Voziček za dojenčka

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

28. avg 2007 12:53

Jaz prisegam na štirikolesnik! Imam Peg perego in ga ne zamenjam za nič! Imam pa modelAT4, ki ga sicer ni več v prodaji. Ima 4 velika kolesa, sprednja so vodljiva. Zmajhnimi koleščki pa je po makadamu res nemogoče vozit. Na morju smo imeli za na plažo marelo voziček in sem ga komaj pririnla do plaže. biba

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

29. avg 2007 9:34

Milenci, Mi smo se z lahkoto vozili po vseh terenih - tudi na Rožnik smo šli. Je pa res, da na makedamu malce "ruka" ampak to je našo le uspavalo. Emma07

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. avg 2007 9:42

Pri nas imamo takega kot Jade - ABC design, 4kolesnika s premakljivim ročajem, je bolj praktično kot če obračaš športni del vozička, ker je pa že fajn, da otročka vidiš, pa naklon gre čisto v ravno, tako da ni bilo treba košare. Ta je pasal tudi v Twingov prtljažnik.

Drugače je pa sodelavec ravno naročil trikolesnik Quinny Speedi v kompletu s košaro:

http://www.soncek.si/si/speedy-dreami-set-vozicek-

 

 

Loni Makaroni

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

29. avg 2007 9:48

Jade, ABC design ima še vedno štirikolesnike v ponudbi, samo v slovenskih štacunah jih najdeš bore malo. Smo bili pa pred kratkim v Toysih v Avstriji, tam jih pa imajo kolikor hočeš, pa še cenejši so kot pri nas. Mi smo že tega kupili v Grazu, pri nas je bil 76 jurjev, tam pa 25 jurjev cenejši + pa takrat so še IWO (davke) vrnili. Loni Makaroni

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

29. avg 2007 10:25

Po mojih izkušnjah smo ljudje različni, zato je tudi pri nakupu vozička najprej pregledati kam imamo namen hodit na sprehode (mesto, makadam), kje stanujemo (hiša, blok brez dvigala), kako velik avto imamo in navsezadnje koliko denarja smo pripravljeni odšteti zanj? Ker otrok bo potreboval še kar nekaj reči in po mojem mnenju, je smotrneje prihraniti denar za kaj drugega, kar bomo potrebovali. Sem očitno ena tistih bolj "ohrnih", ker se nisem branila podarjenega vozička. Ni čisto po mojem okusu, ampak osebno bi se mi zdel greh, da bi poleg tega kupovali novega. vsekakor bi se sama odločila za kaj drugega, ker je res bolj "oldis-goldis", ampak vozimo pa se... Moram priznati, da smo pri tretjem otroku kupili še en rabljen trikolesnik (če bi kupovala novega bi vsekakor gledala na to, da bi bilo sprednje kolo vrtljivo, z možnostjo fiksiranja), na katerega lahko namontiramo našo staro lupinico. Ta komplet se mi zdi zelo uporaben v primeru, ko imamo doma dojenčka, ki v avtu zaspi, ko pa gremo v trgovino, na izlet, ga ni treba prestavljati iz lupinice v voziček, ampak ga prestaviš skupja z lupinico. Kar pa se lupinice in sedenja oziroma ležanja dojenčka v njej tiče, pa sem se pozanimala v razvojni ambulanti. odgovorjeno mi je bilo, da če otrok ni nedonošen (gre predvsem za velikost) in je brez posebnosti, potem je lupinica pravzaprav priporočljiva (vsako leto so na tržišču tudi boljše). Prisegam, da to ni zraslo na mojem zelniku, čeprav sem že slišala marsikatero trditev, da lupinica ni priporočljiva. Si pa tudi sama ne predstavljam, da bi na čisto vse sprehode peljala otročička v lupinici?? Zelo priročna za avto, pa je tudi najbolj pocenska marela, ampka ta pride v poštev šele od cca 7,8 mesecev naprej, ko otrok že dobro sede. Torej, dobro pretehtaj kakšne so vaše želje po sprehodih, kakšne so vaše možnosti, šele zadnja reč na katero se opiraj naj bo videz! - vozički z majhnimi kolesi in dvema ročkama za potiskanje so super, ker se zložijo, a imajo majhna kolesa in je na makadamih kar hudič, pa še vedno ga moraš vozit z dvema rokama, sicer neprestano zavijajo -vozički z velikimi kolesi in napihljivimi zračnicami so super za vozit, v avto pa jih je malo težje spravit -meni je fino, če se da lupinica namontirat, za vsa dan pa ne vem, če se dobro obnese -če bo otrok zimski, je fino, če imaš košaro za novorojenčka, če je žće malo bolj toplo, lahko to fazo preskočite - morda je fino, če lahko otroka obračaš - se pravi, da boš sedaj imela otroka v vozičku tako, da ga boš opazovala, ko bo večji pa tako, da bo on opazoval okolico... Tole sem se na hitro spomnila. Dobro izbiro ti želim! veverica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. avg 2007 10:42

Popolnoma te razumem, da sploh ne ves kje in kako zaceti. Za ugodno ceno se vcasih najde tudi preko oglasov ali v komisijskih prodajalnah - http://www.ringaraja.net/forum/printable.asp?m=427928 Vse je odvisno od tvojih potreb. Kje nameravas uporabljat vozicek (gozd, makadam, asfalt), stanujes v hisi (lahko pustis v garazi ali na dvoriscu) ali v bloku (je dvigalo ali ga ni, bos nosila otroka in vozicek v cetrto nadstopje?), ste bolj doma ali pa veliko potujete z avtom (nekateri vozicki ne gredo v prtljaznik). Kosara je npr. uporabna predvsem prvih nekaj mesecev, ko dojencka se ne zanima toliko svet okrog sebe, in jo enostavno namontiras na vozicek, ko zaspi ga preneses v stanovanje,.... Enako pri lupinici. Meni je bila zelo pomembna funkcionalnost, da gre v prtljaznik avtomobila, ga ne zasede popolnoma (se pravi cimbolj zlozi), ni pretezek. Odlocila sem se za PP Pramette, ki je lahko v prvih mesecih globok vozicek - ne potrebujes kosare (tudi pozimi ne), potem se pa predela v sportni vozicek, ima sicer majhna kolesa, vendar gre dovolj dobro po utrjenem makadamu, zlozi se v marelo, tezek pa je cca 8-9 kg. Cena cca 350E. Na zacetku me je motilo, da ne morem obrniti rocajev - dokler je vozicek globok gledas otroka, potem pa gleda otrok v smer voznje, predvsem zaradi sonca - potem sem pa imela vedno s seboj scipalke in sem namontirala plenico na strehico. Lahko pa si kupis tudi dodaten sencnik. V avtu smo uporabljali avtosedez, ki ni bil kompatibilen z vozickom, pa ni bilo nobenih problemov, namesto da bi otroka prenasala naokrog v lupinici sem ga vzela ven iz sedeza, ga dala v vozicek, ali kengurujcek ali pa nesla v narocju. Vozicek sem nameravala uporabljat kar nekaj casa, ko pa je malcek shodil sem kljub temu kupila se lazjo marelo (cca 4kg, cena cca.50E) Upam da ti bo to kaj v pomoc. LP, R.

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

29. avg 2007 13:55

predlagam da pogledaš na ringaraja.net, ker je tam kar veliko debat v zvezi z vozički, avto sedeži,.... marelica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecanjica1998
Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti