Kaj zraven juhe?

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

26. sep 2008 12:04

Kaj pa vaflji, recimo, tam ti ni treba zraven stat, ko se pečejo, ker se delajo sami, ti samo not vliješ maso in ven pobereš narejen vafelj... Ali pa kaki slani mafini, sveži, še topli... Hitro, enostavno, pa ravno prav za malico ali dodatek kosilu... Ali pa kaki kruhki, lahko polnjeni s čim ali pa samo v testo vmesiš kake dodatke (slanino, sir,...), da so malo bolj nasitni. Veri

fusia  

član od: 26.12.2005

sporočila: 8

26. sep 2008 13:36

Hvala vsem, nekaj idej je prav super, tudi take za slane jedi, sem bila dosedaj navajena da ravno mora biti nekaj sladkega zraven juhe. Hvala tudi Loni za nasvete za pečenje brez jajc. Moram reči, da imam odpor do kakšnih jajčnih nadomestkov, tako da pečem zaenkrat samo take stvari, za katere se mi zdi, da bodo tudi brez jajc ratale. Palačinke npr. so čisto v redu tudi brez jajc. Samo ker nisem prav spretna kuharica večinoma nimam občutka, ali bo kaj ratalo ali ne. Za muffine se mi recimo že ni zdelo, da bi lahko ratali. Bom poskusila. fusia

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

26. sep 2008 16:11

Ko smo že pri jajcih, kako z jajčnim nadomestkom naredim biskvit, praženec, ameriške ponvičnike?

peter

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

26. sep 2008 16:17

Joj, fusia, oprosti. Sem površno prebrala in nisem opazila, da ne smeš jajc.....jaz ti pa naštevam narastke z jajci....... Oprosti, ni bilo namerno. mamaF - Mojca

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

26. sep 2008 16:22

Poleg naštetega jaz dostikrat (predvsem v zimskem času) naredim tudi krompirjeve žgance prelite s kislo smetano, ki jo spražiš na zaseki.

 

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

26. sep 2008 17:09

"pogače koruzjače" To smo mi dostikrat jedli po kakšni župci, ki je bila premalo za nasitit se. Zgleda pa tako: Skuhaš polento in jo še vročo vliješ v namaščen pekač (s količinami in velikostjo pekača naumiš tako, da pride polentne plasti 1 do 2 cm. Če je predebela, pride suho). Na to pa daš skuto zmešano s kislo ali sladko smetano, (jaz tudi jajce, ampak ni nujno potrebno), sladkor, rozine... in kar še paše v tako zmes (jabolka, cimet...). Za povrh pa še plast kisle smetane. To daš v pečico in ko dobi kisla smetana lepo barvo je pečeno. Meni je to dosti bolj enostavno kot ukvarjat se s kakršnimkoli testom. tigris

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. sep 2008 23:22

ibiza je napisal/a:

Ko smo že pri jajcih, kako z jajčnim nadomestkom naredim biskvit, praženec, ameriške ponvičnike?peter

 

Gre čisto ok, pri navadni moki sploh ni kake pretirane razlike, biskvit je nižji, ker ne vmešaš snega. Pri Nejcu je pač drugače in skoraj ničesar, kar navadni jedci lahko jemo, ne sme. Njegov biskvit je preveč komapkten, pa pocast rata.

Loni Makaroni

fusia  

član od: 26.12.2005

sporočila: 8

27. sep 2008 18:21

mamaF je napisal/a:
Joj, fusia, oprosti. Sem površno prebrala in nisem opazila, da ne smeš jajc.....jaz ti pa naštevam narastke z jajci....... Oprosti, ni bilo namerno. mamaF - Mojca
Ni problem, sem itak najprej pozabila to napisati. Ibiza, tebi pa sporočam, da ima Loni prav, pri takih stvareh kot so palačinke, praženec (in očitno tudi biskvit) lahko jajca enostavno izpustiš, vse ostalo pa narediš kot običajno. Se komaj kaj pozna. Pogače koruznjače pa moram narediti, sploh še ker imamo radi polento. Hvala za dober recept. fusia

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

27. sep 2008 19:43

No super, bomo se malo poigrali pa bomo videli kaj bo nastalo...Hvala.

peter

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

27. sep 2008 19:57

Jaz poleg zelenjavne juhe večkrat skuham tudi žgance. LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti