Tolščak

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

7. jun 2008 1:41

Ja, navadni tolščak je najmočneši vir omega 3 v rastlinski obliki. Najbolje ga je uživati v presni obliki, torej listke enostavno zmešamo med solato, pa naj bo zelena, paradižnikova, grška, riževa ....

Še malo in ga bo v izobilju - zlati dar narave.

kobra 1

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

7. jun 2008 8:55

Upam, da ga nisem vsega ven "popipala"....... Letos imam sploh čudo na vrtu, sam se mi je zasejal koper, kamilice, pa melisa, no tale portulak pa imam že od kar pomnim. A je še kaj drugega užitnega pa ne vam...... neke zadeve z listi, ki poženejo iz nekakšnih delčkov vejic in rastejo direktno iz zemlje, pa osata imam na pretek..... katjushka

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. jun 2008 15:01

Joj in še enkrat joj! Na mojem vrtu je letos toliko tega tolščaka! Ena greda, ki smo jo na novo napravili, prej so bile tam jagode, jo dobro pognojili in posejala, kapusnice, solato in ne vem še kaj, je tako na gosto prekrita s tem tolščakom, da sem bila v soboto popolnoma obupana, ker nisem vedela kje se ga lotiti. Pa ni tako razraščen, da bi bile velike rastline in bi se jih dalo populiti, na tisoče malih rastlinic je to, vse zeleno . To je popolnoma nemogoče opleti, verjetno smo ga dobili z gnojem. Saj sem ga že tudi prej imela v vrtu, tako kot ostale plevele, ampak to letos je pa res grozno. Nisem pa vedela, da je užiten. Ga bom kar pustila na gredi in ga bomo jedli, ampak grozno raste, ne vem, če ga bomo lahko vsega porabili. zvezdica55

terakota  

član od: 19.9.2009

sporočila: 469

5. apr 2011 23:41

O, super, prav to informacijo sem iskala: da tolščak prodajajo tudi v semenarni! Poleg svežih solat kjer se izkaže kot naboljši vir antioksidantov, predvsem pa neverjetnen v količini omega 3, se iz njega dela in na žalost obdela-a tudi to je nekaj- omake, predvsem pa se ga nareže v kozarče in zalije z oljčnim oljem; če pa vse to zmiksate, dodate česen, dobite en tak zdrav pesto za špagete. divje terakota

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti