Zapravljanje za darila

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

tema odprta - 5. jan 2008 12:39 | ogledi: 1.604 | odgovori: 13

Hi,

ste letos veliko zapravili za darila za svoje bliznje?

Midva sva se med seboj malo bolj obdarovala, za vse ostale pa nekaj malega?

Kako pa vi?

Visage

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

5. jan 2008 12:54

Midva sva se dogovorila, da si daril nebova kupovala, ampak ker prazniki brez darilc pod smrečko nebi bilo to kar so, sem pravilo prekršil in zapravil 50€ ( se mi zdi da zelo zmerno), sicer sem jo presenetil pa vendarle, moja draga je pa potem dedka mraza špilala in mi kupila darilo v podobni vrednosti... Kupujeva si to kar potrebujeva, to kar sem kupil ženi in ona meni bi tako ali tako kupila , prej ali slej, tako da nakupi absolutno niso bili nesmiselni. Drugim nisva kupovala ničesar in sva to tudi povedala, pri nas je bilo za praznike bolj kot ne žalostno , tako da za razdajanje energije ni bilo ne volje in ne časa...tisti , ki nama pa nekaj pomenijo so to tako ali tako občutili čez leto, letos pač češnje na vrhu smetane ni bilo. In ja, čeprav so ti prazniki lepi, sem vesel da so končno mimo.... Ja pozabil sem še napisat, da pravo darilo za oba pride v hišo konec februarja in srčno upam, da se bo s tem darilom ( čeprav to ni darilo v pravem pomenu besede - bi bil greh če bi se tako poimenovalo) žalost počasi začela umikati nečemu novemu, veselemu...( da nebo kdo narobe razumel ni narščaj ampak kuža) Escada Sporočilo je spremenil(a) escada dne 05. jan 2008 12:58:49

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

5. jan 2008 14:07

hoj! meni pa se praznovanje z jelko in brez daril zdi malce brezbarvno. paketki morajo biti pod jelko! pa makar so noter samo nogavice in deodorant . niti ni važno, kol´ko se porabi, važno je, da je "tisto pravo". jaz sem mami spletla ogrinjalo za čez ramena, pa je bila tako vesela....!!!! sin je dobil knjige, ki jih že doooolgo išče, mož pa kremo za roke,ko ima vedno razpokane, "moški" labello, deodorant in flašo domačega terana. meni, ki me vedno zebe v noge, je dedek mraz prinesel mehke "spalne" nogavičke, kvalitetno pinceto ( ki sem jo nekje zapravila ), komplet kartonskih pilic za nohte in bon za tajsko masažo. se pravi, da me je nekdo poslušal in si zapomnil, ko sem jamrala, da imam mrzle noge, da mi pilica cefra nohte, da pogrešam dobro pinceto... važna je skrb , ki jo vložiš v darilo, pa razmišljanje, kaj bi koga utegnilo razveseliti. a ne ? če pa malenkosti še lično zaviješ, okrasiš in lepo zložiš pod jelko , je pa sploh super, saj odvijanje paketkov "potegne ven" otroka, ki je v nas vseh. GOSPAKATJA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

5. jan 2008 14:11

Med porabiti in zapraviti za darila je razlika. Visage je vprašala, koliko smo zapravili. Jaz poponoma nič. Sem pa nekaj porabila, ker so bila darila namenjena meni ljubim ljudem. rimljanka

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

5. jan 2008 15:11

rimljanka je napisal/a:
Med porabiti in zapraviti za darila je razlika. Visage je vprašala, koliko smo zapravili. Jaz poponoma nič. Sem pa nekaj porabila, ker so bila darila namenjena meni ljubim ljudem. [rumenimak] rimljanka
To si pa dobro napisala in drži....konec koncev kje piše, da moraš darilo kupiti?? No, v večini primerov ( tudi tu so sicer izjeme), moraš vsaj material za darilo ki ga boš "izdelal" kupiti.........lahko pa je darilo tudi čisto nematerialne narave, takšna so mi veliko bolj pri srcu... Npr...nečak mi je za božič, ko je prišel po svojega božička ( zgoraj sem pozabil omeniti, da so darila dobili vsi najii "otroci" nečaki, ker to bi bil pa greh, zamuditi tiste iskrice v očeh ko odpirajo svoja / božičkova darila) zapel pesmico ( sicer jo je bolj recitiral) ampak na tako prisrčen način, da nemorš verjet.... Escada

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

5. jan 2008 16:12

Nič za nikogar; ne, lažem, Jernej je dobil 30 € za plus paket, katerega sem sam sebi dal za darilo. Še voščilnice za Novo leto sem poslal po mejlu. Drejček

Pitončica  

član od: 7.6.2005

sporočila: 1677

5. jan 2008 16:14

Midva sva za 18 ljudi zapravila 170 €, s tem da sta dva od teh imela še roj. dan, tako da je za njiju šlo malo več. Mogoče se to komu zdi tudi preveč, meni zaenkrat ne :) in glede na to da sem celi december delala vsak dan celi dan, sem komaj imela časa nakupit vse to. Drugo leto, bo mogoče kej več časa, pa celo doma kaj naredim :)

Če pa bi imela še kakšne nečake in nečakinje bi verjetno zapravila še veliko več, saj so igrače najdražje :( 

 

Tukaj klikneš in si ogledaš moje slikice lp Pitončica

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jan 2008 16:53

Veliko, kot vedno in kot vedno mi ni bilo niti za 1E žal:) V primarni familiji smo se zmenili, da se letos bolj simbolično obdarujemo (česar se letos ni držal oče) in sem res večinoma dala nerazkošna ampak čisto normalna darila, vsi so pa bili veseli: - očetu knjigo "V iskanju najmanjšega delca" (zato mi ne bi bilo nikoli žal denarja, ker je tako luštno slišat, ko te pokliče naslednji dan ves navdušen in reče, pa kje ti najdeš take knjige? Veš, tak lepo razloži te zapletene procese, bom lahko uporabil na predavanjih!) - mami slamnate košarice za na morje (uživa v dekoraciji svojih domovanj, sploh takih bolj naravnih), pa dobi še igro "spomin" in poster z ribami, ker si je to ravno zaželela, ko je videla:) - bratcu malo ponvico in dva noža (ja, vem, da se jih ne sme podarjat, ampak če kdo ne da nič na te vraže, je to on;), ker trenutno živi nekje malo bolj daleč in si sam kuha... Polg tega mu bom sešila prevleko za sedežno. - bratovi punci sem naredila eno usnjeno peresnico in etui za očala. - sestre ni blizu - psička dobi pasje piškotke, ker smo vsi bolani, je morala malo počakat - Ronja je dobila dve knjigici kartonki za male otročke, tri penaste žogice (čisto poceni zadeva, pa obilo smeha:) in eno igračko za v vodo (od babic in dedkov je dobila precej večje zadeve...), nič strašno dragega, saj ji zdaj več pomeni to, kdo se igra z njo in koliko časa kot s čim (čeprav so nove igračke vseeno dobrodošle pri radovednih otrocih:) - midva sva dobila od mene igro "spomin" in sva se že parkrat šla in se mela suuuuper, tak da se je zelo splačala:) - no, edino moj najljubši je pa dobil malo večje darilo: en dober fleš za fotoaparat (če ima fajn fotkič je škoda, da ne bi imel fleša in pozimi ne bi bile slike dobre, ker notri ni dovolj svetlobe...) in pa najnovejšo knjigo od Šeruge (eno knjigo vedno dobi od mene, ker revež kot mali nikoli ni dobil nobene knjige, pa si jo je vedno želel...), no pa še eno šalco za v službo, veliko - pollitrsko z ribicami:), da bo veliko pil v službi in se ga bolezen bala, hehe. Darila za njegove je v gl. kupoval on, razen za nečaka sem jaz, ker sem pač itak šla po igračke za vse otroke, ki jih poznava. Nečak je dobil lesene pobarvane "kocke" različnih oblik, njegova mami prt in kavo, oče ribiško palico, brat in njegova punca pa 4 knjige, ki sta si jih želela in gasilni aparat za v avto, ker se veliko vozijo sem pa tja (edino darilo, za katerega upava, da ga ne bojo nikoli uporabili:) Vsi ti in še vsi ostali so dobili pa še take male novoletne tortice, ki sem jih naredila če jih ljubi poslika, jih boste videli;) Koliko je vse to skup prišlo, nimam pojma, sigurno pol moje plače, ampak kot sem rekla, meni se to ne zdi čisto nič narobe. Narobe se mi zdi, če daš, pa nočeš dat, ali daš kar nekaj, samo zato, da daš. Ne maram obdarovanj, ki so prisiljena - ko ljudi niti ne poznaš, pa jim moraš dat karnekaj, samo da je, ker se pač spodobi, čeprav nimaš pojma, kaj jim je všeč, kakšen stil imajo... Če daš nekaj, kar si premislil, kar si drugi želi ali veš, da bo vesel, potem pa se mi to zdi najboljša naložba;) Sploh če daš nekomu, ki ga imaš rad! Gledat ga/jo, kako ima potem s tem veselje, je pa sploh super! PS: rajši dajem za darila stvari, ki jih sicer ta človek ne bi imel: bodisi si jih ne bi privoščil (recimo lubijev fleš, taščin prt), ali sploh ne bi vedel zanje, da to obstaja (recimo očetova knjiga), ali se ne bi spomnil, da bi bilo to dobro met (gasilni aparat), bodisi ne bi znal zbrat (recimo ponvica za bratca, ker pač ne ve, na kaj je dobro gledat;) ali ribiška palca, kjer so strokovnjaki vse preštudirali, kak mora bit in kaka ne sme bit;), ali pa jih je nemogoče kupit (recimo peresnica za bratovo punco, ker je pač handmade;) in taka, kot so ji jo nekoč ukradli...) Podarjanje stvari, ki bi jih tako ali tako kupil, je zame izhod v zadnji sili, če človeka res ne poznam, pa bi mu vseeno rada naredila veselje in mu nočem navlečt neke šare;) - pa pač rajši kupim nekaj, kar vem, da vsaj uporablja... Pa še takrat navadno rajši tvegam in naredim nekaj takega, kar je vsaj malo drugačno in upam, da mu bo všeč:) PO navadi se ne zmotim;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. jan 2008 16:55

PS: moj oče ima rd tik pred novim letom, vendar od mene vedno dobi dve darili, različno zaviti in če je le možno tudi ob različnem času. Zdi se mi grdo, da bi bil njegov rd kaj manj vreden kot drugi rd, samo zato, ker je pač blizu nl... Tako dobi še Da Vincijevo biografijo:), ko se vidimo (mišljeno je bilo že prej, pa smo zboleli:( Veri

krokodilček  

član od: 6.10.2007

sporočila: 144

5. jan 2008 18:22

jaz za vsakega, ali je rojstni dan božiček ali miklavž zapravim okoli 10 evrov, če pa želenega darila ne dobim, pa kak evro več. res, pa je, da so letos cene pretirano zrasle n.p: lani, kot tudi letos sem tetam podarila paneton, lani je bil okoli 2,5e letos pa že 4.....drugo leto sem si rekla bom kuhala marmelade in vlagala zelenjavo, ki če ne bankrotiram ponavadi z možem skupaj in še jaz za kakega prijatelja dam obdarim 18 ljudi+5 tet ali babic....ogromno in vedno gre z mojega žepa, pol pa mož zalaga moj račun.....za 2009 bo treba malo bolj gledat......sigurno, pa nikoli ne bi vzela kredita P:S: rada obdarujem in ne maram prit v hišo brez pozornosti, vendar se mi zdi, da vedno bolj redki to cenijo in v zameno ne dobim pri vseh veliko.....sej se ne gre samo za darilo, ampak malo več intuziazma bi lahko pokazali ne maram podarjat neumnosti in raje dam kaj praktičnega lai, čez leto poslušam kaj si ljudje želijo.....za otroke, pa skoraj vedno knjigo ali didaktično igračo-neumnosti vsekakor ne....pravilo je: dobro a malo, več neumnosti kot ima otrok bolj je zmeden in manj ga zanimajo krokodilček

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

5. jan 2008 19:49

Midva sva delila vino in kozmetiko. Ni pa naju ravno veliko stalo. Najina darila so bila najbolj skromna od vseh in vsako leto rečeva, da morava več zapraviti za darila, ker vedno dobiva boljša darila kot pa jih podariva.

Tako sem pa potem znajdeš v tistem krogu zapravljanja. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti