Slika na torti-nujno !!

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. sep 2007 10:23

hojla. nisem prebrala vseh odgovorov, ker nimam ravno veliko časa. Lahko pa ti povem sam moje mnenje in izkušnje. V pekarnah (sem delala v slaščičarni) dajo na torte sliko ki je printana na "hostjo". Ta slika absolutno ne sme na smetano!!! Pod sliko moraš pomazat z masleno kremo. Potem po robu slike narediš robček (ravno tako z masleno kremo), potem pa v ta okvirček naliješ želatine. To je v slaščičarni simpel zadeva, ker je vse že pripravljeno. Doma je to malce težje. Meni ni šlo najbol od rok. Sem pa naredila svojo izvedbo :) Na navaden papir sem stiskala slikico, jo oblepila s samolepilno foljo in jo dala na torto. Komot na smetano. Men je ful ful ful lepša taka slikca. Se nč ne packa, cenovno zelo ugodna in brez komplikacij. Sicer moraš pol slikico dol uzet preden režeš torto ampak pri nas se do zdaj ni še noben pritoževal. Če mi na zasebni mejl pošlješ tvoj e-naslov, ti lahko pošljem še slikice teh tort. Lp

janinamo  

član od: 18.8.2007

sporočila: 42

2. sep 2007 12:20

Hey ! Sporočam vam, da je uspelo . Uspela je torta in uspelo je praznovanje, čeprav sem danes zlo utrujena. Stregla sem 15 zlo živahnim otrokom, starih okoli 9 let, ki me niso ubogali itd.... V glavnem, da je za menoj.No, da zdej povem; Torto sem spekla in okrasila že v petek, slikco sem na položila kar na rastlinsko smetano in se mi ni nič, zares nič popackala. Torta je izgledala zares pravljično in sem prvič zares ponosna nase. Seveda pa mi z vašo pomočjo ne bi uspelo, ker sem, kot sem že omenila, pri okraševanju in podobnih zadevah začetnica. Še enkrat hvala VSEM za pomoč. Upam, da mi boste še naprej pomagale; decembra in januarja ( tako sem se odločila ), bom za moža in svaka spekla torto v obliki "jošk" in bom tudi takrat potrebovala vašo pomoč. Morska medvedka, vsekakor ti pošljem sporočilo in te prosim, da mi na moj e-mail naslov pošlješ fotkice. Fuuul me zanima, kako so izgledale tvoje tortice. Pa hvala za nasvet. janina*** Sporočilo je spremenil(a) janinamo dne 02. sep 2007 19:40:23 Sporočilo je spremenil(a) janinamo dne 04. sep 2007 09:12:44

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti