Pozdrav z dunaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. okt 2014 8:25

Na Dunaj z agencijo je pa greh. Mesto nam je pred nosom, tam si en dva tri, vzameš si časa, kolikor sam hčeš in delaš, kar hočeš ... 

Pa saj v Lj tudi ne greš z agencijo.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. okt 2014 8:34

Samo na dunajca z agencijo je res brez veze. A večkrat sem bila že z agencijo in ni tako brez veze. Nazadnje lani 8. decembra na razstavi slikarja Matissa. Od vodiča vedno izveš kaj novega, vodena razstava in potem še prosto, da se sprehajaš in si kaj pogledaš. Res je super, ker na Dunaj greš lahko kadar si lahko utrgaš čas in imaš kaj cekinčkov odveč. 

 

naor

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. okt 2014 8:55

Por dios, Marlon.... Bukiraš spodoben hotel v 2. becirku in od tam se lepo sprehajaš po Dunaju in za to pa res ne rabiš vodiča. Karto Dunaja prodajajo na vsaki bencinski črpalki do tja. Seznam tistega, kar bi pa rad videl - to pa človek tvojih raziskovalnih sposobnosti valda zmore sestaviti sam.....

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. okt 2014 10:01

KArto Dunaja dobiš tam tudi zastonj, skorajda na vsakem koraku, če ne drugje pa v turističnem biroju prav gotovo.

mamamia

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

18. okt 2014 13:05

In kaj naj bi bilo tako zelo slabega, če se pustiš peljati z busom neki agenciji, se tam odpraviš po svoje in se jim pridružiš nazaj grede spet ob odhodu? Brezskrbno vožnjo imaš v obe smeri, pa še parkinga ni treba iskati in plačevati.

Vsak po svoje pač, kajne?

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

18. okt 2014 13:53

Samo vožnja z agencijskim busom že, čeprav si vsaj na uro potem vezan. Ampak za vse ostalo ...

Kot si rekla, rimljanka, vsak po svoje, zgolj mnenja izmenjujemo, mar ne?

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

18. okt 2014 14:30

Če gre avtobus iz Maribora ob 6h zjutraj, potem boste do 10h že na Dunaju, pač odvisno od postankov. Večina avtobusov se pripelje naravnost v Schonbrunn in od tam se pripelješ v mesto s podzemno železnico v dobre četrt ure. Vodič ti pove, od kod je zvečer odhod, in imaš vsaj kakih 7 do 8 ur svobode. V tem času si lahko obrusiš pete, bolj ugodnega prevoza tja in nazaj kot za 35 € pa ne boš dobil. Če greš z avtom, računaj dobrih 500 km, vinjeto, parkirnino. Znajti se z avtom na Dunaju tudi ni prav lahko, če nisi vešč vožnje po velemestih in če ga ne poznaš - za dva je avtobus zanesljivo cenejši, pa še dremaš lahko celo pot tja in nazaj, če ravno hočeš. Študentske komune se na Dunaj vozijo ob nedeljah zvečer, bi se verjetno že dalo zmeniti s kom, da prisedeš in deliš stroške, ampak potem si moraš organizirati prenočišče - kar pa na Dunaju ni prav poceni.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 18.okt 2014 14:33

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

19. okt 2014 7:58

No, če je ob izmenjavi mnenj treba še preklinjati, potem za boga, povem še jaz, da sem v Benetke, Dunaj in Budimpešto šla z agencijo in je bilo čisto fino, v Munchen in Graz sem vozila sama, je bilo tudi fino, v Zagreb smo šli z vlakom- fino!

Vsako potepanje je bilo pa izbrano po trenutnem navdihu, razpoloženju, glede na ceno, namen....

Por Dios!

Marlon, počekiraj malo na kuponko straneh, včaih imajo pa zanimive in poceni ponudbe, preverjeno.

marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 19.okt 2014 08:12

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

19. okt 2014 8:08

Na Dunaju smo bili..sem pa slišala veliko dobrih mnenj o tem novoletnem semnju,baje je zelo lep,tradicionalen..mogoče nam ga uspe letos obiskat.

Vrtejbenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

19. okt 2014 9:15

Ja, sejem je res lep - bolj umirjen kot po drugih velikih mestih, malo bolj pazijo na ponudbo, da ni toliko plastične krame s Kitajske (četudi čisto brez tudi ne gre). Pravi raj za vse, ki visimo na romantičnih božičnih spominih iz otroštva.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti