Jurčki

neznan uporabnik

tema odprta - 9. avg 2002 17:41 | ogledi: 3.852 | odgovori: 12

V naših gozdovih je vse polno jurčkov pa me zanima, kako jih vi pripravljate. Jaz jih predvsem vlagam, najraje pa imam sveže v omaki. Ima še kdo kakšen dober recept?

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

9. avg 2002 19:11

Živjo Dunja! Jaz jih imam najraje v juhi. Pripravim pa jo takole. Sesekljano čebulo, 1-2 stroka česna in sesekljan petršilj prepražim na olju. Ko česen in petršilj prijetno zadišita pridanem sveže narezane gobe (jurčki in lisičke, kar pač najdeš v gozdu ) Potem pustim, da se nakaj časa praži in da gobe spustijo vodo. Nato dodam vodo in solim. Narežem krompir ali dva na drobne kockice in dodam juhi. Ko je krompir kuhan dodam še sladko smetano po okusu in juha je nared . Lahko dodaš še poper ali lovorov list, sicer pa je to opcija in je odvisno od tvojega okusa... Upam, da boš juho preiskusila in ti hkrati želim obilo užitkov ob gobarjenju. Kuharica Mica maca

anazus  

član od: 4.1.2002

sporočila: 154

9. avg 2002 20:17

Zdravo Dunja! Zelo okusni so tudi panirani po pariško ali dunajsko, odvisno od želje. Vendar so najbolj okusni majhni jurčki, tako da jih razpoloviš, osoliš in nadaljuješ paniranje po želji. Lep pozdrav, Suzana.

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

11. avg 2002 11:14

Pri nas ljubimo ti dve jedi: 150 g jurčkov ali drugih gob-narezanih, 1 žlica sesekljane čebule, zlička sesekljanega česna, žlica sesekljanega petršilja, žlica olivnega olja, lovor, ščepec majarona, po 1 žlico graha, narezanega korenčka in krompirja, 4 žlice ajdove moke, 2 dl smetane za kavo, 3 dl vode, žlica kisle smetane, sol, poper. Najprej podušim čebulo (ne sme porjaveti!), dodam gobe in pražim, da voda izhlapi, dodam zelenjavo, zalijem s smetano in vodo, prevrem, kuham cca 15 minut, dodam začimbe in podmet iz ajdove moke, prevrem. Biti mora gostljato, na koncu dodam še kislo smetano! Poleg postrežem solato ali pa kar nič! Ajdova kaša z gobami: 1 skodelica ajdove kaše, 300 g gob, žlica sesekljane čebule ali šalotke, žlica sesekljanega peteršilja, 2 stroka strtega česna, žlička gorčice ,ščepec majarona, sol, poper po okusu, žlica olivnega olja. Na olju popražiš čebulo, da postekleni, ne sme pa porjaveti. Dodaš ne predrobno narezane gobe in pražiš, da tekočina izhlapi. Dodaš začimbe in prebrano ajdovo kašo, premešaš, zaliješ z malo manj kot dvojno količno vode (podobno, kot pri kuhanju riža). Pokrito kuhljaš kakih 20 minut, da voda izgine in se kaša zmehča. Dober tek Marjanca

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

11. avg 2002 22:25

Poskusite čisto enostavno jurčke razrezati po dolgem na daljše rezine, ne preveč tanko. Popecite jih z obeh strani na olju do lepe zlato-rumene barve, solite, poprajte in na koncu čeznje naribajte sir! Anča

neznan uporabnik

12. avg 2002 13:16

Super, vsem hvala za recepte!

neznan uporabnik

12. avg 2002 14:30

Dunja, si prepričana, da so vse jurčki?[ Sporočilo je spremenil(a) p.j. dne 12. avg 2002 15:13:21

neznan uporabnik

12. avg 2002 15:31

No, jurčke pa bomo že znali ločiti od vražjih gobanov. rjavih mušnic in podobnih "zlobnih" gobic

neznan uporabnik

12. avg 2002 15:41

Verjamem, verjamem. Sama ne maram gob, pa jih zaradi tega tudi ne ločim preveč dobro. No, jurčke bi že še ločila od drugih. Upam, da so bili okusni in ne sluzasti, kakršne imam jaz v spominu.

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

13. avg 2002 8:40

Meni pa se zdi škoda uporabljati sveže jurčke (ter ostale gobane), saj so posušeni v juhi ali omaki bistveno bolj aromatični od svežih. Raje uporabljam sveže golobice. Zelo dobre so do zlatega popečene kapice, začinjene samo s soljo ter malo popra. Kar se mene tiče lahko po okusu ( ne pa po prehrambeni vrednosti! ) zamenjajo kakršen koli zrezek. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti