Ju-hu, sneži!

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

28. jan 2009 21:11

Pri nas imamo dve ptičnici, dajemo sončnice in nasekljane orehe, ki so bili žarki. Največ je zelencev, najbolj pa se veseli pogleda skozi okno naš maček, ker grela lastno kriminalko. ( Nekaj hrane za ptice je tudi na okenski polici).

V uto sem namestila karton za mačje begunce, saj nekateri ne vedo kam. Tudi v listju sem naredila luknjo. Preverjeno obmačjeno ( saj ne morem napisati obljudeno).

Imamo toplo, bojda imamo precej pocebi ogrevanje, me pa skrbi za tiste, ki do 10. dopoldne ne zlezejo iz postelje, ker nimajo denarja za kurivo. Še potem je mrzlo, saj se  ohladijo stene.

Od živali pa me skrbijo predvsem gozdne, ki so na milost in nemislost prepuščene- klateškim psom, ki se jim v snegu ne morejo umakniti.

Snega je čisto malo, ceste zoprne, malo dežja, nekaj snega. Vsaj kidat ga ne bo treba. Če ne bo padel.

Z mačkom sva oba bolana, jaz virozo, on ima športno poškodbo ( beri: stepel se je na svoji zemlji!). Ampak za ptice gledat sva pa oba zadost zdrava. Vsake toliko odkrevsa gledat Reality Cat Show. Jaz pa ga nosim po stopnicah, ker a boli.

 

F r i n a

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

29. jan 2009 7:42

Tudi jaz sem poizkušala pridobiti kakšnega revčka v ptičjo hišico na balkonu, pa si nihče ne upa blizu, ker je moj maček kar naprej na preži na drugi strani šipe, ptički pa tega ne vedo. Ko zagleda kakšnega ptička, začne tako škripati z zobmi, da pritegne pozornost še psu, potem se oba prilepita na šipo in ptiček odleti. Ne spada sicer k temi, pa vendar: pred nekaj dnevi je moj kuža prvič videl kokoš in nastala je prava risanka. Počasi se ji je približal, da vidi to čudo, nakar se je kokoš obrnila in zakokodakala v njega. Ne vem kako, ampak v sekundi sem ga imela na rokah, tresel se kot žolca in tako milo zajokal, da se mi iz srca zasmilil. Ko sva šla naslednji dan spet na sprehod proti tisti kmetiji, me je tako vlekel vstran, da sem morala popustiti. Očitno ima rad samo pečene kokoši. ursula-ce

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

29. jan 2009 8:02

ursula-ce, nasmejala si me do solz.

ežoj

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

29. jan 2009 8:17

žabica21, če na Senovem še vedno nimate snega, pridi v KK, je vse belo, tudi pločniki in stranske ceste , v tem trenutnku pada, da je joj , škoda, da ni tisti ta prav, suh sneg, pa še - 10, bi bilo prav fletno.

Ognjič

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

29. jan 2009 8:29

Ja, lepo pada.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

29. jan 2009 8:35

Pri n as pa še lepše - NE PADA

rrr

alpska roža  

član od: 9.10.2008

sporočila: 253

29. jan 2009 9:46

JAO, Pri nas sonce sije in ni ne duha ne sluha o snegu??? alpska roža

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. jan 2009 12:48

rimljanka je napisal/a:

Pa poročaj, me res firbec, če bodo pozobali orehe rimljanka - zasebno mnenje

 

Po mojih izkušnjah, so sinice, zelenci, brglezi, ščinkavci in kalini volkovi na orehe - izginejo v trenutku! (orehi, ne ptiči)

LP

cervus

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

29. jan 2009 13:25

Na našem koncu ptički niso ljubitelji orehov, lešnikov in arašidov. Sem jim kupila, vse mogoče viseče "aranžmaje" , pa tudi kikirikije sem jim spletla in obesila, pa žal ni šlo. Najrajši imajo sončnična semena, pohrustajo pa kar kilogram semena na teden. lp, pinka

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

29. jan 2009 13:26

Elaphus - sem nastavila orehe in prestavila ptičjo hišico in že celo dopoldne prežim za vrati, če bom videla kakšnega ptička na okenski polici. Uh, imam čisto preveč časa! Moycaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti