Pritlikavi kunci

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

tema odprta - 14. sep 2008 8:50 | ogledi: 3.366 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Grozno so mi všeč pritlikavi kunci (zajčki) in me zanimajo vaše izkušnje z njimi. Razmišljam o nakupu zajčka. Nekaj stvari sem si prebrala že na internetu, pa me zanimajo vaše izkušnje. Kje je najbolje nabaviti takšnega kunčka? Ali res smrdi? Ker so jih kupovali v trgovinah z malimi živalmi (mladičke) in so zrastli v orenk zajca. Takšen kunček naj bi imel 1 - 1,5 kg. Všeč mi pa je pasma hermelin ali pritlikavi ovnač.

Hvala in lep pozdrav!

Moycaa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. sep 2008 8:55

Zajčke lahko kupiš tudi pri rejcih ali na razstavah malih živali. Ponavadi so te razstave v jeseni, največja je na Gospodarskem razstavišču (če je sploh še?!). Upam pa, da imaš dovolj prostora, nekaj smradu zaradi iztrebkov je zagotovo, pa tudi na kakšno preglodano žico ali kos pohištva moraš računati, če boš imela zajčka v stanovanju in ga boš spuščala iz kletke;) matilda

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

14. sep 2008 9:10

Ja, Matilda, to sem že vse pretuhtala. Potrbujem še plus, pozitivne razloge za zajčka. Partner mi jih našteva zakaj ne bi imeli zajčka. Ampak meni so taaaakoooooo srčkani. Stanovanje imam dovolj veliko, na izlet bi ga pa peljala k staršem, ki živijo na deželi. :) Aja, pa če bi bilo po moje, bi doma imela cel živalski vrt. Moycaa Sporočilo je spremenil(a) Moycaa dne 14. sep 2008 09:11:29

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

14. sep 2008 10:13

Če bi ga rada imela, ga pa imej. Odgovornost je z vsakim živim bitjem, to itak sama veš. Smrdi pa ne, če redno čistiš. Smo ga imeli. lesnik, http://lesnik.moj-album.com/

plopsa  

član od: 28.11.2006

sporočila: 441

14. sep 2008 10:29

mi smo imeli "levjo grivo" tudi en tak mali zajček, keterega smo malo preveč futrali in je zrasla v takšno veliko zajčico. smo pa jo spustili tudi v ograjen vrt, kjer se je po mili volji sprehajala in ko je našla luknjo v ogradi, smo mislili to je to nikoli več je ne bo nazaj-ampak je priskakljala čez dva dni nazaj. tako je potem to potekalo, se je potepala in prišla nazaj, vendar pa živimo v zelo zaprtem- zelen območju, kjer ni bilo veliko nevarnosti za njo. vendar je s zem potepanjem dosegla to da so jo lovili otroci in jo nosili nazaj, ona pa je postala agresivna,.... na koncu je še zbolela in to je bil konec naše zajčice. zdaj imamo, mucico, ki potrebuje nekje 2/3 manj časa za urejanje njenega starnišča, kot smo ga potrebovali za zajčico, "nič ne smrdi" in imaš od nje vsespološno več kot od zajčka,.... je pa to samo naše mnenje, ker smo poizkusili oboje-troje (tudi psa) veliko sreče pri nakupu! p.s. naša zajčica je šla takoj k vetereinarju, kjer so jo cepili in ji dali neke kapljice, vitamine in na koncu tudi pasaport,.... cena je enaka kot za muce plopsa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti