Kako podariti piškote?

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

tema odprta - 19. dec 2007 14:33 | ogledi: 5.794 | odgovori: 10

Letos bodo za darilo ob Božiču le domači izdelki, pa nima ideje, kako naj jih podarim. V kakih papirnatih škatlah ne verjamem, da bi se piškoti in praline preveč dobro obnesli. Imate kako idejo?

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

19. dec 2007 14:39

Prve papirnate škatle, ki so bile domače izdelave in seveda napolnjene s piškotki sem podarila včeraj. Obdarovanci so bili izredno navdušeni. Ne vem kaj naj bi falilo tem škatlam. Izdelane so bile iz barvastega papirja ki sem ga kupila v Levčku, okrašene prav tako z novoletnimi motivi, material sem ravno tako kupila v levčku. Na dno škatle sem dala papirnat servetek in nanj naložila domače piškotke. Zelo je "užgalo". lp Vesna

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

19. dec 2007 14:40

Zakaj pa ne v kartonastih škatlicah? Lahko kupiš tudi plastične, kot so pakirani piškoti v trgovini, ali pa plastične doze, pa jih napolniš s pecivom. Lahko narediš tudi celofanske vrečke in jih enostavno zapreš z darilnim trakcem. Jaz sem jih lani naložila v pletene košarice in zavila s celofanom. Povsod se dobijo tudi kovinske škatle za piškote ali pa keramične "biškotiere"... matilda Sporočilo je spremenil(a) matilda dne 19. dec 2007 14:41:37

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

19. dec 2007 14:46

Eni so dobili kovinske krožnike z božičnim motivom, na čipki iz papirja, zavito v celofan, drugi pa v platične škatle (podobne kot kupiš piškote) + čipka.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. dec 2007 14:47

Kupis lahko kartonske kroznike za enkratno uporabo s praznicnimi motivi (tega po trgovinah zdajle mrgoli), nato zlozis nanje kekse v lepo piramido in vse skupaj zavijes v prozorno folijo za zivila; naslednja stopnja zavijanja pride s celofanom in pentljami. Jaz na ta nacin zavijam tudi darilne kosare. lp, proxima

Tadeja L  

član od: 7.1.2003

sporočila: 197

19. dec 2007 14:55

Nisem vedela, kako bo papir prenesel piškote in čokolado. Sem se bala, da se pomastil. Za letos se mi zdi super ideja s krožnički in celofanom, bo verjetno najbolj enostavno. Drugo leto pa se lotim škatlic. Hvala za ideje, zdaj pa na delo.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. dec 2007 15:46

Tadeja, darila so vedno v redu, če je ta prava energija v obredu darovanja, če je en odnos med tistim, ki daruje in tistim, ki sprejema. Cena nima nič s tem. Jaz kartonaste škatle notri oblečem z alu folijo, v pločevinaste dam pa peki pair in je vedno zelo okej izpadlo. Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. dec 2007 15:55

http://www.tigerbazar.it/imgs/iuta/sacchetto27ag.htm jaz podarjam le medenjake v priblizno taki preobleki, ki jo lahko naredis sama.Ali v steklenih kozarcih, vedno dekorirano s slamo ali juto. Morda samo malo manj okrasene, so mi vsec enostavna darila in naravni materiali. lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 19. dec 2007 15:57:07 Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 19. dec 2007 15:59:26

Pika Nogavička  

član od: 1.10.2005

sporočila: 75

19. dec 2007 16:02

V rustiki sem videla, da piškotke prodajajo v navadnih kozarčkih za vlaganje (vsaj podobni so jim), čez pokrov pa je zavezan papirček ali blago-kot pri domačih marmeladkah. No, nekaj takega bom namesto škatlic letos uporabila jaz, saj je v mojem stanovanju že polno kozarčkov za vlaganje. Pika Nogavička

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

19. dec 2007 16:51

Jaz sem ravnokar končala s prvo rundo praznične peke in se lotevam pakiranja, pri najboljšem sosedu sem kupila papirnate pladnje(srebrne in zlate), okrog pa celofan in pentljica. Lani sem komplicirala z oblačenjem raznoraznih kartonastih škatel v darilni papir, letos mi malo zmankuje časa in sem ubrala bolj na easy varianto, ki pa zgleda prav lepo. Ninja24

neznan uporabnik

20. dec 2007 5:49

Lani sem v Merkurju kupila lične košarice za kruh, manjše in večje, take pletene, na dno dala papirnat prtiček in v košarice naložila kekse ter vse skupaj zavila v celofan, povezala z rafijo in okrasila s koščki suhe pomaranče, malimi storžki, .... To so bili malo boljši paketki namenjeni sorodstvu, nekaj bolj enostavnih pa se da narediti tudi na kartonskih krožničkih s prazničnimi motivi. V trgovinah pa se v tem času dobi tudi veliko steklenih in keramičnih krožnikov različnih dimenzij in tudi nekateri so zelo poceni. Drugače pa pridejo prav tudi različne škatle in podobno. V domače kekse je že tako vloženih veliko ur dela in mislim, da tiste, ki jih delamo to počnemo tudi z veliko mero ljubezni, drugače bi jih kar kupile pri sosedo - toda to zame ni to. tedi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti