Kaj jutri za kosilo?

tema je zalepljena

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4734

7. okt 2013 13:34

mišzmoke je napisal/a:

Cipli, barbuni, iglice, bugve, plavice in še kaj, a meni najboljše sardele, tako kot včeraj v jedlinici za dopustniško vreme:

paradižnikove solate se ne vidi, sem lovila morje, tudi če ga ne bi

 

Danes: bakala na bilo, namaz z in brez zelenjave, pečene paprike, bučke in jajčevci, kumare, pražene olive in polnjene olive (sam postopek polnjenja je že opisal ežoj, nekaj s skrivanjem inčunov v izkoščičenih olivah, se mi zdi )

lp



mzm

pa dej pokaž no une bundalke, da te ne bomo zdej ta firbčni glih fehtal vsak posebej za sliko 

Midva sva včeraj jedla za kočerjo gobovo juho in ostanke od sobotne kao trgatve  (ostanki niso bili s trt...vsaj jedli smo, kot se šika, če je bilo že vse drugo enagrdabeseda...

Ognjič

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

7. okt 2013 14:26

Danes me je razvajala tašča, ki je skuhala eno fino juho in rižoto. Zraven pa sem si pripravila še zeleno solato.

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

7. okt 2013 14:49

Johanca,  (  še dobro, da sem bila zadnja tedna obkrožena z maso nemško govorečih )

 

Ognjič je napisal/a:

pa dej pokaž no une bundalke, da te ne bomo zdej ta firbčni glih fehtal vsak posebej za sliko 

Ognjič

Na, firbec babji

 

 

 

Danes: darilo

lp

 

mzm

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2013 15:13

Raton con harina: bienvenida!

Pri meni danes nekakšna čorbica:

pa bo jutar tudi, pa pojutrišnjem, pa dan pozneje.............. ma dokler ne zmanjka ( mi je uspelo skuhat velik pisker ).

 

ežoj

tonsk  

član od: 16.1.2012

sporočila: 144

7. okt 2013 15:20

Sobota: za kosilo šparanje, zvečer pa polharska noč: golaž iz dijega prašiča, odojek in veliko peciva (polhov bolj za vzorec), kuhali in pekli so drugi.

Nedelja: pica

Danes: piščančja rižota z šampinjoni in zelenjavo in obvezna mešana solata ( ohrovt, paradižnik in zelena solata )

tonsk

irenakr  

član od: 3.11.2010

sporočila: 367

7. okt 2013 15:24

Ežoj, hvala da si opazil :))) Včasih rabim malo odmora, potem pa me spet nekaj pikne :))))

 

Danes pri nas:

 

kurja juha z rezanci, leča z blitvo, pišč.krača, radič in endivija s krompirjem v solati in seveda .

 

lp

irenakr

tanjaj  

član od: 15.6.2007

sporočila: 918

7. okt 2013 15:34

Zelenjavna juha, pire krompir, bedro v omaki korenčka in čebule, radič v solati.

tanjaj

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. okt 2013 16:08

Včeraj so kuhali drugi

Danes: gobova juha in pica iz Buf-a

babka1951

zoyaa  

član od: 1.8.2011

sporočila: 88

7. okt 2013 19:09

Pri nas pa kavra s hrenovko (se mi ni ljubilo v trgovino po klobaso, domače pa še rastejo na pujskih :) )

Pa zdrobovo pecivo...sem vmešala notri še slive, pa jim je bilo grozno ušeč...

Jutri bo segedin

v sredo vampi

v četrtek pasulj

v petek sprehod po vrtu (super ime za zelenjavno juho, ki si ga je omislil moj sosed) in palačinke

 

Sem si splanirala za cel teden naprej, bo sama pristna kmečka hrana :))))

mi babica skoos govori, da sam še enga "belga hudiča" kuham :) ne mara zanjo novodobne hrane, kot je npr smetanova omaka, francoska solata itd...  :)

zoyaa*

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8715

7. okt 2013 20:21

PONEDELJEK:        

Makaronflajš, zelena solata; jabolčni zavitek

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti