Steklena tuš kabina

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

tema odprta - 13. nov 2008 14:56 | ogledi: 6.954 | odgovori: 16

Prišla sem do nove prozorne steklene tuš kabine, verjetno bo potrebovala pogosto čiščenje imate kakšne izkušnje, kako se obnaša, s čim čistite, kako pogosto?

Hobotka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

13. nov 2008 15:11

imam tako kabino, seveda je iz pleksi stekla (no ja, vsaj zdi se mi), se mi zdi, da je lažja za čiščenje, ker je popolnoma gladka in se vodni kamen ne nabira ob izboklinicah ali zarezah. Uporabljam sredstva proti vodnemu kamnu, najpogosteje cif v pršilki, zadnje čase tudi pršilko kolpasan (ta je še boljša kot cif), našpricam, počakam pet minut, zdrgnem in obrišem. ker nisem zelo mahnjena na čistočo, mi je vseeno, če se kje ob ročajih pozna še kaka sled apnenca.

 Čistim različno, kadar me prime (ker kadar se mi ne ljubi, lahko čistim cel popoldan, pa ne bo nič opravljeno), včasih na en teden, na štirinajst dni, priznam pa, da je bilo tudi že na cel mesec. Ampak potem se je kljub temu dobro očistilo

Lp

cervus

Sporočilo je spremenil(a) elaphus dne 13. nov 2008 15:12:09

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. nov 2008 15:12

Naša ni sicer steklena, a ugibam, da si lahko omisliš tisto pripravo za čiščenje šip (gumijasto, kot imajo na črpalkah za avto) in lepo po tuširanju tiste kapljice enostavno odstraniš. Mi tako počnemo na naši, ki je iz pleksi stekla. Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2008 15:13

Hobotka, najbolj enostavno je, da imaš pleme naučeno, da opremo v kopalnici po uporabi očedi. Zato je pri roki kakšna mikrofibra krpica. Izkušnje kažejo, da se pleme ob večkratnem opozarjanju te veščine potem precej hitro privadi. Vendelina jr.

Hobotka  

član od: 2.11.2004

sporočila: 274

13. nov 2008 15:36

Atina in Vandelina potem bi pa jaz svoje poslala vama v šolo Hobotka

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

13. nov 2008 15:50

Tudi mi smo se navadili in stekleno kabino po vsakem tuširanju zbrišemo z "napravico", ki jo je opisala že Atina. Kupila sem jo pa lani v Hoferju. Tako da je dovolj, da tuš kabino vsake toliko zglancam s kakim čistilom proti vodnemu kamnu. Pa bolj spodnji del kot pa stekleni. LP pujsek

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. nov 2008 16:06

Ni treba šnelkursa, Hobotka. Ti samo lepo razloži plemenu, da veljata načeli: - da vsak pusti prostor za sabo takšen, kot ga je dobil, - da vsak vrne vsako stvar ne mesto, od koder jo je vzel. Lahko ti načeli tudi nastneš in potem to visi na strateških mestih, npr kopalnica, kuhinja....dodaj po želji. Lahko tudi napišeš bolj podrobna navodila, za uporabo tuš kabine, kopalnice, samo pazi, da v navodilih ne bo več kot šest korakov, ker potem se lahko uporabniki zmedejo... Po enem tednu se več-ali-manj ljudje navadijo na pravila, po kakem mesecu jih pa že ponotranjijo. Ti rabiš samo en teden vztrajnosti. Zdaj pa tehtaj: ali en teden vztrajnosti (trening vztrajnosti je jako dboer za vsakega) ali pa boš preostanek življenja s krpo letala kot sneta kura. Vendelina jr.

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. nov 2008 16:50

Pa nekam v bližino postavi še škropilko s kisom, če po uporabi vsak kabino malo s kisom poškropi, se kamen sploh ne bo utegnil nabrati.

nola

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

13. nov 2008 16:51

Hobotka je napisal/a:
Atina in Vandelina potem bi pa jaz svoje poslala vama v šolo Hobotka
Se podpišem. l Vandelina jr. sem že vse te nasvete uporabila, pa ni šlo. Tudi, listki so bili nalepljeni in glej ga zlomka popadali po tleh, pa še jaz sem jih pobirala. So taki čudni stvori, da jih nič ne moti. Jaz pa v neredu, kar odpovem. Sem že tudi pustila dober teden nered, pa sem kura spet jaz čistila. Imajo, pa druge kvalitete. lp, pinka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. nov 2008 17:06

Vendelina Jr.  - enega poznam, ki je dajal točno taka navodila, kako "pleme" navaditi na red - dokler ni imel otrok. Po dveh otrocih je bilo pa pri njemu nekaj podobnega, kot opisuje pinka .  Enostavno zmanjka energije za komandiranje, a ne punce.

Pri nas je bil za čiščenje tuš kabine (iz pleksi stekla) zadolžen mož. Rezultat: zaradi zoprnega čiščenja jo je nadomestil z zaveso, ki jo vsake toliko časa enostavno zamenjamo.

Cila

šmentana muha  

član od: 18.10.2008

sporočila: 31

13. nov 2008 18:16

Imam tri moške osebke in edina, ki s krpo leta sem jaz. Sem poskusla že marsikaj, ampak to je misija nemogoče. Očitno se bom morala zdaj podpisovati z "sneta kura". Lp šmentana muha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti