Se pač zgodi

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

tema odprta - 7. okt 2008 19:25 | ogledi: 2.934 | odgovori: 47

Naj se pohvalim, da sem danes pridno šla registrirat avto. Bilo je lepo prijetno popoldne, odpravim se še v avtopralnico. Detaljno posesam avto, grem še ročno oprat (oblečena, kot sem bila v službi - boljše čevlje, hlače, srajčka...).

Perem... predpranje, krtačenje..., hočem obrisat še "pragove"... Auuu, ne gre... vrata ne morem odpreti - zagledam ključ v ključavnici. Ena vrata, druga vrata, zadnja... Ne greee!

Na sedežu jakna, torbica s telefonom, denarnica... Hodim okrog kot "mačka okrog vroče kaše". Čez čas se opogumim in vprašam enega, drugega, tretjega moškega, če kdo zna odpreti vrata. Nič, nihče. Premislim kam in kako, kje so rezervni ključi? Prijeten mladenič mi posodi GSM; edino moževo telefonsko znam napamet, ga pokličem in on sproži "reševalno akcijo".

Slučajno sem zadnjič v enem od predalov videla rezervne ključe, tako da sem pojasnila kje so in kje sem jaz.

Čez dobro uro čakanja mi sin s kolesom pripelje rezervne ključe.

Dobro poglejte kje imate rezervne ključe od avta!!!

Nisem bila besna, niti jezna... pač vsaka stvar se enkrat zgodi prvič!

Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. okt 2008 19:28

Avo lahko na daljavo tudi z mobitelom odkleneš, če je le tisti drugi z mobijem ob rezervnih ključih. Torej tjih ni treba prinesti do avta, kar  pride prav, če si ti recimo v Splitu, rezervni ključi pa doma v Ljubljani.

MAmamia

mamamia

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. okt 2008 19:28

Dragička, poznam to zgodbo... zato sem se naučila vlomiti v avto, ampak samo v svojega - zelooo koristno znanje, vam rečem! tulka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. okt 2008 19:30

Nisi bila prva niti zadnja...mojemu se to večkrat zgodi,tako da ima rezervni ključ,prelepljen s selotejpom in skrit na zunanji strani avta. lp goga

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

7. okt 2008 19:32

He he mamamia ,nimamo vsi vrata na gumbek. lp goga

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. okt 2008 19:34

mamamia je napisal/a:

Avo lahko na daljavo tudi z mobitelom odkleneš, če je le tisti drugi z mobijem ob rezervnih ključih. Torej tjih ni treba prinesti do avta, kar  pride prav, če si ti recimo v Splitu, rezervni ključi pa doma v Ljubljani.

MAmamia

mamamia

Ja, ampak samo, če imaš odpiranje na daljinca. Da se ne bi kdo matral pri kakšnem starem fičkotu ..

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

7. okt 2008 19:35

Aja.

 

Ampak te dni sem  testirala enega opla, ki je a ženske še posebej praktičen, in sicer zato, ker ga odklepaš in zaklepaš brez ključa v roki. Dovolj je, da je v torbici ali žepu, in ga niti ne potrebuješ, da spraviš avto v pogon, zadostuje pritisk na gumb start/stop. Praktično je zato, ker ob vseh torbah in vrečkah, ki jih tovorimo, ne rabiš tretje roke da najde ključe od avta, ampak samo primeš za kljuko in se odpre. Zakleneš pa jih s pritiskom na eno mesto na kljuki.

In najbolj pomembno: če so ključi v avtu, ga od zunaj ne moreš zaklenit.

MAmamia

mamamia

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

7. okt 2008 19:41

No jaz sem se dve leti nazaj takole "ven zaklenila" pred Ikeo v Grazu, oz. pred razstavljenimi hišami zraven nje. Še dobro da sem mulca pred tem iz avta spakirala, drugače ne vem kako bi bilo. Sva pač še enkrat vse hiške pregledala, spila kavo in sok in že so nama najini rešitelji ključe pripeljali. Pa tudi še dobro, da sem vedela kje so rezervni! jass

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. okt 2008 19:41

Pa je že katera probala odpirat vrata preko mobitela? Se mi zdi malo sumljivo, ampak  gotovo bi mi kdaj prišlo prav...

Nasja

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

7. okt 2008 19:41

to odpiranje preko mobitela pa me zanima..., k meni ne bi bilo tako lahko prikolesarit. anitram1

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

7. okt 2008 19:56

mamamia je napisal/a:

Avo lahko na daljavo tudi z mobitelom odkleneš, če je le tisti drugi z mobijem ob rezervnih ključih. Torej tjih ni treba prinesti do avta, kar  pride prav, če si ti recimo v Splitu, rezervni ključi pa doma v Ljubljani.

MAmamia

mamamia

 

Ampak če imaš star avto na kljukice,.... ga ni spasa. Samo rezevni ključ te reši

 

Je pa res, da tega nisem vedela. Verjetno gre to pri novejših avtomobilih.

 

Se je pa tudi meni že zgodilo:

Enkrat sem pustila bratca (takrat je bil star kakšno leto) v avtu, sredi gozda, precej oddaljenega od vasi v avtu, ker sem šla lulat. Mami je gobe nabirala. In se je mulo zaklenil.

Takrat sem mislila, da me bo kap. Imela sem 13 let. Tekla sem domov, kolikor sem lahko. V dobre pol ure sem bila pri očiju. Mami je ostala pri avtu in nemočno gledala kaj mulo dela.

S službenim avtom sva šla z očijem do kraja "nesreče", kjer smo ugotovili, da imamo rezervne ključe zakjenjene v avtu, ker sta jih spravila v predalček v avtu - butelna!!!

Potem je oči z eno rogovilico potegnil kjukico gor (k sreči je bilo okno malce odprto), da so se vrata odprla. Še sreča da je tista Honda imela takšne kljukice.

 

Enkrat pa sem ključe zakjenila pred faksom v Ljublani. Pa jih je moral moj prinesti iz Škofje Loke.

 

Se mi pa zdi, da se mi to težje zgodi, ker imamo pri avtu (končno) dalinsko odklepanje.

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti