Navodila za kruhomat

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

tema odprta - 8. jan 2009 19:46 | ogledi: 4.486 | odgovori: 3

Mami mi je odstopila svoj aparat za peko kruha, ker ga je uporabljala le parkrat in še to dolgo nazaj. Problem je v tem, da ne najde navodil za uporabo, jaz pa tudi ne znam italijansko. Če ima kdo od vas enak kruhomat, bi prosila, da mi malce pomaga pri uporabi le tega.

Kruhomat si lahko ogledate na sledečem linku: http://www.dpe.eu/php/?id=3&cat=22&prod=10164#

Že vnaprej hvala za pomoč.

Lp, tejch

tejch

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1412

8. jan 2009 21:12

Pogledala sem na navedeni link in ugotovila, da lahko pokličeš na najbližji. servis, ki je v Udinah, navedena je namreč številka telefona za kupce iz Slovenije. Če ne boš dobila navodil nikjer, ti preostane še to. daga

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

9. jan 2009 11:59

Pozdravljena! Na navedenm linku so tudi navodila (1. tocka pod opisom stroja - 15 strani). Takoj na prvi strani navodil pise, da so to recepti za kruh brez glutena. Na drugi strani imajo reklamo za kapljice soli. Na tretji strani predstavijo razlicne brezglutenske moke in nakoj napisejo, da ti recepti veljajo samo za to vrsto moke. Od strani 8 dalje so recepti. Ce te zanima, lahko navodila preberem do konca in ti potem napisem obnovo. Ker pa imam vtis, da delajo vsi kruhomati po istem principu, ti napisem svoj recept, ki navadno dobro uspe: 300 ml tekocine 1 zlicka soli 1 zlica sladkorja 500 g moke 20 g kvasa. Izberes program in pozenes. Iz navodil sem razbrala, da je na st. 4 hiter program. (V bistvu pri vseh receptih uporabljajo samo ta program.) PS: Na programu 8 je gnetenje, torte lahko peces na programu 10. Poskusi, bos videla, da ni tako zahtevno. (celo moj 69 - letni oce, ki si sam ne zna ocvreti niti jajca, zna uporabljati kruhomat) ribica

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

9. jan 2009 14:42

hvala za hitre odgovore, bom poskusila ta vikend pa javim :) tejch

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti