Kuharska delavnica za otroke

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

31. maj 2008 12:04

he he tale zadnji post je dober, samo se bojim da se bodo prec vsi izpisali če samo pomislim na moja dva bratranca pred ene 13 leti kako sta krompir pobirala je bil leteče sorte... jap takrat so se začli novodobni otroci, ki se bolj slabo znajdejo na vrtu, kaj šele na njivi...

vajanesa  

član od: 16.4.2007

sporočila: 99

7. jun 2008 23:28

Ker so otroci različne starosti bi lahko najmlajši delali lahke stvari (sadna nabodala, sadne kupe, kakšne obložene kruhke), oni starejši bi pa lahko pripravili palačinke z raznimi nadevi, kakšne enostavne špagete, pa seveda pizze z različnimi nadevi. Skratka jedi ki jih otroci obožujejo.

Obstaja tudi knjiga Kuharska knjiga za otroke (Catherine Libeau), založba Mladinjska knjiga. So zelo dobre in enostavne ideje not.

vajanesa

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

18. jun 2008 21:40

Ko obljubljeno, porocam: danes sem izvedla kulinaricno delavnico za otroke. Imela sem 22 otrok pisane starosti: najmlajsi je ravno zakljucil 1. razred, najstarejsi pa 1. razred srednje sole (v Sloveniji je to 6. razred devetletke). Otroke sem razdelila v 6 skupin, glede na njihovo starost. Pri oblikovanju popoldneva so mi pomagali se 3 vzgojitelji. Ta "mali" so pripravili kokosove kroglice po dveh razlicnih receptih. Otroci, ki so zakljucili 2. in 3. razred OS so delali sadno solato, hrenovke v listnatem testu in piskotke iz listnatega testa nadevane z jagodno marmelado. Tisti nekoliko vecji so pekli kruh. Zamesili so bel kruh, kruh z oljkami in kruh z orehi. Testo so oblikovali v gozdne zivalice. Najstarejsi so pekli pice z razlicnimi nadevi. Vse skupaj je trajalo priblizno 4 ure, najprej so se razdelili po skupinah, potem so mesali, gnetili, oblikovali, okrasevali itd. Ko je bilo vse pripravljeno, smo se posedli okoli velike mize in skupaj vecerjali. Vsak otrok je dobil po nekaj kosckov vsake iz med jedi. S tem smo tudi (kot se temu tehnicno rece) "gradili skupnost". Otroci so bili navduseni in ze sprasujejo, kdaj bom spet prisla v poletni center, da bomo skupaj kuhali. Seveda so pojedli skoraj vse. Ostal je samo se kruh, ki ga bodo uporabili jutri za zajtrk oz. (ce bo vreme) za malico na kopanju. Hvala vsem za nasvete. ribica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

18. jun 2008 22:22

ribica, lepo....ste se imeli fino...in koristno je bilo... Kdo je pa posodo pomil?

rimljanka - zasebno mnenje

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

20. jun 2008 17:39

Meni se pa zdi to zelo super ideja otroci radi pomagajo pri kuhi včasih nas lahko celo presenetijo s kakšnimi predlogi.Moja izkušnja je da pri otrcih vedno vžgejo palačinke lahko jih po svoji domišljiji polnijo vedno so lahko drugačne pa še po hladilniku pospravimo. mark5

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

20. jun 2008 18:13

Rimljanka, tudi za pranje posode smo uvedli dezurstva. ribica

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

14. jul 2008 10:48

Zanima ali je bil dober odziv v delavnicah saj take stvari ponavadi dobro uspejo,otroci uživajo kadar lahko sami kaj kuhajo to vem iz lastnih izkušenj tudi pomivanje posode potem ni problem. mark5

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

14. jul 2008 18:29

Odziv je bil zelo dober. V delavnicah sem imela 26 otrok. Otroci so se zabavali, radi sodelovali. Nekateri so bili tudi zelo spretni in se jim je poznalo, da doma kuhajo z nonami ali (redkeje) z mamicami. Najbolj pa jih je navdusilo dejstvo, da so potem svoje stvaritve pojedli za vecerjo. V soboto pa me je ena udelezenka te delavnice prijetno presenetila. Na bratovi poroki sem med drugim ponudila tudi kokosove kroglice - ravno take, kot smo jih delali med delavnico. Pa je ena povabljena punci ponosno rekla: "mami, glej, take kroglice smo delali med poletnimi delavnicami!". ribica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

14. jul 2008 19:04

bajadero mafine kruhke špagete s paradižnikovo omako Veri

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

15. jul 2008 8:17

Ali bi lahko zaupala recept za te kroglice,mogoče mi bo to uspelo z mojimi pravnuki naredit vedno rada kaj novega preizkusim.Lep dan še naprej in veliko veselja pri ustvarjanju v tvoji delavnici z otroki. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti