Okraski iz sladkorja

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. maj 2008 17:44

Tako se govori Nelly. Kar pogumno. Tukaj je res mnogo ljudi, ki pomagajo/pomagamo po svojih močeh. Upam, da bomo kmalu tudi mi videli tvojo slikico torte. Tudi sama se pripravljam na torto za v nedeljo... pa mi kar nekako ne gre od rok. Mogoče večer prinese kakšno idejo in kak boljši "okrasek" Lp MM

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

17. maj 2008 22:44

Hvala za vzpodbudo, morska medvedka. Slikico sem že objavila v foto albumu - Cvetlični vrt.  Glazura se mi je malo sfižila, čeprav sem pazila pri topljenju na temperaturo in dodala olje. Napake  sem zakrila z ribano čokolado  in tako je nastal Cvetlični vrt. Seveda se moji izdelki ne morejo kosati z vašimi, ki ste že prave mojstrice. Ogledala sem si Tvoje torte iz tičine mase. Vse so lepe!  Najbolj pa mi ugaja izredno elegatantna torta št. 9 - srce, pri št. 2 pa si kar nisem mogla nagledati prepletene košarice. Tudi napisi po tvojih torticah so zelo lepi. S čim pišeš po tičini masi?

 

Lp!

Nelly

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

17. maj 2008 23:44

Nelly, tvoji tortici popolnoma nič ne manjka. Lepa je. Delati s tičino je nekaj čisto drugega, kot pa prelivi (mi ne gredo od rok), smetana, ... Poskusi. Prepričana sem, da ti bo všeč. Jaz po tičini pišem z masleno kremo. Iz peki papirja si naredim škrnicelj, ga napolnim z zelo gladko masleno kremo, ga na vrhu stisnem (da krema ne uhaja ven) konec škrniclja odrežem in pišem. Pa hvala za lepe besede. Jutri bom dodala v albumček novo slikico torte (je trenutno v izdelavi - upam, da uspe) Lp MM

erik-chef  

član od: 9.7.2008

sporočila: 7

30. jul 2008 21:43

štorklja je napisal/a:
Ne mi grozit, prosim. Jaz sem štorklja in imam dober spomin in bom vam vsem kar odložila prtljago, ko bom letela mimo vaše hiške. . Torej, če sem prav razumela, želite izdelovati figurce iz mase. Na tečaju nam je naša inštruktorica povedala recept in upam, da je pravi in vam bo v pomoč. Torej potrebujete; 30 dag sladkorja v prahu 22 dag mleka v prahu 3 dag masla 2-3 beljake Vse to zmešajte in oblikujte. Masa je res fantastična, ni pa čist bele barve. Upam, da kaj podobnega na kulinariki še bilo predstavljeno. V nasprotnem primeru se opravičujem, če sem kateri ukradla recept in živela v zmoti, da edina vem recept za to maso . Lepo se imejte in bodite pridne.
Hoj hoj! Kako je z beljaki.....samo vmešaš? Sej jih ne stepeš ane? Pol bi vprašanje kaj ratalo.......sej samo zato vprašam, da nebi česa neumnega naredil. Lep dan! Erik erik-chef

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

31. jul 2008 10:51

Sicer tega recepta nisem še delala, ampak v drugem, ki ga imam na zalogi, se beljakov prej ne stepe. Vmeša se majhno količino sladkorja med beljake, da lahko maso lepo razmešaš, nato pa se dodaja še ostali sladkor/sestavine do željene trdote. Staša

erik-chef  

član od: 9.7.2008

sporočila: 7

31. jul 2008 18:06

Super!......najlepša ti hvala stasafrank. Lep dan! erik-chef

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

31. jul 2008 20:01

Jaz tudi sama delam vse rožice iz sladkorne mase, ampak kar na oko. Jaz v sladkor v prahu dam malo beljaka in malo limoninega soka za razredčit. Ne vem,če je to ista rožica, ki se stopi v ustih, ki te so pol bolj podobne bonbonom iz sladkorja. Potem, ko vse na roke zmešam, kar zamesim zmes in pol oblikujem rožice. ( to so te rožice na torti zvezdica). Včasih pa na posušene rožice namažem še malo beljak in pol vrtnico povaljam še v kristalnem sladkorju, da izgleda kot, da je zmrznjena. Tako lahko narediš tudi s pravim cvetjem, ko pol otrdi in ga lahko uporabiš za dekoracije( Samo ne kake strupene rožice, lahko daš mini vrtnice in pride lepo). Meni so take rožice všeč, ker se ne pokvarijo in jih lahko shraniš za dlje časa. Lep pozdrav! Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 31. jul 2008 20:02:42

2.2.  

član od: 3.1.2008

sporočila: 37

11. apr 2010 20:01

oj mene zanima kje kupite tiste silikonske modele za rože-ena je prej nekje objavila da ima silikonske modele; a je kje to v sloveniji? 2.2.

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

11. apr 2010 22:37

http://www.trgovina.krek.si/Trgovina/Slascicarstvo/Dekora V trgovini Krek jih lahko naročiš. Čakaš baje največ 1 mesec. Zadnjič ko sem bila tam, so imeli na zalogi tak model srčkov. Se že nekaj časa pripravljam, da pregledam njihovo spletno stran in naročim, kar rabim, med drugim tudi silikonski model vrtnic. Nena

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

12. apr 2010 9:56

Jaz sem silikonski modelček  vrtnice, srčkov, ribice im morske zvezde (drugih ni bilo) v začetku meseca nabavila v trgovini Zehrer v Celovcu. Dobila sem tudi silikonski svinčnik za pisanje po trorti in še marsikaj (raje ne povem, koliko časa in € sem zapravila).

LP

kača

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti