Tzaziki

smetka  

član od: 13.12.2004

sporočila: 24

tema odprta - 12. maj 2007 9:17 | ogledi: 10.788 | odgovori: 11

V eni reviji sem dobila recept za Tzaziki. Pri receptu nisem sigurna ker piše da moram kumare naribat, sedaj pa nevem ali to pomeni naribat na lističe ali bolj nadobro naribati?

smetka

anitae  

član od: 21.8.2004

sporočila: 114

12. maj 2007 9:27

Naribat na "rezance". Anita

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

12. maj 2007 11:09

Jaz pa iščem en dober recept za tzatziki. Bi bila tako prijazna in ga objavila, lepo prosim? unicorn

lucijastarina  

član od: 15.3.2007

sporočila: 27

12. maj 2007 11:32

Živjo. Jaz sem prejšnji teden nardila omenjeno omakco tzatziki kot omakco za v tortiljo. Bila je meeeeeeeeeega in sem dobila same pohvale. Naredila pa sem jo takole: Olupljeni kumari sem izdolbla semena in jo naribala na pol kolute ter jo nato še malo nasekljala da so bili koščki manjši.(kumare sem ožela) Glede na kolićino kumar sem dodala navaden čvrst 3,2 jogurt(3/4 ločka) žlico kisle smetane ter žlico majoneze, sol in poper na koncu pa sem v to zmes vmešala še 1 na drobno nasekljan česen. bilo je zares zelo dobro. Obilo užitka lucija

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

12. maj 2007 11:40

Jaz ga delam takole: 1 kumaro olupim in naribam na najbolj drobne luknjice na ribežnu, malce pustim, nato pa jih dobro ožamem. Zmešam 1 jogurt in 1 kislo smetano, dodam kumare, popram, solim in dodam 1 strt česen. S česnom se ne sme pretiravati. Taia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. maj 2007 18:08

 

Kumaro naribam na ribež, kot jabolka za zavitek, včasih pa še bolj drobno. Dobro jo odcedim, potem dodam stisnjen česen, malo olivnega olja, sol, poper, jogurt in malo kisle smetane. Nekaterri recepti predvidevajo še koper, jaz ga ne dodajam. Mamamia

mamamia

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

12. maj 2007 20:59

Jaz pa naredim takole: Drobno naribam (lahko tudi zmiksam) kisle kumarice in česen v razmerju 1:1 ali malo več kumaric. Dodam pikico kisa in mešanico jogurta in kisle smetane. To sicer ni pravi tzaziki, je pa za ljubitelje česna zelo okusno. Vsekakor je pri nas obvezna priloga mesnih foundu-jev. Pesnica

Paula  

član od: 28.3.2007

sporočila: 35

12. maj 2007 23:50

v makedonski različici tatzikija, ki se je reče tarator, se poleg naribane kumare, stroka česna, jogurta in pikice kisle smetane doda tudi zmlete orehe..... odlično! Paula

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

13. maj 2007 9:06

Prijateljica mi je iz Grčije prinesla že pripravljeno mešanico začimb za tzaziki. Gre za mešanico soli, česna v prahu in belega popra. Tzaziki je omaka, ki se je zdraven pečenega mesa in jo v Grčiji pripravljajo z njihovim jogurtom, ki pa je drugačnega okusa, kot ga poznamo mi in se ga pa pri nas v trgovinah redko kje dobi, zato si mi, za približek podobnosti originalu, pomagamo s kombinacijo kisle smetane in navadnega jogurta. Pripravljam jo pa tako: kumaro olupim, jo prerežem na polovico, z malo žličko ji odstranim seme in jo zribam na ribežnu na rezance, na najgostejših režah. Nato kumaro z rokami močno ožemem, ter dodam 1 kislo smetano in 1 jogurt, nato pa še 2 žlički prej omenjenih začimb. Mijan

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

13. maj 2007 12:31

Mene pa zanima, kako to omako postrežete? Kot prilogo k mesu, al k mesu in krompirju? Lucijastarina, omenila si, da s tem nadevaš tortilje. A jih nato pogreješ, kje/kako? (s tortiljami še nisem najbolj spretna) LP Pecenka

moja  

član od: 18.9.2004

sporočila: 163

13. maj 2007 13:56

Jaz ga delam z veliko česna, koprom, poprom in če le uspem priti do njega (Leclerc) z grškim jogurtom, sicer pa z že napisano mešanico jogurta in kislo smetano. Najraje ga jemo poleg jedi pripravljenih na žaru, tudi zelenjave z žara ali pa samo s kruhom ali na kruhu. In najboljši je ko je prej nekaj ur v hladilniku. Lp moja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti