Moj recept ima brata dvojčka

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

13. jun 2008 8:57

Poglejte, na recept ni avtorskih pravic. Avtorske pravice so samo za sliko, ki pa se ne sme kopirati. Tudi Lek, ko je tisto knjižico izdal, ni naredil nič narobe, ker so jedi oni sami slikali. Drugače je, če bi imela Kulinarična Slovenija ekskluzivo na naše recepte, potem se ne bi smeli objaviti na drugih portalih. Jelenckova

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

13. jun 2008 9:30

Jasno mi je, da če daš recept na net, da bo verjetno krožil. Poanta tega je, da svoje znanje delimo z drugimi. Lepo bi bilo, če bi navedli vir (nikje pa seveda ne piše, da ga tudi morajo). Mi je pa všeč slikica zraven recepta

stana

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

13. jun 2008 9:55

stana.r je napisal/a:

Tudi moje Kokosove rezine so dobile dvojčka v Lekovi knjižici receptov. Kakšna čast... Zame ali za njih?? [grin][jezik]

stana
no tole Lekovo imam jaz tudi sprintano in v njej lepo piše,.... Pred vami je kuharska knjiga receptov, ki smo jo ustvarili zaposleni v Leku. Želimo si ,da bi se z veseljem vračali k njej, z njo odkrivali številne gurmanske užitke ter presenečali sebe in svoje najbližje. in potem so napisani še avtorji knjige,le teh je pa kar nekaj,.... stana.r pa ni napisana,.. anaeva

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

13. jun 2008 10:05

Vzemite v roke knjigo od Andreja Frica Po Božiču diši in boste našle pol Kulinarike, druga polovica pa so drugi "mrežni" recepti. Še toliko se ni potrudil, da bi jih oblikovno obdelal v enotno obliko. Lekova knjiga se brezplačno širi okoli, Fric pa knjigo prodaja in služi z njo ter se hvali koliko znanja ima in koliko je produktiven in sploh in ...

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

13. jun 2008 10:28

Bodimo pošteni - "pol Kulinarike" je ravno tako prepisano od drugod. Dolga leta že kupujem kuharske knjige, z velikim veseljem vse praznične, tematske kuharske izdaje raznih revij iz Slovenije in sosednjih držav. Moram reči, da je celo nekaj tukaj strašno slavnih receptov (in posledično hvaljenih avtorjev) bilo objavljeno že zelo davno in nato navrh vsega še pogosto v različnih naslovih naslednja leta. Prava katastrofa je bilo nekdanje nabiranje "krofov", saj so nekateri prepisovali že iz aktualnih izdaj. In ti recepti SO še vedno v arhivu Kulinarike. Če nisi (kot n.pr. zadnje čase počenta Stana in Vendelina,) recepta ustvarjal in preverjal, čaral s sestavinami..itd, ampak gre za "recept moje mame....tete, prijateljice..itd, je zelo verjetno, da ga je ta prepisala od nekod ali slišala od nekoga ki je storil to. Ko pogledam rubriko novi recepti, skoraj vedno naletim na kakšnega, ki je enak mojemu. Lisa

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

13. jun 2008 10:36

Lisa, se strinjam s tabo. Tudi danes je npr. objavljen tale recept, ki je v bistvu samo prepisan z etikete na Uncle Bens omaki: http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11473 Mene sicer ne moti in mi je OK, ampak če smo že tako zelo natančni, je tukaj ogrooomnooo prepisanih receptov, ampak jaz to vzamem v zakup. Pišite recepte, saj vsi vemo, da si čisto vsega pač človek ne more na novo izmisliti in kulinarika je tudi nek zbirek receptov iz vsepovsod. Pa brez zamere. mojcca

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. jun 2008 11:30

rdkapica je napisal/a:
Vzemite v roke knjigo od Andreja Frica Po Božiču diši in boste našle pol Kulinarike, druga polovica pa so drugi "mrežni" recepti. Še toliko se ni potrudil, da bi jih oblikovno obdelal v enotno obliko. Lekova knjiga se brezplačno širi okoli, Fric pa knjigo prodaja in služi z njo ter se hvali koliko znanja ima in koliko je produktiven in sploh in ...
Natanko tako. Pri enem receptu za breskvice je bil tak uporaben nasvet, za katerega sem bila 100% da sem ga ze enkrat prej brala na netu, pa sem ga sla potem poiskat (kaj cmo, vcasih imam prevec casa ). Celoten recept je copy paste - http://www.sladkosned.net/2007/09/page/2/ Breskvice so pa odlicne. LP, R.

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

13. jun 2008 14:42

Punce, žal se to dogaja vsak dan in to po večkrat... Jaz sem se pred parimi leti pošteno nasmejala na račun nekega novega recepta, ki ga je nekdo tako zelo hvalil in trdil, da se ga je ravno izmislil... Sama pa sem isti recept preizkušala kako leto prej in to iz neke stare kuharice iz leta 1950. Se pa recepti ponavljajo z manjšimi spremembami in tudi jaz se strinjam z vami, da če je recept dobesedno prepisan, bi moral biti omenjen vir. špelči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti