Se pač zgodi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. okt 2008 9:43

Loni, pa veš kako to delajo? Zadeva se je razkrila, ko je pred nekaj leti eden izmed lastnikov dobrega avta tega peljal s servisa /uradnega, pooblaščenega, v LJ). Bil je malce neroden in je  s stranskim ogledalom zadel rob vrat, tako da se je ogledalo odlomilo. In kaj je bilo v ogledalu? Rezervni  ključi (ponanrejeni, jasno) tega avta in fotokopija proemtnega dovoljenja - torej vse prirpavljeno za ponarejanje dokumenta in ključ zraven, da se avto lahko brez težav odpelje. Nastala je cela "štala" in tako se je tudi razkrilo, kako so nekaj dni pred  tem ukradli avto tudi enemu od nekdanjih ministrov, ki ga je imel na istem servisu. O tem so tudi časopisi pisali.

 

Dodajte še avtopralnice in kakšne druge delavnice, pa je konec čudenja, kako se avtomobilio brez težav ukradejo.

 

Mamamia

mamamia

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

8. okt 2008 10:00

Jaz sem se pri mojih starših že dvakrat zaklenila vn, ključi so pa lepo v avtu ostal in to vedno, ko sm hotla avto oprat. Pa je moral fant pol rezervne ključe iz Postojne v Gorico prnest. To je blo godrnjanja. Zato sovražim centralno zaklepanje, k se ti vsa vrata lepo skp zaklenejo. LP mina20 Sporočilo je spremenil(a) mina20 dne 08. okt 2008 10:00:50

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. okt 2008 10:47

proxima je napisal/a:
Odpiranje preko mobitela ne deluje (daljinci oddajajo kodiran radijski signal na valovni dolzini 300mHz, mobilni telefoni pa sicer prenasajo signal od naprave do postaje po radijski frekvenci, lovijo in oddajajo pa zvok v slisnem obmocju).Ampak ce uganete, kaj storiti, ko vam ob vlomu v najeto hisko na Siciliji poleg vseh dokumentov in kartic odnesejo se rezervni kljuc avtomobila, vam bom razlozila se vse ostalo.Ko pridem nazaj, ker grem zdajle najprej na en Bandidos...:)))))lp, proxima

Samo ne reci, da se je dodatna kalvarija s karticami nadalejvala tudi na dopustu???

Ognjič

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

8. okt 2008 10:48

mamamia je napisal/a:

Prijateljica ima peugeota 307cc in mi je to posredovala potem, ko je tako naredila. Če me je nasankala,s em tudi jaz vas.

 

če imate avto)))))> Lahko boste ta trik nekoč potrebovali. Če zaklenete ključ od avtomobila v > avtu, rezervni ključ pa imate doma, naredite sledeče: pokličite nekoga, ki > je doma na njegov gsm aparat. Vaš mobilnik držite 30 centimetrov od vrata > vašega avtomobila.Oseba ki je doma naj da ključ blizu telefona in pritisne > gumb za odklepanje. Vaš avto se bo odprl. Razdalja sploh ni važna, važno > je samo da na mobilni telefon pokličete osebo, ki lahko pride do vašega > rezervnega ključa>> NO TOLE SEM DANES SLIŠAL NA ENEM RADIU NISEM MOGEL VERJET IN SEM IZ DOMŽAL > POKLICAL DOMOV DA SPROBAM. FOTR ME SPRAŠUJE ZAKAJ, NO POTEM SEM MU PA DOMA > MAL PREJ RAZLOŽU. TOREJ PRI MENI 100% DELUJE IN ŠE KOLEGI NISO MOGLI > VERJET,...>>>

mamamia

 

Točno tako!  Seveda zveze na mobitelu vmes ne smete prekiniti .

 

Mamamia tisto o servisu in ponarejenih ključih in dokumentih je pa čista groza!!!  He, he ampak za našega 20-letnega Sunnya se ne bojim, razen,  ko bo že oldtimer.

Cila

Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 08. okt 2008 10:49:17

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

8. okt 2008 10:58

Jaz pa teh izkušenj še nisem imela,je bil pa moj mož pameten.Ko smo kupili moj prejšnji avto mi je naročal da slučajno ne bom s komolcem ruknila na ročko...jaz nisem nikoli,on pa se je z motorjem pripeljal 20 km daleč po rezervni ključ...(leta nazaj) Sedaj pa imam tudi jaz avto na kartico in je lahko v torbici(roke pa polne),pa se odklene sam,Zakleniti se pa noče, če je kartica v avtu. Lahko pa se mu kdaj pomeša "pamčenje",nikoli ne veš tako da previdnost ni nikolodveč.. petardica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

8. okt 2008 11:30

[citat=--Ognjič--]

[/citat]

Samo ne reci, da se je dodatna kalvarija s karticami nadalejvala tudi na dopustu???

Ognjič [vrtnica][/citat] Finis coronat opus - predzadnji dan so nama vlomili med popoldansko siesto in si kar dobro privoscili, k sreci sva pa vse skupaj prespala. Ampak moram napisat celo storijo, z ustreznimi dramskimi poudarki, po moznosti z vmesnimi zatemnitvami in TBCji (TBC = To Be Continued)...:))))))) lp, proxima

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. okt 2008 11:38

Ja, ja...upam, da ne šlokaš še od včeraj tiste Bandidose, potem še ne bo kmalu continueda....;)

Ognjič

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

8. okt 2008 11:40

Proxima, ves forum ti je na voljo, se že veselim branja. Mamamia

mamamia

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

8. okt 2008 12:10

Zdaj me pa firbec matra, a imate vsi  rezervne ključe tudi na daljinsko zaklepanje, pri nas  je  samo eden, rezerva pa je navadna.

Lijana

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. okt 2008 12:17

Jaz sem pa sina zaklenila starega še ne 2 leti, kot običajno sem dala torbico s ključi pod avtosedež sina v sedež, pripet, potem pa vrata zaprla. Probam odpret vrata......nič..... je je pa avto vrjetno sam zaklenil, ker je bilo eno stikalo na vratih pokvarjeno. Seveda, sem ostala le jaz izven avta, zunaj poletje, hop do prve žive duše, če mi posodi mobi, mojmu kam po rezervo (h tašči v drug kraj) in v cca. 30 minutah je bila zadeva rešena. To me je naučilo, da ključev ne dam iz rok, dokler ni ena dovolj stara oseba, ki bi v primeru podobne situacije pomagala (starejši sin bi sam odklenil od znotraj, mlajši je še premejhen)....

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti