Ukleščen živec

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

3. nov 2007 10:57

Spoštovane! Tukaj vas berem in ker vidim, da imate veliko znanja in izkušenj ter veste kako se lotiti težav z bolečo hrbtenico itd. imam za vas nekaj vprašanj. Imam namreč dolgoletne bolečine v hrbtenici in križu, ki jih kot kaže ni moč odpraviti a jaz nisem obupala in bom poizkušala naprej. Zraven so še druge težave. Zanima me: 1. Ali mora splošni zdravnik napisati napotnico za magnetno resonanco in ct, če si jaz to želim ali le če misli on, da je to potrebno? 2. Je tukaj gor katera, ki ni čutila prstov na roki in ji niso mogli postaviti diagnoze? Kaj bi potem to lahko bilo? Operirali so mi že karpalni kanal na desni roki a ni dosti bolje, sedaj ne čutim leve roke (prstov) a je preiskava emg b.p.., obisk pri nevrologu tudi ni odkril nič. Mi lahko katera pomaga z nasveti?? Hvala za odgovore in lep dan vsem. White Daisy

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

3. nov 2007 11:17

Tudi jaz nisem čutila prstov, če že, potem so bili mravljinčasti, tako da si včasih niti zob nisem mogla pošteno oprati. Pa izvidi in razno razna slikanja niso pokazala nič.

Za magnetno resonanco mora zdravnik napisati napotnico. Pišejo jo zelo neradi, ker je slikanje zelo drago. Na slikanje pa se čaka včasih zelo dolgo.

Če te še kaj zanima, pa kar vprašaj. Jaz sem v glavnem problem uspešno rešila, kot sem že prej napisala.

Kyara

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

4. nov 2007 20:29

Opravičujem se vam, da se šele sedaj oglašam. Tiste grozne bolečine so res minile, vendar bolečine v hrbtenici in posebej v vratu so ostale, mogoče še malce huje. Noga ni mravljinčasta, je pa res, da imam boleč gleženj na obeh nogah in kljub debelim nogavicam imam vedno mrzle noge, zebe prav okrog kosti od kolen do gležnjev. Fizioterapija mi kaj dosti ni pomagala, edino raztezanje mi je zelo pasalo. Po scintigramu skeleta, ki je bil negativen, mi je bila postavljena diagnoza lulmboischialgia. V primeru, da se mi to še ponovi, kar se baje rado, mi je ortoped naročil, naj pridem direktno k njim na Polikliniko, kjer mi bodo šele potem naredili magnetno resonanco in ugotovili, kje je izvor. Če se mi slučajno to res ponovi, se vedno bolj nagibam k temu Borisu, če ne drugo, da mi vsaj svetuje tudi glede vratu. Vsekakor pa brez telovadbe in hoje ne gre. Več jo je, bolje se počutim. Še enkrat hvala vam vsem za pozornost in ostanite kar najbolj zdrave. oliva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

4. nov 2007 21:32

Vladimir je, Borisov je njegov priimek, oliva. Poročaj, kako bo, prosim. rimljanka

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

4. nov 2007 21:36

Vsekakor, velja. Lp oliva

GOSPAKATJA  

član od: 27.11.2007

sporočila: 259

30. nov 2007 18:08

stvar bo, mogoče, izpadla čudno, a "v stiski hudič tudi muhe žre", zato te nič ne stane probat ( pa še skoraj zastonj je ). pri nas doma se vse išijase pozdravi z zeljem. vzameš en večji zeljni list, mu malce potolčeš sredinski stržen ( z lesenim kladivom - za meso ) in ga med dvema lanenima krpama prelikaš ( temperaturo prilagodi svojemu bolečinskemu pragu- ni pa potrebno, da se opečeš !!). list položiš na izhodno točko ( to je tam, od koder "seva" bolečina- najpogosteje je to točka nekje sredi ritnice ). list drži na koži, dokler se ne shladi. medtem naj ti nekdo pripravi novega. to ponavljaj par ur in boš videla, da se bo bolečina umirila. to , jasno ni zdravilo, je pa ( učinkovito) blažilo. srečno !! GOSPAKATJA

muraj  

član od: 10.10.2007

sporočila: 42

16. dec 2007 13:52

Ali ima kdo kakšne izkušnje z - diagnoza= - senzorična polinevropatija - prizadete so noge. Kako se to zdravi? menda zdravila ni ? Za vsako izkušnjo bom hvaležna. Hvala l.p. Marija muraj

Akcija  

član od: 9.3.2008

sporočila: 1

9. mar 2008 11:08

Oj Moja iskušnja je takale. Nekega jutra sem vstal iz pojstelje in me je nekaj bolelo v vratu dejal sem si ah samo malo čudno sem zaležal vrat in bo bolje.Vraga čez 5 ur nisem več čutil na levi roki nohta na kazalcu isto noč nism spal več kot 45 minut šel k zdravniku kateri mi je predpisal tramal, upam da tega noben ne proba to je droga hodu sem okoli kot zombi ampak pomagalo ni popolnma nič.Čez dva dni nism več čutil treh prstov in pol dlani poslala me je na nevrofiziologijo in tam so mi rekli da mi nič ni nato me je poslala na orl ja kaj ima pa orl zveze stem nevem ampak izvidi so bp šel na ortopedsko tam somi slikali vrat nič popolnama nič mi ni boli me pa kot sam satan že 1 mesec sem na bolniški in nevem kaj naj storim sem klical v ordinacijo borisova pa so mi dali tak datum da nevem kako bo. Akcija

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

9. mar 2008 13:36

Akcija a ni fajn Tramal, si tako lepo zadet... Tudi meni ni nič pokazalo, tako da sem se odločila za alternativo in sicer po nasvetu priznane medicine, ki mi razen z injekcijami Ketonala in Naklofena ni znala pomagati. Upam , da it je bolje. Lepo pa radi se imejmo ursa40

žabica  

član od: 27.4.2006

sporočila: 33

10. mar 2008 21:30

Jaz bi na tvojem mestu poiskala fizioterapevta, ki izvaja terapijo po metodi Cyriax. Ta najprej stestira boleči del, da ugotovi kje je vzrok bollečine (v mišici, živčni korenini, hrbtenici....) in potem glede na to izvede ustrezno terapijo. Včasih je dovolj samo en pravilni prijem in stvar popusti. Velikokrat klasične preiskave ne pokažejo nič, Cyriax terapevt pa ugotovi vzrok bolečine in ga tudi uspešno odpravi. žabica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti