Zbirate recepte

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

16. jan 2008 8:54

Tudi jaz jih zbiram ( printam iz kulinarike, da bo jasno ), imam že dva fascikla in najbrž že kar 10 map, tko da se včasih resnično izgubim. Je pa fajn - malo prelistam in že imam idejo kaj pripraviti Pa tudi kuharskih knjig imam malo morje......čeprav bolj visim kar na kulinarični, kjer iščem dokler ne najdem, pa še všeč so mi komentarji in ocene...... Lep dan vsem..............

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

16. jan 2008 9:07

Obvezno jih zbiram. En fascikel imam za ostale jedi, drugi za sladice. Potem pa znotraj vsakega imam razdeljene na tri dele: najljubši, dobri in nepreverjeni (v to zadnjo kategorijo dam tiste, ki se mi zdijo zanimivi in jih še nisem imela časa preizkusit). V tretji fascikel pa zlagam odrezke iz revij (Anja, Ona, posebne izdjaje Anje,...). Da ne omenjam še dveh malih zvezkov (trde platnice) z babičinimi recepti in recepti mame, tet, kolegic,... En velik zvezek (trde platnice) pa imam za načrtovanje in jedilnike ob kakšnih dogodkih (rojstni denvi, pikniki,...). Tako imam zapisno za vsak dogodek katero pecivo sem pekla, kakšno hrano sem pripravila, katera pijača je bila. To si pišem zato, da se ne ponavljam preveč (ker so gosti večinoma isti) in, da če mi kdo reče: "Daj, Silva, speči mi to in to pecivo, ki si ga imela na rojstem dnevu, takrat pa takrat....", takoj vem, katero pecivo je bilo takrat na mizi.

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

16. jan 2008 10:19

Odkar obstaja Kulinarika in plus paket, ki ti omogoča shranjevanje priljubljenih receptov in opcija Zabeležke, si vedno manj printam recepte. Stare recepte imam nalepljene v en velik zvezek, sladice posebej in ostalo posebej. Hočem reči, da se vedno bolj obračam na internetne vire. Sweetie

m.schafe  

član od: 3.5.2006

sporočila: 254

16. jan 2008 11:40

recepte imam shranjene v beležki a 5 format. beležnica je takale, da lahko poljubno vstavljam liste, tako kakor v rednuku. posebej imam slane jedi, posebej pa sladice. najprejvsak nov recept sprobam, šele nato ga prepišem v beležko. ponavadi ga ročno prepišem, saj drugače bi pozabila kako se pišejo pisane črke. če pa so kakšni izrezki iz revij in časopisov pa jih prilepim. pa lep dan. mene že prav razveseljuje. ptički že tako lepo prepevajo, da se mi zdi, da že kar diši po pomladi. pa nekaj lepih sončkov. m.schafe

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

16. jan 2008 11:49

Tudi jaz imam recepte zložene, sicer ne po abecedi,v fasciklu.Sem pa tudi jaz počasi takšna ratala, da samo dodajam listke in nič več ne prepisujem.Ni časa.Pravzaprav ne vzamem si ga.

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

16. jan 2008 11:51

V enem velikem zvezku imam že poskušene recepte,v drugem tiste ki jih še bom to so naslovi receptov z kulinarike,in sestavine tako da vem kaj rabim pol pa še poiščem recept na Kulinariki,in že kuham.Sladice so posebej -recepti od mame,tete....Z Kulinarike so spet v posebnem zvezku.LP. golubić

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

16. jan 2008 13:33

Recepte zbiram že preko 40 let. Se jih je nabralo ohoho. Samo knjig imam preko 3 metre, brošur in kartic tudi veliko, listov iz raznih revij in časopisov ogromno in seveda mojih zapiskov 3 zvezki. Trenutno mi manjka samo ena velika omara, da bi vse to spravila vanjo. regina

uros 99  

član od: 19.11.2007

sporočila: 19

16. jan 2008 17:01

to pa je velika številka lp uros 99

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

16. jan 2008 20:31

Recepte zbiram že od veliko let. Posebej imam fascikel za peciva in drugega za ostale jedi, nič ni urejeno po abecedi, zato večkrat iščem in iščem. Zelo veliko pa mi pomeni zvezek v katerega je že moja mami zapisovala recepte, jaz pa ga sedaj dopolnjujem. V ta zvezek nič ne lepim, vsi recepti so napisani ročno zraven pa kakšna opomba. So se mi pa pri branju tega foruma utrnile neke ideje kako bi si lahko uredila printane recepte ter recepte iz revij in časopisov in mogoče v bližnji ali daljnji prihodnosti jih tudi bom. Adrijanam

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. jan 2008 21:29

A ni to zanimivo, da je največ receptov za sladice. Tudi jaz imam namreč 1 fascikel samih sladic. Jelenckova

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti