Katero pekarico za darilo?

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

tema odprta - 30. maj 2007 17:55 | ogledi: 3.018 | odgovori: 18

Prijateljici, mladi navdušeni pekarici, bi rada podarila za rojstni dan kakšno fajn knjigo o peki. Zdaj pa ne vem katero! Dame in gospodje, priporočajte!

Barb31

mientje  

član od: 22.10.2002

sporočila: 30

30. maj 2007 18:20

Sama sem prejela za svoj osemnajsti rojstni dan knjigo Sanjska knjiga o cokoladi (se mi zdi, da je tako naslov, ker je zdajle nimam pri roki), vendar je bilo to ze skoraj 10 let nazaj. Knjiga je super in se vedno se spomnim fotografij v knjigi, ob katerih se mi kar sline cedijo. Drugace pa bi jaz sla kar v kaksno knjigarno in pobrskala po policah in ze kaj lusnega nasla :). Drugace pa je veliko kuharskih knjig v anglescini in v velikih so SUPER recepti. veliko srece pri nakupu darila, LP M.

Barb31  

član od: 21.9.2006

sporočila: 81

30. maj 2007 18:31

Hvala Mientje. Ma iščem knjigo, kjer bi bilo res vse od pit do kvašenega peciva do ....Eno tako reč imam v mislih. Ker pač ena taka pekarica mora imet tudi eno dobro bukvo za prijet v roke, Kulinarika je pa za zraven;-) LP B Barb31

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

30. maj 2007 18:48

Če bi bila jaz ta obdarovanka bi si želala imeti "Veliko knjigo o peki", ki jo je pred leti izdala Cankarjeva založba. Žal, se je ne dobi nikjer več. Ne morem pa verjeti, da se v Sloveniji ne najde nobena založba, ki bi to res enkratno knjigo ponatisnila. Še dobro, da imam fajn prijateljico, ki mi jo posodi, če jo potrebujem. Mijan

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

30. maj 2007 19:28

Ja, Velika knjiga o peki je res klasika, zdi se mi, da nova knjiga Vse o peki (MK) cilja na podobno vsebino, estetsko je vsekakor zelo privlačna, za vsebino pa ne morem reči nič, ker je še nisem preizkusila. cherry

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

30. maj 2007 19:38

Jaz glasujem za Zmeraj sestra Vendelina. Super je. Natassa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

30. maj 2007 19:57

Kmalu bo ponatis Velike knjige o vizualna puščobnost knjig, tekst in tekst, jaz pa tako rada gledam slike.

Ni pa slaba niti knjiga Sladice, tudi v Svetu knjige oziroma Mladinski knjigi jo imajo. Edina napaka te knjige je, da so pecilni prašek prevedli v kvas...pri biskvitnem testu namreč.

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

30. maj 2007 20:02

Ne vem kaj je z maili, na Kul slo imam že nekaj dni težave s pošiljanjem teksta. Me verjetno hočejo utišat, pa se ne dam...

 

Hotela sem sporočiti, da se pripravlja ponatis Velike knjige o peki, in to menda kar kmalu,tako so vsaj povedali v MK. Tačas pa priporočam Vse o peki (Dr. Oeteker), dobi se v Svetu knjige. Tam imajo tudi knjigo Sladice, ki je tudi dobra, le da so pri biskvitnem testu pecilni prašek prevedli v kvas.

 

Meni Vendelinnine knjige niso všeč, vizualno so mi puste - tekst in tekst, pa nekaj fotk, jaz pa rada gledam slike.

 

Drži pa kot pribito: Velika knjiga o peki je biblija...Moja se kljub 20 letni uporabi (je bila ena mojih prvih kuharskih knjig, iz te serije imam še Perutnino in Testenine ter Kolače in torte) še dobro drži, niče še ne razpada...

 

Mamamia

mamamia

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

30. maj 2007 21:15

Ta Vse o peki je dobra...pa take lepe slikce so notri,shy. Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti