Odpiralni čas trgovin - družina

tema je zaklenjena

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

23. dec 2007 17:40

Bravo, Jernej!! zelo lepo napisano in se popolnoma strinjam z vsem kar si napisal. Tak pač je kapitalizem in pika ( na žalost, al veselje- kakor za koga ). lp. posavec

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

23. dec 2007 21:17

posavec je napisal/a:
, kako čim kvalitetnejše preživet čas ko je partner v službi, kam na izlete, itd. in kako si organizirat prosti čas, ko tudi me ne delamo, vendar to že menda ne sodi na ta forum, če sem dobro razumel. lp. posavec
Posavec, je odprtih že kar nekaj tem s to vsebino. Malo pobrskaj po temah... boš presenečen, kaj vse najdeš tukaj. matilda

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

24. dec 2007 1:25

posavc, lahko otroke odpelješ tudi na kak grad v bližini (nama je bil všač Turjaški, tja sva najprej peljala svojo punčko, čeprav ona ni imela bogvekaj od tega, ker je bila še premala;), šli smo samo tja na sprehod pač:), sicer pa jih imajo otroci praviloma kar radi. Veliko idej pa najdeš v knjigi Igrišča narave, kjer so predlogi, kaj lahko v različnih letnih časih delaš zunaj, v naravi z otroki - torej, kako jih zvabit od računalnika in tvja ven, v naravo:) Bolj koristno in predvsem neprimerno bolj prijetno kot razmišljanje o kapitalizmu in potrošništvu, hihi;) Jaz večinoma tudi med prazniki poslušam radio in morajo bogi tehniki tudi zaradi mene ves čas delat... Veri

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. dec 2007 4:14

No ja, za tiste, ki med delavnikom nimamo časa, pa paše, da so trgovine odprte malo dalj časa. Oba z možem delava na petek in svetek. Pa se nisva nikoli vprašala, zakaj ravno midva. Pa nisva skupaj v službi, da ne bo pomote. Dostikrat se nama križajo turnusi, otroci so bili dosti sami, zelo samostojni. Ko so bili še manjši, pa je včasih deloval tudi "baka" servis, ko se je to dalo izvesti. Zato mi ne govorit, da trgovke delajo tudi v nedeljo. Takih poklicev je zelo veliko, samo vidi jih nihče ne, ali pa noče.

Meni je prav, da so trgovine odprte, če lahko delodajalec zagotovi nedeljsko plačo in pokrije stroške.

Sedaj so otroci že veliki, samostojni, čeprav se še šolajo. Navajeni so, da kaj naredijo tudi sami. Evo sedaj na primer. Jaz že delam, od 3:30 ure, pa do 14:15 in zvečer nazaj ob 18:30 do 21:15. Pa jutri je Božič in spet delam. Mož je danes prost, jutri dela 12 ur. Pa na praznik, kot je Božič. Pa nič zato, saj v prejšnji državi tudi nismo imeli prostega božiča i n še marsikaj.

Mislim, da so dan danes ljudje vse preveč obremenjeni z nepotrebnimi zadevami in preveč razvajeni, potem pa tudi njihovi otroci ne morejo biti drugačni. Službo pa ne pustim in ne menjam za noben denar, razen ko bom morala v penzijo.

Joj kako sem se razpisala. Lepo se imejte in ne obremenjujte se preveč, saj spremeniti tako ne morete dosti. Lahko pa se vam poslabša zdravje.

Kyara

gajka  

član od: 16.4.2006

sporočila: 307

24. dec 2007 5:55

Kyara zelo lepo napisano.Se ti pridružujem.Midva že vse skozi delava sobote in nedelje.Če imava srečo sva en vikend na mesec skupaj doma,drugače se pa križava.Jaz delam danes popoldan,jutri sem cel dan,mož je danes iz nočne in je oba dneva doma. 26 sem cel dan sama ,ker je on cel dan v službi.Na silvestra sem jaz prosta , mož je celo noč v službi.Toliko koliko imamo nekateri od praznikov.Pa se nič ne pritožujem tako pač je.Pa nikar se ne razjezite,kar bom sedaj napisala : nisem trgovka pa sobote in nedelje,praznike delam po 13 ur,plačo imam pa 100 evrov manj kot merkatorjeve trgovke,o božičnici lahko samo sanjam,medtem,ko so jo pri merkatorju delili čez 500 evrov. Pa lepe praznike voščim vsem skupaj,veliko lepih skupnih trenutkov v drugem letu,imejte se radi saj čas tako hitro beži. Srečno gajka

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

24. dec 2007 9:01

Naj vas razveselim z veselo novico, da bodo trgovine na "veselje" zaprte samo 2. dni in to za božični dan 25.12. in noveletni 1.1.2008, vse ostale dni pa prosim, dajte si duška vsaj določeni, vse trgovine bodo delovale s polno paro. Pa če nimate kam drugam, pa pojdite v trgovine nič me ne moti, zato pa moja žena hodi za praznike v službo kajne . Kar se pa tiče plač in božičnic pa bi se dalo marikatero rečt in pokomentirat, pa ne mislim odpirat novih tem. lp. posavec Sporočilo je spremenil(a) posavec dne 24. dec 2007 09:19:21

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

24. dec 2007 9:05

Kaj je to Božičnica? še nikoli videla in še manj dobila, hehe. Pa bomo zmogli tudi brez tega čudeža.

Za praznike nas hodi dosti v službo, pa nismo vsi trgovci.

Kyara

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

24. dec 2007 9:06

A bodo urgenco tudi zaprli? slepakura

posavec  

član od: 23.12.2007

sporočila: 71

24. dec 2007 9:26

kakorkoli že , se mi res ne da več, s tem zakjučujem temo in vam želim vesel Božič in srečno 2008 vsem skupaj in lepo praznujte. lp. posavec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti