Birma

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

8. maj 2007 19:30

Hvala. Saj tudi v glasbenem okusu prehitevam vrstnike. Poslušam namreč pop-opero in ne metal :P tamalaursa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

8. maj 2007 20:38

Klea, jaz tudi poznam eno tako, kot je tamalaursa, gre letos k birmi. Več jih, več, verjemi, kot ena na tisoč.

 

 

 

rimljanka

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

8. maj 2007 20:46

Klea, "Hvala bogu da nisi dobila svetega pisma?!"Ja zakaj si pa potem šla k birmi? Si pa res pokazala kakšen vernik si. Samo zaradi daril?! Hvala Bogu, da je še nekaj takih na tem svetu kot je tamalaursa. Se opravičujem za te ostre besede ampak takšni ljudje me pa res razjezijo. Moj bratranec je tudi pred 5 leti na birmi jokal ker sem mu kot gost dala samo 10 000 sit (sem bila brez službe). On je hotel pa 100 €. Tudi takšnih kot si ti Klea je še nekaj- se mi zdi da zmeraj več. Čao ariella

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

8. maj 2007 21:05

Ja tudi moji sošolci so hoteli razne skuterje in ne vem kaj. Meni pa to ni tako pomembno saj se lahko z temi stvarmi važiš ne pomenijo ti pa toliko kot sveto pismo ali kaj takega. tamalaursa

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

8. maj 2007 21:29

Teta torta odlična izbira daril, ki si jih bodo gotovo zapomnili. Naj povem, da sem dobila za darilo kolo, ki je staro natanko 15 let in mi odlično služi še danes. Je pa res, da se mi je zdelo za tisti čas predrago darilo, a stric mi ga je namenil in dobila sem ga.

Ko sem brala vaše poste se mi utrnila misel: kaj bomo čez 15 let kupovali že avtomobile in hiše, če smo dnes pri računalnikih. Upam, da sem prav razumela računalnik in ne kalkulator. En soliden računalnik z vso opremo danes ni poceni.

Kaj bi jaz podarila? Ne vem, kakšen bon, da si kupi kaj koristnega (obleko, knjige, kartice za mobitel,....), jo vzela s seboj na dopust, če to dopušča družinski proračun, fotoaparat (za 150 eur se dobi tudi dobre, res da na film, ki delajo zelo lepe slike- imam takega), prenosni radijo, ... Kaj pa če se z njenimi starši posvetuješ, ali pa kar njo vprašaš? 

 

marelica

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

8. maj 2007 22:42

Joj marelica, oprosti, ampak... dvomim, da bi se kdo razveselil fotoaparata na film (smo vendar v digitalni dobi).. prenosni radio, hm... še kdo posluša radio? Zakaj bi si kdo želel za darilo prenosni radio, ko pa obstajajo MP3playerji, na večino mobilnih telefonov si lahko naložiš MP3je in jih potem poslušaš, lahko tudi s slušalkami... prenosni radio se mi zdi res tako zastarela ideja, da me glava peče, ko pomislim kako bi odreagirala če bi dobila tako darilo... znam se pretvarjati, ampak nihče ni tako dober igralec, da bi prepričal obdarovalca, da je darila res vesel. So pa MP3playerji cenovno res ugodno darilo, ipod tudi ni več tako draga zadeva... Pa brez zamere ;) s0ncek*

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

9. maj 2007 6:23

"prenosni radio se mi zdi res tako zastarela ideja, da me glava peče, ko pomislim kako bi odreagirala če bi dobila tako darilo... znam se pretvarjati, ampak nihče ni tako dober igralec, da bi prepričal obdarovalca, da je darila res vesel."

Krasen primer potrošniško naravnanega vedenja..........

In - fotoaparate na film seveda zporabljajo najboljši fotografi.

 

Sem vedno mislila, da ima birma en drug namen, ne pa, da je sredstvo pridobivanja daril in ocenjevanja obdalovalcev skoznje. Se morda motim?

rimljanka

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

9. maj 2007 8:50

Na žalost gre svet res v smeri, ko je pri birmi najpomembnejše darilo. Vesela sem takšnih, kot je tamalaursa in upam, da bom znala to privzgojit tudi svojim otrokom. Živim v manjšem kraju, ki vse bolj pridobiva lastnosti predmestja, veliko je "mestnih priseljencev". Bila sem zelo presenečena, saj je lani bilo pri obhajilu okoli 30 otrok! seveda je letos število otrok pri verouku drastično upadlo, najbrž pa bodo leto pred birmo spet začeli hoditi...ponavadi je tako, to pa zato, ker je bistvo birme DARILO. Pa niso toliko krivi otroci, kolikor to dopuščamo odrasli. Nisem verski fanatik, ne hodim vsako nedeljo k maši, hodi pa moj otrok k verouku zato, da spozna našo vero iz zgodovinskega vidika; to jim starši zaenkrat še lahko ponudimo. In tam se zagotovo ne bo načil nič slabega. Groza me je, ko poslušam, d aljudje jemljejo kredite, da kupijo birmancem darilo kot je skuter za 2000€! Računalnik je že skoraj premajhno darilo!!!! In ko jih vprašaš, zakaj tako, če ne zmorejo, niti se z darilom ne strinjajo?? Ker so se s starši tako dogovorili... ker jih bodo sicer drugače gledali... ker taka darila sedaj dajejo.... Ja, nekdo je začel, nekdo mora pa zadevo spremeniti. Ne bom pametovala-če si otrok nekaj želi, potem mora za to nekaj naredit. Meni osebno bi se ob spominskem darilu zdel primeren denar, kolior pač zmoremo in želimo dati, vsekakor ne 2000€. Pa naj si otrok prihrani, da si bo lahko kupil, kar želi - tako bo zadevo tudi cenil. tabina

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

9. maj 2007 9:09

Nekateri res pretiravajo s temi darili in to je res grozno. Res jih gre večina očitno k birmi samo zaradi darila,saj kar osemdeset procentov birmancev potem ne vidimo več v cerkvi. Moja hčerka je šla k birmi aprila letos.Za botro si je izbrala sestrično,še srednješolko. Za darilo je dobila zlato verižico,rožni venec,uro z podobo Svete družine in nekaj evrov.Zelo lepo darilo. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

9. maj 2007 9:12

ariella_3 je napisal/a:
Klea, "Hvala bogu da nisi dobila svetega pisma?!"Ja zakaj si pa potem šla k birmi? Si pa res pokazala kakšen vernik si. Samo zaradi daril?! Hvala Bogu, da je še nekaj takih na tem svetu kot je tamalaursa. Se opravičujem za te ostre besede ampak takšni ljudje me pa res razjezijo. Moj bratranec je tudi pred 5 leti na birmi jokal ker sem mu kot gost dala samo 10 000 sit (sem bila brez službe). On je hotel pa 100 €. Tudi takšnih kot si ti Klea je še nekaj- se mi zdi da zmeraj več. Čao ariella
Jah, moja vera se je izgubila nekje v osmih letih "pranja možganov" v cerkvi in pri verouku s strani župnikov. Pa ne me narobe razumet ariella, ampak jaz sem svojo vero dolgo skrbno negovala (celo ministranta sem bila), potem pa ko sem dejansko začela poslušat pridige pri maši in jih celo razumet in ko je bilo vse več nekih politično naperjenih govorov in podobno, se je moja vera izgubila neznano kam. Prav gotovo pa zanjo zdaj ne rabim vseh teh verskih knjig. Je pa res, da če bi imela to srečo, da bi bila krščena v kateri drugi župniji, bi morda celo tako razmišljala kot tamalaursa. Ti pa moram pritrdit ariella, da je res zgrešeno to, da se k birmi hodi zaradi velikih daril. Očitno je to nekaj, kar 3.tisočletje razlikuje od par desetletij nazaj. Klea

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti