Marmelada

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. mar 2008 19:27

Take lušte ste mi naredile s to debato, da sem šla kar kuhat pomarančno marmelado. Dala sem dobrega pol litra soka pomaranč (svežega, seveda, s koščki), 2 manjši zmiksani jabolki, 1/2 kg rjavega sladkorja, malo cimeta in par kapljic rumove arome, vse skupaj v kruhomat in marmelada se je sama skuhala. Ampak- joj, sem dala preveč arome in zdaj imam namesto pomarančne- rumovo marmelado... Pa ne verjamem, da bo kaj ostalo, je vseeno fina. Le da bom drugič rum raje izpustila..

čoko

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

30. mar 2008 19:49

Ste mi dale idejo, kako porabit pomaranče! Jelenckova

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. mar 2008 21:10

Beli rum podkrepi okus, ga ne spremeni.

Jelenčkova, če 2 pomaranči, jabolko (in lahko še pol banane) zmiksaš s paličnjakom (olupljene pomaranče in banana, jabolka jaz ne olupim, doliješ še kak dl ali malo več vode, dobiš krasen gosti sok, za malico ni boljšega. Če želiš še malo vlaknin, se zraven super obnese žlica mehkih ovsenih kosmičev (iz H.), zmiksaš seveda skupaj s sadjem. Hladno je super. Za moj okus so najboljše rdeče pomaranče.

 

rimljanka - zasebno mnenje

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti