Kje kupiti hrano?

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

tema odprta - 20. jun 2007 15:09 | ogledi: 3.757 | odgovori: 19

Kje kupiti hrano za na morje? Gremo v Črvar pa me zanima kje se bolje splača kupiti hrano? Pri nas ali na hrvaškem kje je cenejše.Gremo prvič na Hrvaško obalo.

Hvala za vašo pomoč pišite na zs.

Lep pozdrav 

kf

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. jun 2007 15:21

Ne tovori preveč s seboj, ker ti na meji lahko vzamejo - lahko naletiš tudi na to. Mi smo že mleko zlivali stran, pa vino so nam hoteli vzeti, a smo se zmenili; hrane pa tako nikdar nismo jemali s seboj).

Mi hodimo na morje vsaj za tri tedne, pa  ničesar ne nosimo s seboj, razen tistega iz hladilnika, kar bi se pokvarilo.

 

Kolikor vem, je hrana na Hrvaškem nekoliko dražja kot pri nas, a če greš na dopust, je to treba vzeti vzakup. Lahko pa tovoriš vse s seboj, pa naletiš na meji na vestnega carinika in si ob vse. Sicer se tudi mi v Sloveniji zgražamo nad Avstrijci in Nemci, ki si nes kavo nosijo s seboj, kajne?

 

Mamamia

mamamia

rene  

član od: 6.11.2001

sporočila: 99

20. jun 2007 15:23

Hrana na hrvaškem je dražja še posebej proizvodi ki niso njihovi(rio mare, alpsko mleko, barilla, Union ali Zlatorog, Coca Cola..). Če imaš možnost si kaj vseeno nabavi že tukaj. Meso sicer raje kupim tam, ker tudi v ceni ni velike razlike, pa imaš vsaj svežega, tudi zelenjave ne moreš ne vem koliko sabo vzet, ker je potem vsa ovela, je pa kar draga tam. Včasih sem sabo vozila tudi vodo, a je ne več ker preveč prostora zavzame. Obvezno vzamem sabo razne žitne kroglice, Rio Mare, Barilla omake in testenine nekaj tetrapakov alpskega mleka, sok za redčit in kavo. Tudi olje če je prostor, ampak zaradi tistega litra tudi če ga ne vzameš ne boš bankrotirala. Renata Košir

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. jun 2007 15:33

Hm... a ni škoda prostora v avtu za take kupe hrane? Vse imajo tudi na Hrvaškem... navsezadnje pa se zaradi tistih par € (kun) razlike RES ne splača pri nas kupovati in tovoriti vsega, od zelenjave do mesa, pa testenine, olje (?)... Raje pojdi na dopust neobremenjena s tem, kako bo s hrano na meji, kaj in koliko je treba kupiti da bo zneslo do konca dopusta... Kupuj sproti, boš imela vse sveže in ne bo treba na silo nekaj pojest, ker si pač že pripeljala na morje, da se ne vlači nazaj. Ni pa toliko dražje, da bi kdo bankrotiral zaradi tega ;) s0ncek*

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

20. jun 2007 16:03

sonček... ja to je res super če ti ni treba gledati na finance. Nekateri pa morajo paziti na količino denarja, ki na dopustu že tako hitro kopni. Sploh če gre za družino z več otroki, ki jim je potrebno skuhati kosilo vsak dan... MissLady

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. jun 2007 16:32

Nekateri artikili so res dražji, nekateri so pa cenejši, tako da je v bistvu vseeno, kje se kupuje. Je pa res, da se zna zgoditi, da se je treba na meji česa znebiti, kar je pa res najdražja zadeva. Sem pa ugotovila, da je objektivno najdražje, če človek kupi hrano za vse dni dopusta (ob predpostavki, da bo vsak dan kuhal), ker ga potem vedno premami kakšna gostinska ponudba - ki sega od zelo zasoljenih cenikov, do čisto znosne cene (npr: fast food girice so poceni, pleme je sito) in potem se vedno zgodi, da kupljena hrana ostaja. Vendelina jr.

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

20. jun 2007 16:44

Jaz ponavadi vzamem s sabo nepokvarljive stvari - kakšne konzerve, testenine, riž, prigrizke itd. Predvsem zaradi tega, ker se mi ne da na dopustu še nekih velikih shoppingov delat. Kar se pa carine tiče - če zadeve lepo "pospraviš", ne bo nobenega problema, samo ne postavljaj jih ravno na ogled, da se ti lahko vsak vpiči v njih. Lepo v eno potovalko, kakšno brisačo preko, pa saj ne bo nihče tega prekopaval. Je pa res, da jaz skoraj nikoli ne hodim v sezoni, mogoče so v sezoni bolj zoprni. Sadja, svežega mesa in mlečnih izdelkov v nobenem primeru ni smotrno vlačiti s sabo, ker je prevelika verjetnost, da se pokvari, predno porabiš. Pa srečno pot in prijeten dopust! cherry

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5191

20. jun 2007 16:57

Ravnokar smo se vrnili s 3 tedenskega dopusta v Dalmaciji. Kuhali smo sami, kupovali večinoma na tržnicah in ribe z barke zgodaj zjutraj in bi rekla, da smo živeli prej ceneje kot dražje kot doma. Je pa res odvisno, kam greš in kaj od dopusta pričakuješ po prehranski plati. Meni se pač zdi škoda vozit nekam daleč, da bi se potem tam počutila kot doma. Lep pozdrav, Sonja

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

20. jun 2007 17:08

Tudi jaz odhajam na dopust in kuhamo sami (imamo 1.letno deklico). Zraven bom vzela stvari, ki jih lahko uporabim tudi potem, ko pridem domov in ne mečem ničesar vstran.

Seveda bosta vodilna v prehrani sadnje in zelenjava, nekaj testenin in začimb poberem kar iz kuhinje, meso in ribe bom nabavila sproti, kakšne 3 litre mleka pa bom le vzela poleg.

Po krih pa tudi zjutraj ...po tistega belega, svežega.....

KlavdijaF, predlagam, da nabaviš zadeve v Hoferju, malce so cenejše. tako bom storila tudi jaz.

Pa veš kaj! Sestavite si približen jedilnik - za cel dopust; tako bo lažje planirati in nabavljati.

titta

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. jun 2007 19:06

Moje izkušnje kažejo,da je dalmacija dražja vsaj za 1/4 kot tule pri nas.Ribe na tržnici niso nič kaj cenovno ugode,razen sardel,direktno iz barke jih pa nimam možnosti dobit.Zelenjava je kar občutno dražja,kar za polovico nekatere vrste,sadje pa sploh.Ceneje kot pri nas je kruh in paprika,če je pa še kak drug artikel pa močno dvomim.Na morje grem za 3 ali 4 tedne in se ne bi mogel oskrbeti z domačo robo,zato nič kaj ne pretiravam.Treba je vzeti tudi razlike v cenah v zakup.S seboj si vedno nesem zamrznjeno meso,saj sem več let zapored imel slabe izkušnje z njihovimi mesarji.Lani sem na primer naletel na smrdljiva,vakuumsko pakirana piščanca kupljenega v trgovini Plodine.Na embalaži je pisalo,da sta bila pakirana prejšnji dan.Zagorski pohanci,ali nekaj podobnega je pisalo na njih.Zamisli si blamažo pred znanci,ko sem odprl karton z dvema piščancema,ki sta zasmradila pol kempa.Neprenehno jim uhaja Q mrzlica izpod nadzora pri drobnici,svinjina je pa tudi pogosto okužena s trihinelo.Na hrvaškem še nisem srečal mesnice,v kateri ni vsaj nekaj muh,ki veselo lazijo po obešenem mesu...To so razlogi zaradi katerih se izogibam hrvaškemu mesu in le redko zaidem k njim po meso. Morje,voda in klima so pa čisto ok. ati zlati

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

20. jun 2007 20:34

mi smo lani šli na morje na hrvaško in smo si vse s sabo peljali... od mesa, do zelenjave, mleka, pijače, namazov... čist vse. tudi nekaj alkohola. šli smo pa v zgodnjih jutranjih urah in ko smo prišli na mejo je carinik spal. tko da nam je samo pomahal naj gremo.... smo pač imeli srečo. je pa hrana na hrvaškem precej dražja, kot so to že drugi rekli. tako da smo tam kupovali samo kar je bilo nujno. dascha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti