Kateri pralni stroj od miele ?????

sinxv  

član od: 24.9.2008

sporočila: 14

tema odprta - 9. dec 2008 15:55 | ogledi: 7.187 | odgovori: 35

Lepo Vas prosim, da mi pomagate pri izbiri pralnega stroja od miele...........naš candy se že zelo hitro spravlja v penzijo in nameravamo stroj kupiti takoj po novem letu........odločam pa se med bolj med eksotičnimi modeli od miele in sicer: navitronic-1800 obr.(zelo fina cena )

in ta liquidwash-1600 obr.(samo nima toliko funkcij)

in še druge ko so nad 1500 obr.ampak ma navitronic zelo veliko funkcij vendar mi dizajn ni všeč.... jaz pa sem zelo zahteven.......

No ti miele pa mislim da imaš navitronica, in upam da mi boš ti lahko svetoval...........

Hvala vsem.............ker mi bo vsak nasvet prišel prav, ker toliko denarja, pa ni mačji kašelj

sinxv

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. dec 2008 17:25

 

Hm, težko je tako svetovati. Najprej se odloči, katere funkcije vse potrebuješ, ker stroj imaš menda bolj za uporabo kot za gledanje (no, če ga imaš na vidnem mestu, dober dizajn ni odveč; meni dizajn ni pomemben, ker ga imam v kletnih prostorih). Oziroma presodi, kaj ti je bolj pomembno.

 

Poglej na vseh strojih, med kateriminihaš,  kateri ima več možnsoti za izbiro števila obratov in koliko lahko sam kombiniraš načine pranja (temperatura, stopnja obratov pri centrifugiranju, moč "mečkanja" perila, nivo vode, v kateri se perilo pere itd). Meni so te kombinacije najbolj pomembne pri izbiri pralnega stroja,(nimam miele,a mpak vseeno), prednastavljeni programi mi niso najbolj pri srcu.

 

Svinčnik v roke torej, napiši tipe stroje in pod vsakim delaj pluse in minuse, ugotovi rezzultat in pojdi kupit.

 

In če še vedno ne veš, kaj bi, odštej v trgovini am bam pet podgan...

 

Mamamia

mamamia

ksenjako  

član od: 10.10.2004

sporočila: 1086

9. dec 2008 17:27

Mi imamo Softtronic W 2243 in nam super služi. Nobenih napak, nobenega popravljanja. Imamo ga že okoli 4 leta. Nam je všeč. Razen kar mu manjka je zamik časa (da nastaviš kdaj naj začne prati). . Ksenija http://picasaweb.google.com/xency.k

sinxv  

član od: 24.9.2008

sporočila: 14

9. dec 2008 17:37

Hvala......... Saj ve da so vsi mieletovi stroji dobri (in dragi) ampak ta stroj ma res use :program vzglavniki, higiena,jeans,zavese,in še in še...........pol ti predlaga kolk praška daš na težo perila v stroju pa lahka si zbereš porabo vode pa ful tega ma vendar je vse uporabno......... majo pa to mnde trije mieletovi stroji to sam navitronic ma use sam mi ni lep pa še u ganc novi kopalnci bo..............s vem da kompliciram sinxv

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

9. dec 2008 17:49

Če imaš ganc novo kopalnico - a ni škoda kopalnice, da je pralni stroj v njej? Saj me nič ne briga, ampak jaz sem komaj čakala, da sem pralni stroj iz kopalnice premaknila v klet. Da je kopalnica zgolj kopalnica. Mamamia

mamamia

sinxv  

član od: 24.9.2008

sporočila: 14

9. dec 2008 19:06

ja.......... s vem da je boljše da je posebi pralnica, da ni praška pa kupa perila v kopalnici..... ja je fajn...... sam ko pa tak lepo pokažejo v prospektu.Če pa gdo pride je pa tut fajn da kdo vidi koliko daš na znamko, pa na prestiž..........ampak nisem materjalist..........pač je fajn.......tako kot si rekla stroj je za uporabo ne pa za razkazovanje in važnost............ sinxv

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

9. dec 2008 19:31

Če si doma blizu Črnuč, ti svetujem, da greš na posvet v salon Miele. Tam so zelo sposobni svetovalci in prodajalci. Poveš jim, kaj rabiš in ti svetujejo. Jaz sem se poslužila tega načina in so mi dobro svetovali. Svoj novi pralni stroj Miele w3741 wps je že na poti in ga pričakujem ta teden.

minutka  

član od: 15.5.2008

sporočila: 128

9. dec 2008 20:03

Ej, sinxv, sem se kar malo nasmehnila, ko sem te brala :..če kdo pride je fajn da kdo vidi koliko daš na znamko, pa na prestiž... Kar nekaj let sem prodajala Bosch belo tehniko in sem srečala veliko takih kot si ti. Se spomnim pred leti ene gospe. V akciji je bil najboljši model popolnoma vgradnega pomivalnega stroja, ki sem ji ga seveda ponudila, ker je spraševala, kateri stroj je najboljši. Pa ga ni hotela vzet, je vztrajala pri tistem z vidno upravljalno ploščo, čeprav je bil slabši in dražji. Veš, kako je komentirala izbiro? Če bom že dala toliko za stroj, hočem, da vsi vidijo znamkoJa, veliko je takih, ki preveč gledajo na izgled, potem pa tisto, kar se vidi, npr. mikrovalovka, kupijo najdražje, hladilnik in pomivalni stroj, ki sta popolnoma vgrajena , pa najcenejša. Oprosti, nočem te žaliti, ampak iz mojih izkušenj so to ljudje, ki v življenju gledajo predvsem na videz in manj na vsebino. Pa brez zamere, naj ti predvsem dobro pere, pa katerikoli model že. ps. In popolnoma se strinjam z mamamio glede namestitve v kopalnici. minutka

tarčica  

član od: 9.9.2007

sporočila: 168

9. dec 2008 21:19

No, imeli smo vse od Candyja in MIele, vendar njihovih izdelkov NIKOLI VEč, ampak res NIKOLI VEČ ne maram pa, če mi vse šenkajo zastonj. Sicer nisem imela pralnega stroja, ampak vso belo tehniko v kuhinji. Vse je hudič vzel že po dobrih štirih do petih letih! Rezervni deli pa tako dragi, da se mi je bolj splačalo kupit nov stroj. Med drugim bi mi steklokeramična plošča skoraj zazgala hišo! So se senorji začeli cvret kot, da sem nalila olje! Ni vse kvalitetno, kar nosi neko ime. Žal sem imela same slabe izkušnje, ker so stvari začele crkovat, ko je potekla garancija ( dva do tri dni po garanciji). Lep pozdrav tarčica

sinxv  

član od: 24.9.2008

sporočila: 14

10. dec 2008 13:09

Ja Minutka prav imaš!!! velikokrat se zgodi, da pride kdo k nam in so taki da mnde vse pregledajo, kak maš ščiščen pa če že to gledajo naj pa še mal na znamko pogledajo, men se gre zarad kvalitete pa zarad funkcij k jih naš candy nima...........smo mel gorenje pa se nam je pralnca skor užgala, s mamo pralnco........sam zej k prenavljamo kopalnico ne bo več dveh umivalnikov pa banje in bo res prostor...........hvalabogu sm zdrav sam se mi velikrat ne lub po tukih štengah v pralnico, pa velikrat zvečer perem k me čez dan ni pa pol u pižam pa po temi k so šalterji spodaj pa to me kr mine..............in nimamo spodaj gretja pa da bom po 3 ure peglal tam spodi........ni govora........no s mi mama pomaga Lep pozdrav............ sinxv

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. dec 2008 13:49

In ravno zaradi snobizma gre meni znamka Miele na živce, ne da bi bilo z njo kaj narobe. Samo nikakor se ne morem pripraviti, da bi kupila kaj njihovega. Prav tako nisem pristašica znamke Nike, pa še bis e kaj našlo.

Hecno mi je, da se nkedo odloči za dotično ime samo zato, da bodo obiski rekli, uau, kakšna dobra mašina. In če je kake druge znamke, to še ne pomeni, da bo hišo razneslo. Imamo mašinerijo vseh mogočih znamk, falit bo šlo pa vse enkrat in verjetno ne zato, ker ni prave znamke, ampak ker je dotrajalo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti