Forum o multipraktiku

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

tema odprta - 23. avg 2007 23:00 | ogledi: 3.521 | odgovori: 8

Prosim za pomoč. Vem, da je bilo nekoč že govora o multipraktikih in vem tudi, da vas je precej prisegalo na nek hud multipraktik, ki pa je baje izredno drag. Tega žal ne najdem, pa če katera ve kje se je o tem govorilo in ime tega strojčka.

No, danes sem pa vidla in malo sprobalo Thermomix (Vorwerk), pa sem se zelo navdušila nad njim. Ga katera ima? Mnenja dobrodošla.

No, malo bi jih primerjala (cena, učinkovitost,....)

lp

Winnie

JAMONI  

član od: 10.8.2005

sporočila: 112

23. avg 2007 23:21

<Verjetno misliš na kuhinjskega robota, ki se prodaja na sejmih in predstavitvah. Imenuje se Ronic. Jaz ga imam skoraj eno leto in ga veliko uporabljam. Za razna testa (piškoti, štrudelj), ribanje, rezanje, miksanje, kot sokovnik, ....Bi lahko govorila eno uro in še več. Poišči pod "ronic" na forumu, je že bilo govora o tem.

 

Glede na to, da bo kmalu Celjski sejem, ...

 

Priporočam.

 

 

JAMONI

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

23. avg 2007 23:27

A ni bilo govora tudi o Bosch MUM? katka

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

24. avg 2007 0:44

Ja, pri nas imamo Thermomix. Zelo veliko ga uporabljamo za kuhanje raznih kremnih zelenjavnih juh , delamo različne frapeje, "zmrzline" (zmiksamo zmrznjeno sadje), tudi različne omake. Res se da skuhati celo kosilo, ampak povečini se nam "ne ljubi komplicirat" z vsemi dodatki. Zmlela sem tudi že moko, npr.iz ajdove kaše. Vsekakor je pri nas dnevno v uporabi   ;  ali je vreden svoje cene, pa mora oceniti vsak zase.

 

Nasja

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. avg 2007 7:51

Jaz imam tudi Ronik in roko na srce; čeprav veliko pečem in kuham, mi ni všeč. Še vedno rajši testo miksam z mikserjem, testo za kruh tudi z roko zamesim. Se spomnem, ko sem prvič pekla torto, sem delala vse s tem robotom in beljakov mi ni hotel stepati, ker jih je bilo premalo v posodi (samo 4). Edino za kakšno kremo zmešat, da ti ne ostanejo grudice, drugače pa ne. Meso ti preveč zmelje, poleg tega je veliko preveč umivanja. Če že moram nasekljati orehe, to naredim s sesekljalnikom, ki sem ga dobila zraven paličnega mešalnika. Tudi sadje miksam ali s paličnim ali s sesekljalnikom od paličnega. Ronik je primeren za večje družine. Ali za tiste, ki veliko vlagajo, delajo svoj sok,... Jelenckova

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

24. avg 2007 13:04

Ja JANOMI, Ronica sem mislila. Naj, naj hvala vsem lp Winnie

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

24. avg 2007 17:21

Nasja kaka je cena Thermomixa? Zgleda zanimiva zadeva. ham-njam

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

26. avg 2007 1:52

Ne vem; ko smo ga kupovali mi, je bil > 500 €   Bo Winnie vedla bolj natančno...

 

Nasja

Winnie  

član od: 14.12.2006

sporočila: 116

28. avg 2007 9:37

Super zadeva za malce manj super ceno. Stane pa okrog 1000 €. Pa saj ti dajo na 11 obrokov, ampak tudi obroke moraš plačati. Glede na to, da sem kar intenzivno zbirala info o tem strojčku, moram reči, da je fenomenalen, sedaj ima vorwerk akcijo (v času sejma), če kupiš sesalec, imaš termomix 30 %ceneje. Aja, bo kdo sedaj kupil sesalec od Vorwerka? (Jaz ga namreč že imam). Jaz bi pa pol vzela Termomix, če pač dotično osebo ne bi zanimal. Če ne bom počakala sejem v celju, in si še tam malo pogledala, mogoče bodo tudi tam imeli kako akcijo. Winnie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti