Hrana za dojenčka

kafa  

član od: 18.2.2008

sporočila: 3

tema odprta - 18. feb 2008 11:07 | ogledi: 5.753 | odgovori: 19

Sem nova na kulinarični Sloveniji in me zanima ali kdo od vas ve, če lahko dojenčku dam izdelke iz polnozrnate pirine moke. V družini se namreč prehranjujemo izključno s polnozrnatimi izdelki- od kruha do peciva. Zdaj bi morala začeti svoji šestmesečni punčki dajati trdo hrano, pa mi nihče ne zna svetovati ali so polnozrnati izdelki primerni za dojenčke.

Hvala za vse odgovore!

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. feb 2008 11:37

Jaz mislim, da lahko, saj tudi vedno več kupljenih kašic vsebuje polnozrnata žita. Sama sem ponavadi dodajala v kašice kosmiče iz 7 žit od Milupe. Je pa zaradi možnosti alergij bolj priporočljivo, če z glutenskimi živili začneš pri 9 mesecih, pri 6 pa daješ riž, koruzna in ajdova živila, oziroma tista brez glutena. matilda

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

18. feb 2008 12:06

Lahko daš polnozrnate izdelke, saj so zelo zdravi, vendar nekje po 9 mesecu ker vsebujejo gluten. Kakšen košček kruha pa sem jaz dala že prej. katra55

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

18. feb 2008 13:24

kafa, saj menda imaš otroškega zdravnika za svojega otroka, kajne?

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

18. feb 2008 16:12

Jaz Take stvari vprašam pediatrinjo, ko imam posvetovalnico, ji še najbolj zaupam.

jade

kafa  

član od: 18.2.2008

sporočila: 3

18. feb 2008 17:23

Hvala matildi in katri55 za odgovor. Bom izbrala za začetek kaj bez glutena, saj se npr. dobi tudi riževa moka, pa lahko sama kaj spečem, ker kupljeni hrani ne zaupam. Sicer je bila moj prvi naslov glede tega vprašanja pediatrinja, ampak kaj ko mi ni znala povedati nič konkretnega.Ker sva oba z možem alergika, bi najraje videla, da do 9. meseca samo dojim, kar pa se meni ne zdi najbolj pametno, saj se mi mala smili, ko naju gleda pri kosilu in se ji cedijo sline, pa sega po hrani. Poleg tega pa-dokler sem pri sebi pustila, da zdravniki usmerjajo moje življenje z raznimi "pametnimi nasveti", sem bila hudo bolna, zdaj pa sem menjala prehrano in sem že 5 let POPOLNOMA ZDRAVA. Jaz imam pediatrinjo bolj za zdravljenje angin, bronhitisov, pa otroških bolezni, sicer pa.... Hvala vsem za mnenja. kafa

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

18. feb 2008 17:48

Kafa, saj popolnoma zadostuje, če želji tvoje punčke ugodiš s kakšno kuhano zelenjavo ali sadjem, če ima zobke, ji lahko kasneje daš kakšen košček jabolka, da ga sama grize, zvečer pa kakšno riževo kašico, zdaj jih je na izbiro ogromno. Saj ni treba, da ji že zdaj sestavljaš jedilnik z nekimi posebnimi in kompliciranimi jedmi. Edina stvar je, da dodajaš le po eno vrsto hrane naenkrat in vmes mora preteči 5 dni, da vidiš, če hrana povzroči kakšno reakcijo. Začneš s korenjem, krompirjem, rižem, jabolko in tako naprej... Trije meseci bojo minili mimogrede, potem bo pa tvoja punca lahko jedla kruh kot velika;) Z dojenjem pa kar nadaljujta. matilda

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

19. feb 2008 9:16

Tudi koruzno moko že lahko, pa ajdo in proso. katra55

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

19. feb 2008 9:52

Čao, ne bi bila rada prepametna, ampak ponavadi začnejo z uvajanjem hrane z zelenjavo, pa še to postopoma in v začetku prekuhane zadeve, vsake par dni nekaj, ne pa takoj izdelke iz moke. Poskusi za začetek kuhan korenček, potem jabolčno kašico.... Svetujem ti, da se o tem pogovoriš s kakšno mamico.... Lep pozdravček, S.

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

19. feb 2008 10:04

Mi smo začeli s sadjem, vendar smo potem ugotovili, da to ni bila najboljša ideja, saj zelenjave niti poskusiti ni več hotel, tako, da svetujem, da pričnete z zelenjavo, saj ni sladka.

Pred uvajanjem druge vrste hrane smo počakali, dan ali dva, saj se morebitna reakcija pokaže v tem času.

[url=http://www.customglitters.com/text_glitter.php][/url]

Preseren  

član od: 1.6.2005

sporočila: 3

15. jul 2008 19:10

O zdravi prehrani boš veliko našla v knjigi "Prehrana dojenčka", ki je zdaj na voljo tudi v slovenščini Preseren

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti