Kaj kuhate v vročih dneh?

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

26. jun 2007 10:23

Jaz sem včeraj zvečer naredila dober golaž, danes bom samo na hitro skuhala polento, zraven pa zeleno solato pa sadje. Jaz tudi ne bi nič kuhala pa kaj ko za moža mora bit vsaj enkrat na dan nekaj konkretnega, mesnega. Včeraj, ko njega ni bilo čez dan, sem zunaj v senčki spekla prej malo prevret krompir, za sina obrnila na hitro piščančji zrezek in je bilo kosilo. Jaz zelo rada delam v pekaču za pizzo, ki je po moje zelo praktičen za na hitro pripravit zelenjavo in meso. pa še za mnogo drugih stvari. Pa še v drugi prostor ga lahko prenesem ali pa ven in tam naredim, tako, da v hiši ostane hladno in prijetno. lep dan vsem emily

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

26. jun 2007 12:44

Zafrigane kumare so enolinčnica. Kumare najprej olupim in naribam kot jabolka za retaš, potem jih osolim in pustim ene 1/2 ure do uro, nato jih dobro ožemem in jih dam v lonec na rahlo ocvrto čebulo.Vse skupaj dobro premešam in zalijem z vodo in dodam na drobne kockice narezan surov krompir. Dodam lovor, malo mletega popra in nasekljani česen in malo pokuham, dokler se krompir ne zmehča. V tem času naredim rahlo prežganje z oljem, moko in mleto rdečo papriko.Dodam ga kumaram, še malo prevrem, po okusu solim in ko serviram, dam v vsak krožnik sesekljani petršilj.

 

Bučke na jogurtu pa naredim tako. Bučke( male) operem, naribam in malo posolim. Nato jih dobro ožemem in spražim na malo olja in česna, posolim po okusu. Ko so ohlajene, serviram v globoki krožnik tekoči navaden jogurt, gor gam bučke, na bučke žlico kisle smetanne, malo popopram in okrasim s sekljanim petršiljem.

Čudovito za vroče poletne dni.

Kyara

mandeljcek  

član od: 22.7.2006

sporočila: 66

26. jun 2007 12:48

kus kus ... se suhega solim, dodam zacimbe o zelji, cesen po zelji, narezan paradiznik na rezine, olivno olje, lahko maslo, ... kus kus naj bo na dnu. Le prelijes z vrelo vodo (pogrejes kar v grelcu ce ga imas) in pustis pokrito 10 min. Na skodelico kuskusa dam skodelico in pol vrele vode. zraven razne solate. mandeljček

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

26. jun 2007 14:10

Kyara: mnjam mnjam. :) Hvala za recepte, bom kmalu poskusila. cherry

ACDC  

član od: 14.2.2006

sporočila: 36

26. jun 2007 14:18

V glavnem v vročih dneh jemo razne solate, ter zadeve, ki se hitro in okusno skuhajo v mikrovalovki (riž, rižote, zelenjavne juhe ter enolončnice, klobase itd..)- mikrca se mi zdi, da najmanj segreje okolico. Pa tudi na hitro popečeno meso ali ribe v ponvi ali zunaj na žaru. Je pa v zmrzovalniku vedno tudi že kaka kuhana jed v rezervi za hitro kosilo, ki pa jo prav tako odmrznemo in pogrejemo v mikrovalovki. Saj drugače v glavnem kuhamo klasično, v takoimenovanih pasjih dnevih pa mikrca - dušo da. ACDC

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

26. jun 2007 15:06

Kyara hvala! Tele kumare in bučke moram pa res probat. Ma jaz bi tut samo solete jedla, ampak kaj ko moja familija s tem ne bi bila zadovoljna. Vsaj moški del ne. buča

emily  

član od: 11.6.2007

sporočila: 432

26. jun 2007 16:53

Jaz bi zjutraj naredila bučkine polpete in potem jedla čez cel dan hladne... pa še kakšno solato, sadje, jogurt... toda drugi člani družine imajo drugačne želje... no pa saj nekako gre... emily

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

27. jun 2007 13:53

Kyara, naredila sem kumare po tvojem receptu, dodala sem le še žličko paradižnikovega koncentrata in malo kumine. Odlične so bile! Bučke pa pridejo na vrsto, ko zrasejo. ;) cherry

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. jun 2007 14:12

Danes polenta na žaru z mozzarello in zelena solata. Loni Makaroni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jun 2007 14:28

ribe, zelenjavo, kuskus, ribana kaša, testenine... Kadar se nama pa čisto nič ne da, pa si odpreva vrečko tortilja čipsa in eno nacho konzervo pogrejeva pa solate in ledene kave za čez... Aja, pa shaki pašejo... Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti