Alergija na mleko in jajca - lepo prosim za pomoč!!!

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

26. sep 2008 19:52

Prej sem poklicala na zasebno kliniko in smo na vrsti naslenji četrtek.

Vem Veri, da je tako s temi izvidi. Tudi sami smo čakali na papir 3 mesece, čeprav sem rezultate vedela že prej (teta moje kolegice dela v laboratoriju na Alergološki). Če mene vprašaš, zelo žalostno.

Upam, da so vaši izvidi lepi.

Jaz komaj čakam četrtek. Če bi morala čakati februar, bi se mi verjetno zmešalo.

Mi je pa sestra pri zdravnici popoldne (sem morala it po vse izvide od alergije) povedala, da bi šla lahko tudi na alergološko kot samoplačnik, pa bi bila takoj na vrsti!!!!!!!! Me je skoraj kap. Pa sem jih tako lepo prosila, naj mi dajo kak drug datum in ne šele februarja, .... pa nič. Če bi pokazala kak everček pa ne bi bilo problemov. Banda!!! Kar jezna postanem, že če samo pomislim na ta sistem.

 

MM

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

28. sep 2008 18:39

super, držim pesti, da bodo tudi vaši izvidi taki kot naši: vse neg:) Včasih je dobro bit negativen, pri zdravnikih pogosto;) Saj sem to tako in tako že vedela, ker po 24 letih alergij nekaj o njih vseeno že vem, čeprav nisem dohtar;) Ker ne obstaja kožna alergija, ki čisto nič ne srbi, itd... Ampak tvegat si ne upaš in potem pač "za vsak slučaj" na dieto... Ja, samoplačniško si povsod takoj na vrsti;) Normalno pa pustijo nosečo doječo mamico čakat 4 mesece na izvide... Kot da ne bi bil noben problem za plod, če mama ne je ne jajc ne mleka... Ja, včasih boljše, da ne razmišljaš o tem... Veri

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

28. sep 2008 19:40

Ampak nekako je logično, da vas na alergološki ne morejo naročit prej, izjema so samoplačniki. Oni namreč dobijo plačano le eno kvoto Niso otrej oni banda, ampak ZZZS in ostala uprava. veverica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2008 9:19

veverica, čakalno dobo še razumem, tega, da ne morejo enega papirja poslat prej ko v 4 mesecih pa res ne - glede na to, da so testi narejeni, rezultati že napisani... Ne vem, no, to se mi zdi malo mimo, da naj bi bili pol leta brez veze na dieti brez jajc in mleka - in to trije: tamala, jaz in še tamikena v meni... Če bi jaz takole pošiljala razna poročila, bi me po moje hitro iz službe zabrisali;) Veri

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. sep 2008 11:16

sem drugače razumela vajin pogovor Midva nisva čakala 4 mesece na izvide, ker sva bila hospitalizirana in izvide dobila takoj!!!???? In res ne vem, zakaj ne morejo/smejo starši poklicat oziroma sami dvignit izvidov!? Sva pa 3x prestavila datum, da sva prišla v bolnišnico na testiranje in provokacijo, ker je bil Jurček prehlajen! Kar se tiče diete brez mleka in jajc pa te tudi razumem, ker sem bila sama 1 leto brez vseh teh reči. Pri tebi je problematičen predvsem vnos kalcija, ostalo se da brez problema nadomestit Čuvaj - ker je v vseh šumečih tabletah in podobnih kalcijevih pripravkih prisoten laktat ali laktoza ali nekaj podobnega, ki je seveda iz mleka veverica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2008 12:11

Ja, saj ni tak problem bit na dieti, mislim, ni fino, ampak se da. Ampak če si noseča, te pač skrbi še za tadrugega otroka, ravno tako kot za taprvega. In potem izbirat manjše zlo, ali enega odstavit, čeprav še obupno rabi dojenje (ko se je pojavil ta sum na alergijo, se je dojila še 12x na dan...) ali pa drugega v bušiju prikrajšat za jajca in mleko... Ne vem, težka dilema, vsaj meni. In to samo zato, ker se nekomu ne da natipkat 2 stavkov ali pa samo rezultatov poslat, saj zaradi mene ne rabim nobenega mnenja zdravnikov zraven. Se mi zdi, da bi morali met malo prioritete razdeljene, primer: ko otrokom jemljejo kri, ni problem, če to traja 10 min. in jih 10x pikajo, se nihče ne sekira, če jih boli in jokajo, če pa odraslemu malo slabo rata ob krasno vzorno vzeti krvi v prvem poizkusu, so pa vsi strašno prijazni do njega, pa ga dajo ležat in skačejo spredaj in zadaj okoli njega... Za otroke je pa vse ok, ker se ne morejo pritožit... To se mi zdi grdo! Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

29. sep 2008 12:12

Kalcij sem pa jaz jedla koralni takrat, ker tam pa res ni mleka not. Veri

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

29. sep 2008 12:57

veverica je napisal/a:
Ampak nekako je logično, da vas na alergološki ne morejo naročit prej, izjema so samoplačniki. Oni namreč dobijo plačano le eno kvoto Niso otrej oni banda, ampak ZZZS in ostala uprava. veverica

 

 

 

Ja, tole je tisto...

A ste tudi ve opazile: v splošni debati o plačah v zdravstvu stalno beremo, kako visoke plače imajo nekateri zdravniki (ki pač tudi veliko delajo) in kako nenormalno visoke zahteve imajo sestre (ki bi najbrž zaslužile še več). Še nikoli pa nisem našla zapisano, koliko porabijo ZZZS, Vzajemna in kar je še podobnih,  za svoje delovanje ali pa npr. kakšna je plača referenta ali direktorja na ZZZS...

 

Sicer pa sem v klepetu slučajno zvedela, zakaj je problem z alergloškimi izvidi...  Ne vem, če je vse čisto res ("pričala - kazala" varianta), ampak:  menda imajo samo eno administratorko. Ni ravno preveč hitra, je nekaj bolna itd - skratka, ne zmore. Odpustiti je ne želijo  (in kot invalidko tudi ne morejo). Druge pa ne smejo zaposliti, ker je predvideno samo eno delovno mesto in ena plača... Noro, kako neorganizirane in rigidne so lahko stvari v našem zdravstvu... 

Nasja

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. okt 2008 14:22

Mogoče bo komu pomagalo: danes v Odprti kuhinji, prilogi Nedela, en precej obsežen članek o alergiji na jajca in mleko, precej receptov brez tega in tudi nekaj namigov, s čim lahko to dvoje nadomestimo.

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. okt 2008 15:21

Hvala veri. Tole si bom z veseljem priskrbela.

 

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti