Se mudi

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

tema odprta - 4. mar 2008 12:04 | ogledi: 1.839 | odgovori: 8

Pri 2 malih otrocih bi morala za zvečer narediti ČOKOLADNO SLADICO. Kakšna Ideja. Prej delala muffine. Kakšen dober recept za hitro čokoladno sladico?

Prosim za pomoč ?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. mar 2008 12:14

Čokoladni mousse. 10-15 minut topljenja čokoladne mase, potem pavza za ohladitev mase, potem dodaš smetano in fix (maximalno 10 minut) in potem gre zadeva v hladilnik. Okrasiš s poljubnim prelivom...in je stvar narejena. Vendelina jr.

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

4. mar 2008 12:20

Čokoladna pena jamieja oliverja.... Čokolončki (Še več kuhinje do nazga): za 4 osebe: 280 ml sladke smetane 200 g jedilne čokolade 2 velika rumenjaka 3 žlice konjaka (ali ruma ali drugega dobrega likerja) 20 g masla v ponvi segrevaš smetano skoraj do vretja, odstaviš, počakaš minuto, dodaš čokolado, mešaš, da se popolnoma stopi in nastane kremasta zmes. Vmešaš še rumenjake in konjak in mešaš, da dobiš gladko teksturo. Počakaš, da se še malo ohladi (po mojih izkušnjah ni treba nič čakati, je že mlačno) in dodaš maslo. Če želiš bolj penasto sladico, stepeš beljaka in vmešaš še sneg. Vliješ v kavne skodelice ali visoke kozarce, da zgleda bolj fino. Hitro, enostavno in zelo dobro. Še nasvet: če dodaš maslo, ko še ni dovolj hladno in se naredijo grudice, malo počakaj, da se še malo shladi, dodaj malo mleka in mešaj, dokler spet ne dobiš gladke kreme. (meni se to še ni naredilo, pa čeprav nič ne čakam, da bi se zadeva ohladila, ampak ker je ta nasvet v njegovi, knjigi, sem raje napisala) matilda

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. mar 2008 12:28

Jaz sem prejšnjo nedeljo delala bananino čokoladno pecivo. Recept je bil objavljen v Niki. Hitro narejeno in baje zelo dobro. Točnega recepta ne vem - ti ga lahko napišem popoldne. Stopiš pa čokolado, maslo, dodaš jajca, moko, narezane banane. Daš pečt in to je to.. Tina

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

4. mar 2008 12:59

Pravakr sem nardila čokoladno rolado: stepla cela jajca s sladkorjem in malo vode, po tri žlice moke na eno jajce in namesto zadnje žlice moke zvrhana žlica čokoalde v prahu. Prej segrela smetano z jedilno čokolado in ohladila. Stepla, da je nastala krema, spekla rolado, še mlačno namazala s kremo, zavila, premazala z ostankom kreme in zdaj malo čaka v haldilniku, da se malo strdi, potem pa na mizo ob kosilu. Mamamia mamamia

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

4. mar 2008 13:47

Pa če je za otroke majo radi tudi navadni biskvit, navlažen in namazan z marmeladko na tanko, narezane kolute banane, čez čokoladni puding pa morda smetano. Začetnica

stella  

član od: 9.10.2002

sporočila: 380

4. mar 2008 13:55

Super ideje, najlepša hvala !

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

4. mar 2008 15:58

kaj pa čokoladni sufle?? preprosto in hitro • Testo - 8 jajc -200 g moke -200 g sladkorja -400 g čokolade -1 žlica nastrgane pomarančne lupine Stopimo čokolado. Jajca in sladkor penasto umešamo. Dodamo moko in naribano pomarančno lupino ter dobro premešamo. Nazadnje dodamo stopljeno čokolado in premešamo. Modelčke (lahko tudi pekač za muffine) namastimo in jih napolnimo. Sufleje pečemo 12 minut pri 180°C. po želji lahko naredite vanilijevo kremo in sufleje napolnite..zraven lahko ponudite tudi čisto preprosto omako. Če se vam zdijo sufleji presuhi lahko naredite tudi jabolčno kašo kot priloga (naredi se podobno kot jabolčno čežano) ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti