Avtomobili

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

23. maj 2007 20:54

Hm, sem ga, dokler sem lahko (star je 30 le, ne 20). Žal ko ne moreš več dobiti karoserijskih delov (mašino se da vedno obnoviti) je počasi konec. Samo avto je bil pa zakon proti vsej tej plastiki elektronski danes. Imel je še odbijač iz kovine (saj veste, da odbija odarce, ne da se zlomi). Sem res užival ko mi je en fin gospod s svojim ****** malo butnil. Meni se ni nič poznalo, njemu pa. Muuujjaaa

Danes so avti narejeni da drži tisti nekaj let ko je garancija pol pa $$$$$$$$$$$... Najraje imam pa vseeno ročno odpiranje stekla denimo. To sem občutil zadnjič ko sem moral z odprtim oknom peljati po avtocesti (ni bilo ravno toplo še). Serviser pa seveda ne najde nič narobe, vsaj tako mu računalnik kaže... Ker okno se je potem samo zaprlo čez nekaj časa...

Tako da zdaj sva samo še moj gospodar avto in njegov ponižni sluga Jernej. Kadar dela tako kot hočem je zame dober dan.

Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

23. maj 2007 21:14

proxima je napisal/a:
jernej: pac vozis avto, ki so ga naredili pred 20 leti, tako kot jaz...:)))) no ja, pred 15 pa res.. :))))))) lp, proxima

Še kakšen bi se našel v tej družbi.

ežoj Sporočilo je spremenil(a) ežoj dne 23. maj 2007 21:15:50

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

23. maj 2007 22:20

Tu se oglaša še ena voznica 4 leta starega megana.Avto se lepo vozi,stabilen na cesti,relativno nizka poraba goriva(cca. 7,3 litra bencina na 100 km).No,imam pa tudi nekaj pripomb: majhen prtljažnik(2 potovalki in nič več),zeeelo zapletea menjava prednjih žarnic-odprtina za parabolo je nad prednjim kolesom,zato je potrebno avto dvigniti da se kolo "obesi",vžig na "čip kartico"-če jo izgubim s mi finančno bolj izpača avto prodati in kar je na koncu najbolj moteče-oderuške cene rezervnih delov ter sevrisa. Bernarda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

23. maj 2007 22:42

proxima je napisal/a:
jernej: pac vozis avto, ki so ga naredili pred 20 leti, tako kot jaz...:)))) no ja, pred 15 pa res.. :))))))) lp, proxima

 

...in kakšna...............čisto nične manjka moji zebri (pardon, pandi). Pa čeprav ni črno bela originalka.

rimljanka

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

24. maj 2007 7:39

Hi. Tudi jaz sem bila dve leti lastnica megana, sem se ga po pol nižji ceni "znebila" lanski december.Z avtom se bila zelo zadovoljna, model exception, 1.9, dobri pospeški, luškan, zelo stabilen na cesti....Kupila sem novega, tako da je cena v dveh letih padla skoraj za polovico?! Sedaj imam audija, ki bolj drži ceno, no tudi druge prednosti se nejdejo :)) Moj nasvet: megan v redu, vendar je cena, ko ga prodajaš malo višja od cene cliota, tako, da če se odločiš raje kupi rabljenega, ne pa novega ful option (ker ti cene opreme ne bo noben povrnil, je pa za srce). Premisli za koliko časa kupuješ. smrečica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. maj 2007 9:26

Pri nas smo z Renaultov prešli ostale Francoze, na Peugeota in Citroena, je pa res, kot je bilo napisano že gor. Ne kupuj avta, kateremu ne moreš sam zamenjati žarnic, ker je to lahko izredno drag špas. Pa še nekaj smo ugotovili - Renaultovi rezervni deli so v primerjavi s Peugeotovimi dražji.

Sama se ravno odločam za prodajo mojega avta, rabim zadevo z malce močnejšo mašino, ampak kot prvi avto se je pa zelo izkazal, je letnik 1999, pa ni bilo še nikoli nič z njim narobe. Če koga zanima - za v trgovino in nazaj, pravim jaz, za v hribe ravno ni (1.0), 65000 km, imam še potrjeno servisno knjižico. 

Drugače pa ima sestra še kot zadnja Renaulta - Clio, letnik 1993 in še čisto lepo pelje. Zgleda pa bolj tako tako, samo mašina pa še vedno lepo poje. Brat je imel do pred enega meseca Daihatsu terenca, letnik 1991, dobra mašina, a nič pritljažnika. Kupil je VW Caddyja, slabi dve leti starega in temu primerno precej cenejšega. Tudi sama ne bom nikoli več kupila novega avta, stran vržen denar. če poznaš dobrega mehanika, pa ti rabljenega pogleda, prideš ravno tako v redu skozi.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

24. maj 2007 9:43

Mi smo samo enkrat kupili povsem nov avto, praviloma pa kupujemo rabljene, stare leto ali dve. Sploh zdaj se ta račun izide, ko imajo nekatere znamke svoje lastne trgovine z do leto dni starimi vozili samo njihovih znamk - razno razni službeni avti, ki jih firme ali ustanvoe menjajo po letu dni in tudi nimajo večkot 12 do 15 tisoč prevoženih kilometrov, pa še garancija ti pripada. Res pa je, da gre v teh primerih za vozila višjega cenovnega razreda. Ampak je dobro vedeti, nikoli se ne ve.

 

Pri avtomobilih mi nekako prisegamo na "nemce". Drugi avto pri hiši je 18 let star passat, in to je pesem. Ne le, da gre ko urca, prtljažnik je tako velik, da gre pol tanka vanj, poraba dokaj nizka (upoštevajoč kubikažo seveda, ampak če dva tisoč kubični stroj pije po mestu okoli deset litrov, se res ne smemo pritoževat)..

 

Jerneja, en tak volvo za vogale pa je na našem dvoriišlču. Avto - tip 144 S, ljubitelji veteranov vedo, kakšen tip je to - bo letos poleti star okroglih 40 let. S pravim akumulatorjem vrag še vžge, potrebuješ pa tri tedne treninga v fitnesu, preden obrneš volan. Ti stari volvoji so res bili tanki - sicer pa za volvo velja, da je tudi zavoljo pločevine eden najbolj varniv avtov (plus še vse drugo, vključno s "štango" med vrati, ki je čvrsta in varna prooti udarcem kot le kaj).

 

Sicer je pa meni avto potrošni material, ki ga je treba uporabljat. Preden kupimo, vedno sedemo vanj, se malopeljemo in izbiramo tudi glede na to, kako se v avtu počutimo.

 

Ja, resm, Jernej, odprli smo temo brez konca in kraja....Mamamia

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

24. maj 2007 10:44

mamamia, tako je dobil moj brat svojega Caddyja, pa še tip, ki prodaja VW, je bil včasih naš sosed.

Drugače pa ima fant od moje najboljše prijateljice spačka letnik 68, se je prav fajn noter peljat, je pa naredil celo preobrazbo, zadaj je moral montirati varnostne pasove, da lahko zdaj prevaža svoj par dvojčkov v varnostnih sedežih. 

Loni Makaroni

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. maj 2007 10:58

Jaz pa vozim Škodo Octavio (combi), letnik 2001... je res super avto, nobenih težav, prostoren, varen. Sploh super je za na morje ali na kak izlet, za smučanje (ima ogromen prtljažnik....). Prej sem vozila Golfa III. Tudi ta ni bil slab, bil je pač manjši. Ni imel klime in je bil poleti zelo vroč, zato sem ga zamenjala. Sem pa bila zadovoljna tudi z njim. Ampak je res, da se je čisto drugače peljati z večjim avtom... že občutek varnosti in udobja je neprimerljivo večji. Vsi v družini vozimo večje avtomobile.. majhnih noče nihče :) Saj so luštni pa super za pogledat, take igračke... ko pa se pelješ z večjim avtom, pa šele imaš občutek, da imaš res "mašino u rokah" ;) Lep dan želim... s0ncek*

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

24. maj 2007 11:16

Problem kapitalizma je ker iz vsega naredi potrošni material. Tudi iz ljudi... Varni niso pa avti nič bolj, ker so zavarjeni na manj točkah, ker nimajo pravič odbijačev, ker imajo v vratih prečke, ki se vozniku zarijejo v telo (prečka je že močna, tisto okrog pa ni). Varen avto bi bil za izdelavo drag. In danes mora biti vse čim cenejše, da se proda in slabo narejeno, da se služi s servisom. In da se delajo po možnosti čez par let iz tega smeti, ki bodo zadušile nas in naslednje generacije. Mi oprostite vsi, ampak nimam nobene lepe čez turbo kapitalizem. Saj bo propadel, ker mora propasti, vprašanje je le kdaj in na kakšen način. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti