Tekalna steza

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

tema odprta - 24. okt 2007 19:05 | ogledi: 2.340 | odgovori: 6

Pozdravljene!

 

  Prosila bi za nasvet tiste, ki imate izkušnje s fitnesom in tekalnimi stezami. Jaz sem si namreč kupila tekalno stezo, ki ima dvanajst programov, dvig naklona itd. itd. Ima tudi posebaj program za izgubo teže in srčne bolnike. Te programe si moraš nastavljati sam, dokler so ostali že programirani (vneseš svojo težo in čas vadbe, ostalo ti programira sam). Sedaj pa moje vprašanje: Kako, na koliko ali na kakšen tempo naj si nastavim program za izgubo teže, da bom res bolj izgubljala maščobo, kot pa  delala na kondiciji. Baje ni dobro, da se preforsiraš, ker potem ne gubiš toliko teže ampak pridobivaš na kondiciji.

Upam, da me razumeta kaj hočem vprašati. O kondiciji bom skrbela potem, ko bom prišla do željene linije.

 

Lp, Keka

londonska rezina  

član od: 1.6.2006

sporočila: 312

24. okt 2007 20:05

Po mojih izkušnjah si moraš pridobiti kondicijo, da lahko tečaš toliko časa, da se ti začne topiti "špeh". Mogoče se motim! Popravite me! londonska rezina

Vanilija  

član od: 18.8.2005

sporočila: 208

24. okt 2007 20:28

Baje da je za izgubljanje maščobe bolj pomembno, pri katerem srčnem utripu tečeš, kot pa kakšna je hitrost teka. Najbolj učinkovit naj bi bil tek (ali druga aktivnost) med 60 in 70 odstotki maksimalnega srčnega utripa. Kako le-tega določiš, si pa lahko pogledaš na tekaškem forumu, na aktivna.si ali na kakšni podobni strani. Vanilija

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

24. okt 2007 20:29

Teci s takšnim tempom, da se lahko zraven normalno pogovarjaš, po telefonu na primer. Drugače se ti pa splača nabaviti še uro, ki meri srčni utrip. Pogledaš malo po spletu, kako se izračuna idealni utrip za hujšanje in to je to. Potem pa paziš, da se ti utrip srca ne dvigne čez zgornjo določeno mejo, ker v tem primeru delaš na kondiciji in pridobivaš mišice. Mislim, da je povprečno pri ženskah od 120 do 150 utripov srca na minuto. Odvisno je seveda tudi od teže in starosti. jessy6

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

24. okt 2007 21:38

Z vsakim treningom delaš na kondiciji, kar je v končni fazi zelo dobro. Intenzivnost vadbe pa prilagodimo cilju, ki ga želimo doseči. Ker nimaš merilca, s katerim bi si lahko merila pulz (kar bi bila zelo pametna naložba - kupi si npr. uro Polar F6), teci tako, kot ti je svetovala že jessy6. Ko se ne boš mogla normalno pogovarjat, imaš prehiter tempo. Takrat ne boš izgubljala maščobe, temveč boš izgubljala mišično maso. In tega ne želiš.

Svetujem ti, da si prebereš knjigo Mladostni za vedno, v kateri je na poljuden način opisano, kaj in koliko trenirati, da (p)ostanemo fit.

Veliko sreče!!

jasna

Keka  

član od: 6.5.2002

sporočila: 83

24. okt 2007 22:38

 

 Zelo sem vesela vaših hitrih odgovorov. Nisem namreč napisala, da moja tekalna steza ima tudi merilec srčnega utripa in pa trak, ki si ga daš pod prsi, pa tudi kalorije, ki jih izgubljaš meri itd. itd., ker je mašina skoraj polprofesionalna, le jaz sem amater. V navodilih pa je obširen opis kako doseči in vzdrževati kondicijo, ne pa tudi kako topiš maščobe. Jaz npr. vsak dan tečem po 1 uro in to pri 6,5 in 8 km na uro in moj pulz pri tem doseže cca od 135 do 150 udarcev na minuto. Glede na to da sem tudi drugače dosti športno aktivna ( tenis, golf, tek itd.), imam dobro kondicijo in zdržim ogromno. Moj problem je pa v tem, da sem pred enim letom in pol nehala kaditi in se naglo zredila za 10 kg, ki jih pa že od spomladi nikakor ne morem izgubiti. In to kljub šortni aktivnosti in ločevalni dieti (seveda z majhnimi prekrški). Zato sem se tudi odločila za nakup te steze in se sedaj fokusiram najbolj na "špeh", ker če normalno tečem 8km/h in to eno celo uro, mislim da imam kar dovolj kondicije.

Kot pa ugotavljam, po odgovoru ki ga je dala jessy6, očitno delam v redu in lahko upam, da rezultati še pridejo.

 

Hvala vsem za pomoč

 

Lp, Keka

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

24. okt 2007 23:30

Keka: tak utrip je čist kul, če si dobro telesno pripravljena. Za izgubljanje maščob je pa vedno boljše manj intenzivno in dalj časa, kot pa bolj intenzivno in manj časa (na ta način pridobivaš mišice). Pa ne pričakuj preveč v kratkem času, in ne dovoli si preveč pregreh pri hrani, ker te lahko hitro zavede... Urša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti