Znižano plačilo vrtca

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

13. avg 2007 20:15

Sporočam vsem tistim,ki še to niste uveljavljali,da to lahko storite. In sicer; vlogo-dopis za upoštevanje stan.kredita pri uveljavljanju znižanega plačila vrtca.Priložiti morate fotokopijo pogodbe za kredit in fotokopijo računov(ne vse, vsaj nekaj). To ne dela sama občina ,ampak posebna komisija.Tako da to vlogo lahko oddaš kdaj koli ne samo ob vpisu. Tisti, kateri ste za to vedeli sory nič novega.Za nas ostale pa upam vsaj mala olajšava. Ne vem pa točno kakšen procent odbijejo.

neznan uporabnik

13. avg 2007 21:04

No, spet ena malo pomanjkljiva novica. Stanovanjski kredit ni v nobenem predpisu (Zakon o vrtcih in Pravilnik o določitvi plačila staršev za programe vrtca) naveden kot obvezna olajševalna okoliščina pri določitvi plačila za programe vrtca. Občina, ki ima dovolj velik proračun, sicer lahko v skladu s Pravilnikom upošteva tudi druge olajšave (ne samo kredit), vendar je to PROSTA PRESOJA VSAKE OBČINE. Zato nikakor ne morete tega razlgašati kot pravno veljavno. Nekatere občine (so bolj izjema kot pravilo) predvsem tiste, ki imajo v vrtcih na svojem področju še dovolj prostora in dovolj denarja v proračunu, stanovanjske kredite upoštevajo pri prvem reševanju stanovanjskega vprašanja. Vendar glejte kje je problem. Občina, ki na svojem območju nima dovolj prostih mest v vrtcih za vse otroke, enostavno ne more in ne sme otrokom sprejetim v vrtec poleg upoštevanja dohodkovnega pogoja še dodatno olajševati plačilo. Kaj pa tisti starši, ki so otroka vpisali v vrtec, pa so bili odklonjeni. Oni pa morajo plačevati polno ceno, ne glede na to, kolikšno plačo imajo, kaj šele, da bi jih njihov privatni vzgojitelj vprašal, ali imajo kredit? Mislim, da bi moralie kvečjemu tistim, ki jih niso sprejeli v vrtec, občine nekako pomagati, da bi lažje plačevali privatno varstvo. Kaj menite? zoja1

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

13. avg 2007 23:19

Silva, jaz imam popolnoma drugačni izkušnjo. Za otroški dodatek so mi vedno upoštevali predpreteklo leto (vlogo oddajam januarja) , ne glede na razmere. Medtem ko so mi za vrtec vedno upoštevali, kar je naneslo največ. Ko pa se je ena plača drastično znižala jih ni nič zanimalo. Opažam, da je vse ZELO odvisno od zaposlenih, kako si stvari interpretirajo. ŠE ENA DRŽAVNA SRAMOTA !!! gordip

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

14. avg 2007 8:20

Za Občino Lj vem, da upošteva stanovanjski kredit. Mi smo se pred kratkim preselili v drugo občino in nam najbrž tega ne bodo upoštevali. Bom pa vseeno poizkusila. Imam pa eno vprašanje. Ta mesec moram oddat vlogo za otr. dodatek. Ali sem slepa ali pa res ni treba zraven priložit fotokopije dohodninske odločbe??? Vsako leto pozabim kaj je treba. Lp, Asja p.s. Balonka! Mi (oz. otroka) sta zaradi stan. kredita padla en razred nižje! Sporočilo je spremenil(a) Asja dne 14. avg 2007 08:21:49

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

14. avg 2007 8:28

Gordip, za otroke, za katere vlagaš otroški dodatek do 31.3. daš podatke iz dododnine iz predpreteklega leta. Kar se pa tiče znižanega plačila vrtca na račun stanovanjskega kredita, sem se pred časom sama zelo poglobila v to zadevo, ker imamo sami kredit za stanovanje in smo z njim reševali svoj prvi stanovanjski problem. Prišla sem do zaključka, da to pride v poštev le če živiš v "bogati občini". Take donacije staršem se gredo npr. občina Domžale, Nova Gorica (teh dveh se spomnim, da sem ju zasledila)... Ostale občine pa ne. Na podlagi zapisa z seje občinskega sveta neke občine (op. kaj vse danes ne dobiš na internetu), kjer je potekala razprava, ali upoštevati stanovanjski kredit staršev, v vlogi za znižano plačilo vrtca ali ne, so na koncu prišli do zaključka, da bi morali upoštevat potem tudi znižanje pri vseh starših, ki plačujejo najemnino za stanovanje, če so z najemom reševali svoj prvi stanovanjski problem. Meni bi se zdelo tudi to pravično. Če v današnjem času nimaš "sponzorjev in donatorjev" in imaš "balkansko plačo", žal ne moreš priti do stanovanja brez stanovanjskega kredita. Vsa fora za uveljavitev znižanega plačila vrtca je v tem, da je razlaga tretjiega odstavka 32. člena Zakona o vrtcih nejasna, zato pa lahko dela vsaka občina, kot ji je volja. Definitivno, pa se tega znižanega plačila, žal ne gredo v vseh občinah in naša družina na žalost živi prav v taki. http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=20 Mijan

gordip  

član od: 30.10.2006

sporočila: 51

14. avg 2007 17:05

Mijan, saj sem ravno to napisala. Hotela sem povedati, da gledajo predpreteklo leto ne glede na to ali imaš višje ali nižje dohodke. Za vretec pa upoštevajo,kar rata več. Asja, če me spomin ne vara napišeš na vlogo samo podatke brez potrdil. gordip

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

14. avg 2007 19:44

Glede vloge je res,da ni potrebe nobenih foto kopij,samo vpišeš iz dohodnine 2006.Sem to ta teden reševala. Glede stan.kredita.Jaz sem napisala tisto kar sem pravkar zvedela od občinskega osebja.Nisem si pa mislila da je brežiška občina tako bogata,da lahko to uveljavlja.Koliko bojo, pa ugodno rešili bom pa šele videla.Žalostno pa je da to prakticirajo že nekaj let,pa to nobeden ne pove.Pa smo spraševali.Niti v vrtecu niti,ko oddajaš vlogo.Tako da bom letos komaj prvič uveljavljala,pa bi lahko že prej.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

15. avg 2007 12:29

Hvala obema. Res se o tem ne govori veliko, ne vem zakaj ne. Prejšnji teden sem bila v vrtcu, da sem sporočila selitev v drugo občino. Je rekla, da naj v vsakem primeru poskusim in da naj kar priložim dokumente k novi vlogi, ki jo bom oddajala novembra. Balonka! Jaz sem priložila fotokopijo kupne pogodbe, fotokopijo bančnega izpiska iz kjer je razvidno kam gre denar in fotokopijo bančne pogodbe. Lp, Asja

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. avg 2007 23:17

Če prav razumem, za redno zaposlene se šteje predpreteklo leto, za tiste, ki pa v preteklem letu (torej 2006?) niso bili v delovnem razmerju vseh 12 mesecev, pa treba potrdilo o bruto plači zadnjih treh mesecev (torej maj, junij, julij 2007). Imam prav? Atina

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

17. avg 2007 13:01

jz pa imam še eno vprašanje v zvezi z vrtcem in bom kar to temo izkoristila, da ne bom nove odpirala. zdaj, ko bo šla tamala v vrtec je potrebno spremembe sporočiti zavodu za socialno delo (zaradi otroškega). kaj moram narediti? je potrebno celotno vlogo izpolniti še enkrat? pa še to, mimogrede. zdravniško potrdilo o otrokovemu zdravju je potrebno v vrtec odnesti kdaj? hvala in lp... nike

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti