Pirhi

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. apr 2010 15:23

Lisicka, gre pa tudi z lepilom, ki se ga naredi iz moke in vode. 100% so taka jajca potem užitna, kako pa je z jajci, če servietke lepiš nanje z lepilom, pa ne vem. V tem primeru se mi zdi, da je bolje, če so jajca izpihana.

lp

cervus

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

2. apr 2010 9:42

Danes sem dobila tole na mail, če komu kaj pomaga: Rožnati/lila/roza pirhi: - z vložene rdeče pese odlijemo tekočino,jo nekoliko razredčimo in v njej kuhamo ter ohladimo jajca. Lahko pa vzamemo pol kilogramski paket zamrznjenih malin,jih odmrznemo, prilijemo malo vode, zmiksamo, precedimo,dodamo malo kisa in v tej tekočini kuhamo jajca. - trdo kuhano jajce namočimo v grozdni sok z dodatkom limoninega soka - jajce skuhamo v šipkovem čaju ali pa trdo kuhano jajce namočimo v sok vložene rdeče pese ali v borovničev, brusnični ali ribezov sok; jajce lahko skuhamo v zavrelici od kuhanja rdeče pese (500 g pese na liter vode) ali v zavrelici iz zamrznjenih malin (250 gramov na liter vode); Rdeči pirhi: - za rdeče teran - jajca kuhamo v šipkovem soku ali v zavrelici iz suhih lupin rdeče čebule, vode in rdečega kisa; Skoraj črni pirhi: - jajca kuhamo v gostem ruskem čaju - jajca kuhamo v pravem čaju; Oranžni/pomarančni pirhi: - v vroči vodi raztopimo nakaj žlic rdeče paprike in v tej tekočini kuhamo jajca. - jajca kuhamo v zavrelici vode in nekaj žlic mlete rdeče paprike; Rumeni pirhi: - v vodi najprej skuhamo skodelico ognjičevih cvetov z malo kisa in soli,nato precedimo in v zavretku skuhamo jajca. - za rumena pa žafranika ali kurkuma. - v vodi skuhamo olupke 6 jabolk sorte zlati delišes, 3 žlice mlete kurkume, žličko žafrana v prahu, 2 žlici kamilic ali 4 pesti suhih bezgovih cvetov; Zeleni pirhi: - v vodi pol ure kuhamo špinačo,zeleni čaj,koprive,preslico,kislico in regrat (na 2 litra vode naj bo kar pol kilograma zelišč,žlica zelenega čaja,in deciliter kisa)Nato z paličnim mešalnikom vse skupaj zmiksamo precedimo skozi gazo in v tej tekočini štirideset minut kuhamo jajca( ) nato jih kar v tej vodi tudi ohladimo. - jajca skuhamo v zavrelici iz špinače ali kislice, lahko pa tudi v zmiksani mešanici vode in mladih listov kopriv, praproti, bršljana, bezga ipd. (250 gramov listov na liter vode). Nežne zelene odtenke dosežemo s kuhanjem jajc v zelenem čaju; Rjavi pirhi: - rjave pa že veste,da se kuhajo v vodi skupaj z olupki čebule. - v vodi skuhamo suhe lupine rjave čebule - vroče trdo kuhano jajce namočimo v skodelici instant kave z dodatkom kisa ali limoninega soka (1 žlička na 2 dl kave) - jajca kuhamo v precejeni instant kavi ali turški kavi; odtenke barve reguliramo s količino kave. Vijolčni pirhi: - za vijolična jajca je dobro rdeče zelje - v vodi skuhamo suhe lupine rdeče oziroma vijoličaste čebule - jajca kuhamo v zavrelici iz enakega razmerja vode in soka iz črnega ribeza Sivi pirhi: - jajca kuhamo v zavrelici iz 2 pesti zdrobljene hrastove skorje in litra vode saša

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. apr 2010 20:34

Ijoj, kako so lepi, Katka! No, pri nas je pa letos nastalo nekaj skoraj črnega Na dnevni svetlobi se lepo svetlikajo kristalčki, takole s flešem, pa ne izgledajo nič kaj privlačni ... razen za nekoga [pribor] Mojca

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

2. apr 2010 23:32

Vsem kulinaričarkam in kulinaričarjem želim vesele, zdrave, sončne praznike, polne kulinaričnih užitkov.Lepe pirhe pa tako že imate vsi!

 

Sporočilo je spremenil(a) IvaSin dne 02. 2010 23:47

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. apr 2010 13:25

Pri nas smo pa letos čist "natur"...čebula in teran .......za povrhu pa malo sladkih jajčkov (breskvice), ovčk, zajčkov in piščančkov Ninja24 Sporočilo je spremenil(a) Ninja24 dne 03. 2010 13:28

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

4. apr 2010 17:42

O Ninja24 zelo lepo. V kakšnem teranu si barvala jajčka da so lepo svetlo lilia? irena66

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

4. apr 2010 18:07

Hvala Irena66 .....pojma nimam kaj je za en teran, kupila sem ga v Sparu, najcenejšega , ampak je oddelal svojo nalogo odlično. Ninja24

irena66  

član od: 22.4.2009

sporočila: 747

5. apr 2010 11:10

Ja res jo je oddelal. Jaz sem uporabila domač teran in so zelo temni sicer pa se lepo posvetijo. Lep dan. irena66

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti