Fiksni zobni aparat

Alcika  

član od: 14.9.2008

sporočila: 192

11. feb 2011 12:42

Loni še kako res je. Zehanje je bila že prej moja šibka točka. Že pred operacijo mi je metalo spodnjo čeljust iz sklepa. Sedaj pazim kako zehnem in kihnem. Ampak vsi mi govorijo da cilj je pred mano in tega si želim dosečti. Hvala za vzpodbude :)! Alcika

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

13. feb 2011 9:27

lovebeyba je napisal/a:
Pozdravljene,
ali mogoče veste koliko stane ta fiksni aparat, ki ga je potrebno doplačati? Je pa bele barve, da ni tako zelo opazen.
Zanima me pa tudi, kako je z aparatom, če ga dobiš in ti ortodont reče, da ga boš nosil cca 1 leto in potem še kar vleče v nedogled, da bi dal aparat dol. Ga na uporabnikovo željo sname?
Imamo namreč v družini najstnico s aparatom in temu primerne probleme oz pomisleke.

Lp

lovebeyba

Ta beli aparat zgleda za moje pojme, kot da bi imel zelo umazane zobe. Nosilci postanejo mat, prav grdi. Ker se obrabljajo v večini primerov bolj, kot kovinski, se lahko terapija podaljša.

Čas nošenja je pa težko napovedati. Moraš se zavedati, da je vmesno stanje lahko slabše, kot začetno, stvar ne gre linearno od slabega k dobremu. Če želiš predčasno sneti aparat, ti ga tudi snamejo, vendar boš za hčero ti to podpisala in prevzela tudi vse posledice-nič več zdravljenja na zavarovalnico, ni pravice do retenerja... Če najstnica ni zrela za aparat, ga pač naj ne dobi. Tu se vzame v zakup nekaj let nošenja (samo 1 leto je bolj izjema, kot pravilo), ogromno vlaganja v higieno in dejstvo, da terapije ne vodi pacient, ampak ortodont, saj samo on ve, kam stvari gredo in kdaj je čas za nadetje in snetje aparata.

čoko

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. feb 2011 16:23

Ko se enkrat nosi ta aparat, ga je težko skriti. Razen če je snemljiv, neviden, ampak teh takrat še niso imeli. Moj sin in tudi veliko njegovih prijateljev, so imeli tele ploščice raznoraznih barv, od turkiznih, do rdečih in mešanih barv. Res ga je nozil zelo dolgo in to je bilo dejstvo, pred katerim je bil postavljen.

Tako je, sprijazni se z dejstvom, da jih boš nosil, na koncu boš imel lepo poravnane zobe. Če bi moral pa kdaj kasneje v življenju zaradi te travme k psihiatru, pa naj gre. Moja dolžnost v tem času je bila, da poskrbim zanj, kolikor morem.

Vanja

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

21. jan 2012 15:33

Da temo spravim na površje. Po dveh letih in pol nošenja fiksnega aparata in "nebnega" loka, ki mi je sedmice vlekel navzven sem bila v četrtek na pregledu pri dr.Ihanovi. Prijazna kot vedno me je presenetila z datumom operacije, ki bo v začetku maja. Se že zelo veselim in komaj čakam, da bo to za mano. Čeprav je pot še dolga na stranske učinke sploh ne pomišljam. Dva tedna hrana po slamici, 4 tedne mehkejše hrane(za dojenčke), potem pa počasi na stare tire.

 

Lp Saša

Mir in dobro!

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. jan 2012 16:58

Saša, super, konec junija bo vse skupaj samo še zgodovina.

Loni Makaroni

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

21. jan 2012 20:19

Tudi jaz tako pravim...34 let borba za zobe in ugriz...to bo samo še pika na i. Še dobro, da mi zaradi stalne skrbi za zobe, fiksnega aparata ni bilo treba plačati. Še operacija in mostički ob manjkajočih šesticah, ki so mi jih odstranili ob prejšnji operaciji in bom kot nova.

LP Saša

Mir in dobro!

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

21. jan 2012 23:08

Kaj pa je dva tedna proti +50 ali več let življenja... Jaz sem tudi prejšnje leto malo trpela, malo shujšala, potem pa sem že lahko normalno jedla, celo ugriznila v skoraj vsako jed. Ampak me je bolj motilo, da imam krive zobe, kot pa da nosim fiksni aparat. Sicer sem ga nosila samo eno leto, sem pa zato 10 let "trpela" snemljivega. Zdaj pa imamo vse ki smo bile vztrajne tudi po srednji šoli  "hollywood smile" 

yulchi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. jan 2012 10:16

Tako se govori, punce, bravo.

Vendelina jr.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

22. jan 2012 15:39

Venturini, prav razmišljaš, da se ti splača potrpet. Ker, ko bo vse za tabo in se boš pogledala v ogledalo, boš pozabila na tisto neprijetno plat.

zeta

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

22. jan 2012 18:26

Res je - imam za sabo več kot 10 let nemogočega zobnega aparata še globoko v letih rajnke Jugoslavije, ampak ko zdaj pogledam nazaj, si rečem, da se je splačalo, vsak dan posebej, če je treba. Torej le pogum vsem, ne bo vam žal.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti