

član od: 6.2.2008

sporočila: 223

13. mar 2009 10:54

Imam nekaj za 2. triletje  iz DMFA. Če mi pošljete mejle vam  posredujem v .pdf

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

13. mar 2009 11:15

Brihta je napisal/a:
Ne , Ycrna, to pa ni vedno tako. Pred šestimi leti je bil letnik oveznik. Se pravi Rojeni od 1.1.1997 do 31.12.1997 so bili obvezniki in pika, razen, če so bili vmes kakšni zdravstveni problemi. Klicala sem celo na ministrstvo in dobila odgovor, da je po novem to tako. Vem pa, da je sedaj že drugače in da se starši res lahko odločijo, ali bodo svojega otroka vpisali ali ne. Brihta
Jaz sem sama šla septembra 1995 v 1. razred in je že bilo tako. Rojena aprila 1988. Starše so vprašali že leto prej če bi me poslali v 1. razred, pa kot sem že omenila so se starši odločili da se bom še eno leto igrala. Da so to vmes spreminjali se mi zdi čudno. ycrna

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. mar 2009 16:54

Hja, ycrna, ko si ti šla v šolo, je bila še osemletka, zdaj pa je devetletka. V prvi razred gredo otroci, ki v letu vstopa v šolo izpolnijo šest let, pa je vseeno, ali je to 1. januarja ali 31. decembra.

LP

cervus

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. mar 2009 17:33

Kar se starosti tiče - a nismo bili tudi bivši  osemletkarji (ki smo s šolo začenjali s povprečno 7 leti) v istem razredu lahko tudi po eno leto različno stari (takrat se je pač vpisovalo otroke rojene od marca recimo l. 1971 do februarja l. 1972) ?

Sama sem rojena aprila in sem bila ob vstopu v šolo stara 7 let in 5 mesecev, sošolec, rojen, recimo januarja naslednje leto, pa je bil ob vstopu v šolo star 6 let in 8 mesecev.

Moja "devetletkarja" sta oba poletna, zato sta imela ob začetku prvega razreda skoraj točno 6 let - "januarski" otroci pač 9 mesecev več, "decembrski" pa 3 mesece manj. In imamo v obeh razredih primer, ko je zadosti zrel "januarski" otrok želel obiskovati šolo z vrstniki iz prejšnjega letnika in so ga starši tudi vpisali leto prej (čeprav je bilo tehnično med njim in vrstnikom, rojenim konec decembra prejšnjega leta le par dni razlike) , sinova "decembrska" vrstnica iz vrtca pa je ostala še eno leto tam in so jo v šolo vpisali šele v naslednjem letu, z naslednjo generacijo.

Kar pa se "Kengurujčka" tiče - vsaj na naši šoli otroci k tekmovanju pristopijo popolnoma prostovoljno. Tudi oba moja otroka zmeraj tekmjeta in pravita, da učitelji vsem učencem predstavijo tekmovanje, za udeležbo pa se lahko vsak sam odloči.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti