Se pač zgodi

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

8. okt 2008 21:41

Tudi jaz mam eno izkušnjo z zaklenjenim ključem v prtlažniku. Lani spomladi se je mož odpravil z mano na teren na Primorsko. V četrtek dopoldne sva se lepo skupaj vozila okoli, on je lepo čakal v avtu, jaz pa sem hodila okrog mojih strank. Ob ene treh zaključim v Gorici, parkirava ob železniški postaji in se nameniva peš proti italijanski Gorici. Preden greva od avtomobila se odločim, da se preobujem v udobnejše čevlje. Odprem prtljažnik, položim noter torbico, ključe od avta zraven, se preobujem, vzamem torbico, zaprem prtljažnik (vrata avta sem zaklenila že prej), pa greva. Po 100 metrih se premisliva in se na srečo obrneva, ker nama nekaj ni bilo večeč, pojma nimam več kaj. Prideva do avta, ključa ni. Nazaj tistih 100 m, če so kam padli, nikjer. Takrat se pa spomnim, kam sem jih položila. Prtljažnika pač ni treba posebaj zaklepat, odpreš ga lahko samo s ključem, ali pa iz kabine. Rezerva - zaklenjena v avtu. Mož mi seveda pove, da se njemu kaj takega sigurno ne more naredit, je nekaj časa mal tečen, ampak se je kar hitro potolažil, saj ga je čakalo 2 dni spomladanske smuke na Kaninu. Pokličem "ena zavarovalnica" asistenca, naj mi pridejo pomagat. Obljubijo, da bodo vse rešili, našli nekoga da pride avto odklent, me kmalu pokličejo, da bo treba malo počakat, ker ima tisti, ki odklepa odprt lokal do sedemnajstih, potem pa takoj pride, samo, da bo nekaj za doplačat, ker je vzrok za njihovo posredovanje moja malomarnost in tega v celoti ne krije zavarovalnica. Kot so obljubili, so tudi naredili. Ob 17.15 je bil avto odprt. Račun pa 65 evrov (+ 30 na račun zavarovalnice) Če bi to vedela, bi se sprehodila do kakšne trgovine z orodjem in bi kupila kaj, da bi odprla sama, al pa poiskala tega ključavničarja, sem prepričana, da bi brez posredovanja zavarovalnice bilo ceneje. Nena http://www.moj-album.com/uredi/bena/11481476

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

8. okt 2008 22:07

mamamia je napisal/a:

Hm, po moje si je mislil, da škoda, da ni tebe namesto ključev v avto zaklenil...(smeškoti mi ne delajo,ne vem zakaj, božja kazena ali kaj???

Zakaj pa tako burno reagiraš? Jaz običajno crknem od smeha v takih situacijah. Mamamia

mamamia
Joj, a veš da se jaz tudi smejem. Pač, prikrito, kolikor mi to pač uspeva. Moj pa bentiii Jelenckova

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. okt 2008 22:40

Meni je neznansko všeč, če ga moj možiček kaj polomi - to se zgodi zelo zelo redko in je takrat pač vredno užitka. Mi pa na misel ne pride, da bi ga zato ozmerjala za nesposobnega ali kaj takega. Kot piše v naslovu, se pač zgodi. Vsakemu. Zelo sem mu hvaležna, ker tudi one mene nič ne sekira, če ga jaz kaj polomim. Samo z očmi zavije, nato pa mi pomaga. Sem prepričana, da si misli vse mogoče, vendar zadrži mnenje zase. Zato ga pa imam tako rada. tulka

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. okt 2008 22:52

Jaz in sestra sva enkrat zaklenili šop ključev nemškega mestnega muzeja v en prostor v muzeju, (sva delali tam), zunaj pa vrata na bunko ... potem sva šli k vratarju in mu v kilavi nemščini komaj dopovedali, kaj je bilo ... on pa ni imel ključev od tistega prostora. Eno naključje je potem rešilo zapleteno situacijo. Atina Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 08. okt 2008 22:55:17

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

8. okt 2008 23:19

Mojemu prijatelju se je pa to zgodilo:

vikend imajo na Pašmanu, so bili tam čez prvomajske praznike, zadnji dan vse lepo pospravijo, zaklenejo, spakrirajo stvari v  avto, pa se še čisto na koncu gredo k sosedom poslovit...on ima vse ključe v roki (od vikenda, avta, hiše v Mariboru)  odloži  ves šop na streho avtomobila in veselo po poljubčke in objemčke k sosedom.... pa se ozre in vidi, kako mu galeb v kljunu  odnaša ključe na morje ... so se tako lepo srebrno svetili na strehi avtomobila, kot ribice ...

No, potem pa so kar pri tistem sosedu prespali in čakali, da se je sin pripeljal iz Mb in jim prinesel rezervni ključ od avta.

Nauk: galebi, tako kot srake, kradejo vse, kar se sveti!

Nena-morje

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

8. okt 2008 23:42

Ojoj, Nena, tale je tudi kruta! Dobro, da so galeba videli, drugače bi lahko sumili koga, da je ukradel. Atina

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. okt 2008 14:53

Cila je napisal/a:

 

Mamamia tisto o servisu in ponarejenih ključih in dokumentih je pa čista groza!!!  He, he ampak za našega 20-letnega Sunnya se ne bojim, razen,  ko bo že oldtimer.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 08. okt 2008 10:49:17

 

Nam so na tak ali podoben način ukradli 10 let starega Clia. Sicer smo ga po naključju sami našli, ampak ga je policija oz. sodišče zaplenilo kot dokazni material. Vrnili so nam ga po dobrih dveh letih, jasno skoraj neuporabnega. Storilci so bili trije (eden iz AH Moste) in enega od njih še vedno iščejo s tiralico. Sodni postopki tako še vedno niso končani. Od tega pa je 6 let. Za odškodnino se bomo po vsej verjetnosti lahko pod nosom obrisali.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti