Otroška hrana

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

6. nov 2008 20:11

Veri je napisal/a:
Torej: v teh starosti če že moraš nujno nekaj dat, daj sadje in zelenjavo, kruha pa res ne... Pa kako bi on najrajši jedel kruh? Kako ti je pa to 4 mesečni dojenček lahko povedal?

 

Ja kako zaboga ti bo pa to povedal pri devetih mesecih ali pri enem letu, če še ne govori??? Pa dajte malo premislit preden kar bleknete kakšno preveč pametno...

 

Pa saj svojega otroka pa pri štirih mesecih že malo poznaš no...

peter

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

6. nov 2008 20:16

Kuharica Mici ne vem, mogoče je to glede glutena kakšna nova pogruntavščina. Meni so pred dvemi leti (tako gastrolog kot pediater) svetovali, da naj začnem z uvajanjem hrane z glutenom šela po prvem letu, ker imam tudi jaz celjakijo in je zato večja možnost da zboli tudi otrok. patka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

6. nov 2008 20:28

Mizarka!

Kaj pa testenine? Sedaj pa ne vem, a ne vem cele štorije a kaj??? Je otrok dejansko na kaj alergičen ali si ti, in je zato potrebna večja previdnost?

Imamo enajstmesečno punčko. Smo pred parimi meseci vprašali pediatrinjo, če ji lahko damo domače mleko namesto adaptiranega (dojila se ni nikoli), pa naju je prestrelila s pogledom, češ, kravje mleko je za teličke, mi smo pa ljudje. Ker je že jedla skute pa jogurte, smo seveda vseeno poizkusili, pa ni bilo problemov. Mamica ima alergijo na cvetni prah, pa nismo bili opozorjeni na večjo previdnost. Sedaj ne je samo:

- beljaka

- medu

- oreškov

- svinjskega mesa

So pa sedaj pri tavelikem odkrili alergijo na jajčni beljak, pa ga prav tako do enega leta ni užival. Bil je na testiranjih  pri dobrem letu, pa pri dveh, pa niso pokazale nobene alergije. Ne vem no, težko je bit pameten zase, pa lahko za drugega...

 

peter

Sporočilo je spremenil(a) ibiza dne 06. nov 2008 20:30:54

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

6. nov 2008 20:50

Mizarka, moja je stara 8 mesecev, pa sem tudi čisto zakomplicirala glede hrane. Kar se tiče jogurtov, sem tudi jaz zmedena. Povsod (priporočila pediatrov, ne kakšni forumi) sem namreč prebrala, da naj bi jogurte, skutke... lahko po 9 mesecih jedli, kravje mleko pa šele po enem letu, pa tudi meni ni jasno zakaj. Po moje je kaj v zvezi s predelanim mlekom. Kar se tiče večerij, jaz vse te zadeve od kašic (grisolino, žitne kašice...) mešam z vodo, pa so čisto v redu. Predvsem v lekarni imajo Novalacovo sadno-žitno kašico brez glutena, je moji strašno všeč. Pa tudi jaz gres/polento zakuham na kompotku, naredim čežano iz jabolk in suhega sadja..., v kompotek zakuham testeninice in potem zmiksam, pa jabolčna čežana s piškotki, pa še sadne čežanice, v katere zmešam milupa žitno kašico. Ma, sej se kar najde. Je pa res nekaj, tudi meni se ne glede na dnevno prehranjevanje z gosto hrano še vedno doji podnevi kar nekajkrat, ponoči pa tudi 3x. Tako da za zajtrk jaz še kar samo dojim- dokler ne bodo dovoljeni jogurtki. Lp anajana

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

6. nov 2008 20:51

Pomoje se pa tole dojenje že malo preveč propagira. Punce, vaši otroci so dejansko LAČNI! Pa pika.

peter

No, me je malo zaneslo. Se opravičujem. Se mi zdi, da dohtarji tudi malo testirajo različne prakse, tako da vsega jih pa tudi le ne gre ubogati... Do ene mere... lp

Sporočilo je spremenil(a) ibiza dne 06. nov 2008 20:59:15

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

6. nov 2008 21:07

Dokler otroku ne daš probat, ti težko pove, da bi rad nekaj jedel, ne? če pa mu že daješ kruh, potem pa itak nima veze. Pri 9ih mesecih ti bo ven pljunil, če mu ni všeč, pri 1 letu pa odrinil žlico. Če mu je všeč pa zgrabil in odnesel in pojedel. Pri 4ih mesecih da pa vse v usta, pa če je za jest ali pa ne, ker takrat z usti raziskujejo svet, ker so čutila za tip tam dobro razvita, drugje pa še manj. In ne, dojen otrok ni nujno lačen! MOja mala se je dojila 15 mesecev, potem se je sama odstavila - ampak teža ji je lepo naraščala, bila je vedno živahna in nikoli jokava, kar lačni dojenčki so. Edinkrat, ko teža je teža stagnirala, je bilo, ko so mi rekli, da naj ukinem dojenje, če sem noseča, pa ga nisem in sem ga samo zmanjšala. Naslednjič so si seveda premislili, da očitno še rabi, pa naj se kar doji:) Pa se ni zredila, čeprav je pojedla ogrooomno goste hrane, ker jo ima že od začetka rada. Mogoče je težko razumet, ampak prebavila dejansko rabijo nekaj časa, da se navadijo na vse možne hrane, ne znajo takoj vsega izkoristit. patka, alergologi še vedno trdijo isto. je pa res, da je več alergij tudi, če goste hrane ne uvajaš prej kot pri 9ih mesecih. Torej naj bi obstajalo neko okno, v katerem je najboljše izpostavit otroka tem dražljajem - naj bi bilo nekje okoli 6tega meseca.

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

6. nov 2008 21:29

No, da vam razjasnim. Ker je naša družinska podlaga taka , da je alargija prisotna predvsem na pršico, je zdravnica, na podlagi tega , da ima sin na telesu 4 večje fleke-kožni dermatitis-svetovala pač , da naredim nekaj tedensko dieto na kravje mleko in na ostale mlečne izdelke. Ker še dojim moram dieto imeti tudi sama.

Če je alergija naj bi v 7-10 dneh to na koži izginilo, vsaj tako je rekla pediatrinja. Sicer upam , da ni ampak se ne upam kar prezreti in delati po svoje, ker lahko malemu škodujem.

 

LP

mizarka

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

6. nov 2008 22:30

patka je napisal/a:
Kuharica Mici ne vem, mogoče je to glede glutena kakšna nova pogruntavščina. Meni so pred dvemi leti (tako gastrolog kot pediater) svetovali, da naj začnem z uvajanjem hrane z glutenom šela po prvem letu, ker imam tudi jaz celjakijo in je zato večja možnost da zboli tudi otrok. patka
Ja, mislim, da so smernice nove. Pediatrinja je imela eno samo (svojo) knjižico in jih še ni delila vsem naokoli. In da ne bo zmede, kaj je moje mnenje in kaj pravi stroka, sem cel prejšnji post citirala. LP kuharica Mici

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. nov 2008 22:58

Ce se moja laična malenkost ne moti, se mleko težje prebavlja kot ostali mlečni izdelki. Naj bi se mu izogibala tudi sama. Bodo tisti bolj iz foha vedeli povedati.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti