Ju-hu, sneži!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. jan 2009 16:35

kelly, a še nisi šel/šla, menda na to stran sploh ne prideš več matilda

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

28. jan 2009 16:43

Meni se to zafrkavanje ni zdelo smešno

....če hočem hece grem na Malo za hec topic

saša

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

28. jan 2009 19:18

Šele sedaj gledam na tv kakšno škodo je naredil sneg...sej ne moreš verjet. Pri nas imamo res srečo, da nas je to vreme sedaj obšlo. angie

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. jan 2009 19:51

Rimljanka - imam te "na sumu", da si biologinja - seveda v pozitivnem in dobrem smislu. :) Hišico sem postavila, ko je bil zunaj mraz, tam okoli novega leta, se mi zdi, ko so še črvi v zemlji zmrznili. Doma sem v drugem nadstropju, tako, da mački ne morejo blizu, razen če znajo leteti. Sicer je blizu cesta, je pa tudi drevo. Doma sem izven strogega centra mesta, je nekaj hiš - tiste hiše, ki so jih gradili po vojni, mislim, da se povsod imenujejo kolonije in nekaj privat hiš. Od okoliških sosedov sem samo jaz postavila hišico. Mogoče bi bilo bolje, če bi hišico postavila na drugo stran stanovanja, ko je samo ena cesta, ki pelje med hišami in je "prometna" od cca 5.30 - 7.00 in od cca 14.00 - 16.00? Na tej, drugi strani stanovanja, je v bližini tudi gozd. Hvala! Moycaa

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

28. jan 2009 20:00

Ta tekst sem pa danes dopoldne že nekje prebrala:)

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. jan 2009 20:12

Petkica - ja, je moj, kako bi rekla "avtorski" . Saj vem, da ni prav, vendar sem postavila na koncu, da bo Rimljanka videla in mi malo svetovala. Ker resnično rada gledam ptičke, ki pridejo jest na okensko polico. Moycaa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jan 2009 20:26

Moycaa, "sum" ni samo utemeljen, ampak je kar resnica, ki je ne skrivam (saj se je niti ne bi dalo, a ne?). Na tvojem mestu bi poskusila prestaviti hišico, vanjo bi za začetek dala tudi kaj "sladkega" za ptice. Nasekljane orehe, recimo, malo, eno pest, recimo. In opazovala.

Pa ta tej strani bi se lotila branja, morda bi dobila kak dober namig od strokovnjakov.

http://www.ptice.si/index.php?option=com_content& Če nasploh po tej strani DOPPS-a brskaš, izveš marsikaj.

Pa poročaj, me res firbec, če bodo pozobali orehe....in potem jih, ko pridejo,prav vsak dan hrani, ko je toplo, malo, ko je mraz in sneg, več. Pri nas gredo v promet sončnice....celo detel hodi na hišico (ki je na oknu, je pa gozd blizu). Vzame eno zreno, ga z nogo drži in skljuva vsebino. Nisem mogla verjeti, ko sem prvič videla. Če ni hrane, je cel špetir in celo trkanje na šipo.

Ko pa ravno kolonijo omenjaš, si iz premogovniških krajev?

rimljanka - zasebno mnenje

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

28. jan 2009 20:34

Rimljanka, najlepša hvala! Sem cel dan čakala odgovor. :) Bom prestavila hišico in jutri zjutraj letim po orehe v trgovino. Potem pa poročam, če je kaj več uspeha. Ja, sem iz tistih, nekoč - rdečih revirjev - natančneje Zagorje ob Savi. Hvala, še enkrat. Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 28. jan 2009 20:35:44

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

28. jan 2009 20:43

No, potem pa nisva daleč...... Malo predaleč pa vseeno, da bi ti del naše jate odstopila..... Ti bom kak ponedejek pomahala, ko se bom proti Trojanam peljala.... Veš kaj, po 12 urah službe........no, dočakala si.

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti