Ghi

lalu  

član od: 12.4.2008

sporočila: 4

20. feb 2009 22:32

Lepo prosim Giorgio401 če mi lahko poveš kje si dobil vse informacije o GHEE-ju in ali jih imaš še več Najlepša hvala Fiona-lalu lalu

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

21. feb 2009 0:04

Zelo zanimivo branje, loni. daga

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. feb 2009 0:23

Si moraš cajt vzet, a ne? Preveč naenkrat...

Loni Makaroni

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

21. feb 2009 11:27

Včeraj sem ga naredila iz 5 kom pa 25 dag. Najprej sem ga rastopila na višji temperaturi (moja indukcijska plašča ima 9 stopenj in topila pri 7 stopnji) ko se je začelo peniti sem znižala na 3. Vključila uro na plošči za 40 minut. Počasi je vrelo.Med tem sem pobirala vso peno z vrha. Ko se je plošča izklopila sem ohladila in potem precedila z gazo. Prišlo je 1 liter topljenega masla. martina

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

21. feb 2009 17:02

Jaz sem ga tudi pravkar pripravila, jutri bom v njem cvrla krofe .

 

nola

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

21. feb 2009 17:50

Takšno maslo lahko naredite tudi iz smetane, ki se nabere na kuhanem ali tudi na surovem mleku. To velja za tiste, ki še imate domače mleko. Na kupljlenem mleku smetane itak ni. Je pa to maslo dobro tudi za na obraz. Poznam osebo, ki se maže samo še s tem maslom, ker ji kakršnakoli - tudi najdražja krema za obraz- ne odgovarja, dobi alergijo. Od kar se maže s tem maslom ima kožo kot dojenček. Včasih so mladim mamicah pekli šnite samo na tem maslu, za dojenčka pa ga je itak moralo biti vsaj toliko, da so z njim "popek mazali". V kulinariki pa je sploh nepogrešljiv. Strojni piškoti narejeni iz polovice te maščobe so čudoviti. Pa v poticah, štrudljih, o kako lepo diši. Je pa res, da je potrebno mešati z ostalo maščobo, ker samo je premočno. oliva

MihaD  

član od: 25.7.2011

sporočila: 7

27. jul 2011 16:44

Recept za ghee je tudi na http://www.vegeponedeljek.si/ :

 

Prečiščeno maslo se uporablja v mnogih orientalskih kuhinjah za cvretje in praženje. Hrani da tudi značilen okus.

- 4 zavojčki masla, lahko tudi več, če  želimo, saj več ga pripravimo dalj časa ga bomo imeli

Vzamemo maslo in ga v ustrezni posodi na zmernem ognju raztopimo in zavremo. Ves čas postopka pazimo, da se maslo ne zažge ker ga na ta način uničimo! Zmanjšamo ogenj in začnemo odstranjevati trdne delce, ki priplavajo na površino masla (bela pena). Da je postopek končan mora biti prečiščeno maslo lepe zlatorumene barve in prosojno, da vidimo dno posode. Da prečistimo en kilogram masla se zamudimo okrog eno uro. Delamo na zmernem ognju in ne predolgo, da masla ne zažgemo!

Prečiščeno maslo prelijemo v ustrezno dobro zaprto posodo. Hranimo ga lahko na sobni temperaturi.

Belo peno, ki smo jo pobirali iz masla lahko uporabimo kot namaz na kruhu ali zabelo za štruklje, testenine. Uporabiti jo je treba čimprej, ker se hitro pokvari, hraniti pa v hladilniku.

MihaD

neznan uporabnik

27. jul 2011 19:19

MihaD, meni osebno je vsak nov član ali članica fajn. Tud ti. Ampak malo me moti, da v vse poste dodajaš povezavo na eno drugo stran. Smo že dojeli, da je fajn. To je samo dobronamerna kolegialna pripomba, da se ne boš začel ponavljat.

 

Multivitamin

multivitamin

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

27. jul 2011 19:25

In kako naredito ghee je že nola na začetku te teme napisala.  Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti