Krst

deede  

član od: 23.1.2007

sporočila: 44

tema odprta - 30. maj 2007 11:58 | ogledi: 4.155 | odgovori: 24

Imam en problem, ni ravno kulinarična tema, pa vseeno potrebujem vašo pomoč. Dobili smo povabilo na krst, sedaj pa ne vemo kaj punčki podariti za krst. Ali je bolje kupiti darilo ali podrti kar denar? Prosim, če mi lahko kaj svetujete.

Vsaka ideja je dobrodošla.

deede

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. maj 2007 12:27

Mnogi starši kmalu po rojstvu otroka odprejo kakšen račun ali pa kakšno varčevanje za otroka in številko računa tudi sporočijo sorodnikom/znancem in potem se v kakih 20 letih že nateče nekaj denarja, tako da potem, ko je treba plačevati šolanje, pa primakniti nekaj za stanovanje, ni krize. Jaz bi na tvojem mestu vprašala, če so za punčko že kaj takega odprli, če so, ti bodo sporočili števliko in boš lepo nakazala denar (ker podarjati denar v kuverti je malo nespodobno). Če niso, ti bodo verjetno hvaležni za idejo. Kupovanje zlatih verižic majhnemu otroku se mi zdi pa malo preživeto. Vendelina jr.

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

30. maj 2007 12:31

Jaz ponavadi prakticiram tako,da iz pogovorov izvem kaj bi potrebovali.To je res če greš k sestri ali kam ožje.Če sem pa povabljena kakšnim znancem ponavadi kupim v baby centru darilni bon,kakšno malenkost(igračko)in dam lepo aranžirat. Zlata ne kupujem(razen če sem botrca),ker ga tako dobi dovolj. Upam da sem saj malo pomagala. AN balonka

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

30. maj 2007 13:03

Pri nas smo imeli krst prejšnji mesec, pa ti povem da je mala dobila 5 angelčkov-istih!!!??? pa ene 4 rožne vence, spet iste. Še najbolj smo bili veseli denarja, ki smo ji ga položili na račun. Kupi eno lepo vizitko pa notri vloži nekaj evrov pa je. biba

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

30. maj 2007 13:10

 

V zadnjem času je popularno kupovanje delnic kakšnega spodobnega podjetja. Mamamia

mamamia

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

30. maj 2007 13:57

Glede na to, da oblačilca za dojenčke kar dobro krožijo naokoli, je mogoče res najboljši kar darilni bon. Če ne potrebujejo kaj posebnega, pa lahko nakupijo pleničke, ki predstavljajo kar velik strošek. zvezdica55

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

30. maj 2007 14:07

Vendelina jr. je napisal/a:
...(ker podarjati denar v kuverti je malo nespodobno). Vendelina jr.
haha, pa vseeno se ga nihče ne brani in so mnogi bolj veseli kuverte, kot česarkoli drugega. Jaz sem prejšnji mesec kupila otroku malo večjo igračo in spekla nekaj lepega peciva. Sicer se na te stvari ne spoznam dosti, ampak meni je primerno darilo tudi Sveto pismo za otroke, ali Svetopisemske zgodbe za otroke (pa kakšna kuverta noter.) matilda

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

30. maj 2007 14:37

moji otroci so dobili samo od botrice zlato, ostali so kupovali knjige, za obleči, večina je poleg čestitke dodala še denar, večinoma 5000 sit....zelo lepo darilo pa je bilo od mojih sodelavcev, ko sem dobila 50000 sit v obliki darilnega bona...

 

najbolje je da kupiš kako lepo knjigico, pa daš lepo zavit, zgoraj pa darilne bone dodaš....pa na posvetilo v knjigici ne pozabi 

pelican

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

30. maj 2007 15:11

Ne me basat, jaz grem za krstno botro dvojčkoma, saj bom kapitulirala. pa potem še enemu fantiču, samo ta še ni na svet pogledal, potem pa zaključim svojo dobrodelnost. No, saj mi je sodelavka srečko za loto prinesla, da vidimo, če bo kaj padlo Loni Makaroni

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

30. maj 2007 20:39

Naš malček je dobil od svakinje glinene zvončke

http://www.rokodelstvo.si/portal/modules/freetextbox/im

in pa denar.

Moževi nečakinji pa sva za krst spekla 2 torti, poleg pa sva dala še enega angelčka iz gline.

 

 

marelica Sporočilo je spremenil(a) marelica dne 30. maj 2007 20:41:47

vida u.  

član od: 1.4.2007

sporočila: 360

31. maj 2007 19:12

Če potrebujejo pecivo jih vprašaj, ampak naj to ne bo darilo ampak kot pomoč pri kulinaričnih pripravah. Mi smo pred kratkim imeli krst. Moja punčka je dobila zlato, denar in igračke. Pazi, da bo igrača UPORABNA. Nam se je zgodilo, da smo dobili dve enaki. Bila je akcija in igrača je bila znižana. Zato je bolše, da daš kakšen bon, denar ali zlato in seveda dobra knjiga je vedno zeloo dobro darilo. vida u.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti